Uncategorized

Aktualne artykuly zebral i przyslal משה רנסקי‬‎

Uwaga!! Gdzyby jakis artykul byl zamkniety to skopioj tytul i wklej do twojej wyszukiwarki

*******

​Dlaczego potrzebne są studia o Holokauście i totalitaryzmach na UJ ? 
Polska pamięć Zagłady domaga się objęcia refleksją naukową i edukacyjną doświadczenia Holokaustu ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów polskiej pamięci Holokaustu, totalitaryzmu i wojny. Polska perspektywa jest dlatego tak istotna, gdyż właśnie tutaj, na tej ziemi miała miejsce Zagłada społeczności żydowskiej w Europie. ​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

 Mordercza tyrania Arabii Saudyjskiej
Czy wreszcie zmienia się opinia międzynarodowa o Arabii Saudyjskiej? Przez lata bliskie stosunki Zachodu z domem królewskim Saudów stanowiły wielki wstyd i sprzeczność w dyplomacji zachodniej. Oczywiście, zarówno Wielka Brytania, jak Ameryka ponoszą pewną odpowiedzialność za zainstalowanie, a następnie utrzymywanie u władzy saudyjskiej rodziny królewskiej. Gdyby nie one, w dodatku do największych na świecie rezerw ropy naftowej, ludzie, których obecnie nazywamy saudyjską rodziną królewską, nie byliby bogatsi ani słynniejsi niż jakakolwiek inna grupa pasterzy kóz w regionie.
Calosc . KLIKNIJ TUTAJ
*****
Oblatywacz serc i jego demoniczna asteroida.
​Autor „Małego Księcia” – najsłynniejszej bajki dla dorosłych, na której wyrosło kilka pokoleń dzieci. Błędny rycerz przestworzy. Obrońca najwyższych zasad moralnych. Ale także niewierny egocentryk i ciągle nieobecny mąż czekającej na niego żony. Historia małżeństwa Consuelo i Antoine’a de Saint-Exupérych w zupełnie nowym świetle stawia wielkiego pisarza.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Umschlagplatz w Warszawie to nie jest miejsce na polityczne wiece !

Już za kilka dni kilka lewicowo-anarchistycznych organizacji (z Amnesty International na czele) organizuje w Warszawie demonstrację popierającą przyjmowanie arabskich uchodźców na warszawskim „Umschlagplatzu”…

Więcej KLIKNIJ TUTAJ

******

Szwecja: Tylko gdy ofiarami nie są biali, można mówić o rasizmie

 Co pragnie osiągnąć szwedzki premier, potępiając przemoc Szwedów, ale ignorując całkowicie akty przemocy popełniane przez imigrantów?​
Calytekst kLIKNIJ TUTAJ
********
Zatoka Perska w tym stuleciu może stać się zbyt upalna do życia
Globalne ocieplenie może niebezpiecznie podnieść krytyczną dla życia temperaturę mokrego termometru – ostrzegają naukowcy.

Przed takim czarnym scenariuszem ostrzegają badacze w ostatnim wydaniu pisma „Nature Climate Change”. Prognozy długoterminowe dla reszty świata są równie pesymistyczne.

Co to jest temperatura mokrego termometru

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

******

Dymy nad Azją. Katastrofa ekologiczna stulecia?

Od kilku tygodni trujące dymy unoszą się nad całą Azją Południowo-Wschodnią. Ich źródłem są pożary lasów i torfowisk w Indonezji. Ogień trawi już 1,7 mln ha.

Dusi się Indonezja, a także sąsiednie Singapur i Malezja, dym dociera także nad Filipiny i do Tajlandii. Jest tak gęsty, że niektóre samoloty czarterowe z turystami musiały zawracać.

Nie da się oddychać na Sumatrze, gdzie tysiące zrozpaczonych mieszkańców uciekają przed smogiem. Równie trudna jest sytuacja u wybrzeży Kalimantanu (indonezyjskiej części Borneo), gdzie pojawiły się trzy okręty indonezyjskiej marynarki wojennej, które mają pomóc w ewakuacji kobiet i dzieci.

Cały tekst:KLIKNIJ TUTAJ

*****

 

Sąd nie zgodził się na ekstradycję Romana Polańskiego do USA ​    

SPRAWA ROMANA POLAŃSKIEGO. Krakowski sąd nie zgodził się na ekstradycję Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. – Obrońcy wykazali, że wniosek o ekstradycję jest bezzasadny – stwierdził sąd. Sam reżyser nie stawił się w sądzie, choć jego prawnicy poinformowali, że był w piątek w Krakowie. – Ta sprawa wiele kosztowała mnie i bliskich, ale cieszę się, że zaufałem polskiemu wymiarowi sprawiedliwości – mówił na konferencji prasowej po południu Roman Polański.
Calosc : Kliknij tutaj
*********

Zbirokracja w Turcji i zbliżające się wybory

Po wyborach w trzy lata później, kiedy partia ta straciła większość parlamentarną, jej przywódcy unieważnili wybory. Wkrótce motłoch, często z pałkami w dłoniach, „pilnował” urn wyborczych. W cudowny sposób głosy na CUP wzrosły do 94%. Zwycięstwo nie przyniosło jednak partii szczęścia. Jej przywódcy musieli w końcu uciec z kraju.

Ponad stulecie później, w 2015 r., nowy autokratyczny reżim Turcji, rządząca partia Sprawiedliwość i Rozwój (AKP) straciła większość parlamentarną po raz pierwszy od dojścia do władzy w 2002 r. Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, praktycznie rzecz biorąc unieważnił wybory, podobnie jak w 2011 r. i wezwał do nowych wyborów 1 listopada. I tak jak w latach 1908-1912, wściekłość rządu koncentruje się na dziennikarzach.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Tancerka Pola Nireńska była zawsze o krok przed nazistami. To ją uratowało

W Niemczech karierę zrujnował jej Hitler, w Polsce – antysemityzm, we Włoszech – Mussolini, w Anglii – wojna, a w Stanach udaremnił ją już wiek
Pogodny dzień, trzy dni przed 82. urodzinami, Pola Nireńska wyjdzie na taras apartamentu na 11. piętrze, wespnie się na stół, przy którym często piła kawę z koleżankami artystkami, i skoczy. Jej mąż Jan Karski będzie właśnie wracał do domu z prasą i papierosami, po które na chwilę wyszedł. Niebawem nadjedzie ambulans wezwany przez pracowników recepcji. Lekarz stwierdzi zgon.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.