Uncategorized

Aktualne artykuly ; przyslal ‫משה רנסקי‬‎

Dumna tradycja antysyjonizmu

Wiem, że ten tytuł prawdopodobnie zaskoczy kilku ludzi, ale po tygodniu oglądania, jak media światowe prześcigają się w bonanzie antysemickiej dupkowatości, naprawdę nie wiem, jak to inaczej powiedzieć. Jeśli wcześniej nie wierzyliście w antyżydowskie uprzedzenia  mediów, popatrzcie jak informuje BBC “Dwóch Palestyńczyków zabitych przez siły izraelskie po ataku jerozolimskim”, o czym ci dziennikarze próbują nas przekonać? Z normalnych źródeł dowiecie się, że dwóch Palestyńczyków poraniło ludzi nożami i zostali zabici przez policję. Chyba muszę jednak założyć, że ci ludzie, którzy tak usilnie starają się szerzyć nienawiść do Żydów, naprawdę bardzo nienawidzą Żydów.
*******
70 lat po wojnie w Europie śpiew „zabić Żydów”
 W poniedziałek w szwedzkim Malmo miała miejsce demonstracja zorganizowana przez – podobno – pro-palestyńskie organizacje. Nie było na niej słowa o korupcji we władzach Autonomii Palestyńskiej, o rozkradaniu pomocy, o nepotyzmie. Nie było słowa o prawach człowieka w Autonomii, o dyskryminacji kobiet czy chrześcijan, w ogóle nie było właściwie słowa o Palestyńczykach – słowa dobrego czy złego. Palestyńczycy nie interesują organizatorów tego wydarzenia! Ich głównym zainteresowaniem w życiu jest demonizacja i zniszczenie Izraela oraz wszystkich Żydów wszędzie na świecie.
 


Calosc
KLIKNIJ TUTAJ

*******
Dlaczego świat po raz kolejny popiera ludobójczy totalitaryzm?
​    Odpowiedź jest krótka – dla świętego spokoju, ale również dlatego, że główny filar ideologiczny nowego totalitaryzmu jest całkowicie zgodny z trwającą od tysiącleci tradycją. Świat zgadza się na łajdactwo, bo je lubi, wręcz popiera ludobójcze zamiary i wysiłki nowego totalitaryzmu. Można również powiedzieć, że się oszukuje, szuka nowych słów, nowych argumentów pozwalających kłamać, że nie robi tego, co robi. Czy mogę być w błędzie? Mogę, spróbuję jednak wyjaśnić, co mnie prowadzi do tego wniosku.​
***********

Przewidywania i prowokacje o Bliskim Wschodzie

Bliski Wschód to jeden z najbardziej wybuchowych, niestabilnych i dręczonych problemami regionów; z tego też powodu jest on powodem wielu najintensywniejszych debat politycznych – wystarczy wspomnieć o konflikcie izraelsko-arabskim czy umowie z Iranem. Poniższy przegląd problemów jest zbiorem spekulacji i interpretacji problemów Iranu, ISIS, Syrii i Iraku, Kurdów, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Izraela i islamizmu, a zakończony jest moimi przemyśleniami w kwestii wyborów strategicznych. W skrócie, pod całą masą pomyłek, błędów i tragedii znaleźć można też i iskierkę nadziei.

Iran

Iran to temat numer jeden, w szczególności po podpisaniu umowy nuklearnej w Wiedniu 14 lipca. Umowa ma przywrócić Teheranowi miejsce na arenie międzynarodowej i zakończyć dekady wrogości, skłaniając Iran do przekształcenia w normalne państwo. Jest to jak najbardziej szczytny cel.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.