Uncategorized

Aktualne artykuly – przyslal משה רנסקי‬‎

Szwecja na granicy upadku
Szwecja podąża w błyskawicznym tempie do całkowitej zapaści. Coraz więcej gmin zaczyna podnosić alarm, że jeśli migranci będą nadal przybywać w obecnym tempie, rząd nie będzie w stanie dłużej gwarantować normalnego funkcjonowania w stosunku do własnych obywateli.
Wiecej – KLIKNIJ TUTAJ
*****
Kryzys migracji: „Islam podbije Europę bez jednego wystrzału”
W rocznicę ataków terrorystycznych Al-Kaidy 11 września 2001 r. na Stany Zjednoczone wewnętrzny dyskurs palestyński obraca się wokół działań radykalnego islamu i Ameryki. Mówi o rzeziach, gwałtach i milionach uchodźców, ofiarach Al-Kaidy, o katastrofie humanitarnej i o organizacjach terrorystycznych, jakie zrodziły się z Al-Kaidy, takich jak ISIS. Dzisiaj dzieją się apokaliptyczne sceny na terytoriach, które były państwami arabskimi, ale są teraz polami bitew walczących plemion arabskich, których jedynym celem jest wzajemne wyniszczenie.
*****
  W piątek 23 października zapraszamy na spotkanie z Timothym Snyderem, autorem bestsellerowych „Skrwawionych ziem”.
Okazją do spotkania jest premiera jego nowej książki „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN​
 ZBRODNIA NA MIARĘ HOLOKAUSTU MOŻE POWTÓRZYĆ SIĘ DZIŚ
 
    Czarna ziemia to książka pasjonująca i mądra, oparta na nieznanych dotąd źródłach. W przystępny sposób syntetyzuje dotychczasową wiedzę o Holokauście, jednocześnie wprowadza zupełnie nową perspektywę. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy próbują zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Kiedyś i dziś. 
*********
Białostocki antysemityzm. Długa historia zapominania
  – Przyjeżdżam pierwszy raz do Białegostoku, a tam parking na byłym ewangelickim cmentarzu, samochody falują, jakby na zapadniętych grobach. Rozmawiam ze stróżem i mówi mi: a tu niedaleko, pod parkiem jest żydowski kirkut. Macewy zasypali jak stały, dzieci się tam dzisiaj bawią, matki przychodzą z wózkami – mówi Marcin Kącki, autor książki „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”.
******
128 pogromów takich jak ten w Jedwabnem
– W Rajgrodzie po wojnie w lesie, gdzie zastrzelono 40 Żydów lokalne władze urządziły wysypisko śmieci. Tak wygląda nasza pamięć o pogromach – mówi dr. Mirosław Tryczyk, autor książki „Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów”.
…I jak dodaje, może potwierdzić 128 miejscowości na terenie dzisiejszego Podlasia zarówno po polskiej jak i obecnie białoruskiej stronie granicy, w których Polacy, sami lub we współudziale z Niemcami, dokonali pogromów na Żydach w latach 1941-42.
 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.