REUNION 69

Migawki z Festiwalu Singera w Warszawie cz. 1

Zdjecia Renaty Zawadzkiej Ben-Dur

Filmy Janusza Paliwody

 

 


Festiwal Warszawa Singera już po raz 15!

Od 25 sierpnia do 2 września Warszawa gościć będzie znakomitych twórców, muzyków, aktorów. Rozmach szczególny bo to i 15 Festiwal i 30-lecie Fundacji Shalom i…50 lecie pracy scenicznej inicjatorki i twórczyni Festiwalu Goldy Tencer, dyrektorki Teatru Żydowskiego i zarazem prezeski Fundacji. Goldo Shalom i… Mazal Tov!

Kliknij TUTAJ


Festiwal Warszawa Singera – „Okno na Waliców” otwarcie wystawy

Kliknij TUTAJ


Koncert w wykonaniu kantorów, braci Yaakova i Shulema Lemmerów – uczta dla uszu. Nagroda dla Janka Jagielskiego -jakże zasłużona – wspaniała niespodzianka. Wszystko na piątkę z modnym ostatnio plusem Organizatorom, sponsorom i innym dobrym duszom dziękujemy

KLIKNIJ TUTAJ


Canto del Mondo -koncert Jasmin&Jannis

Kliknij TUTAJ


Upamiętnienie Icchoka Baszewisa Singera

Dziś w godzinach porannych uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą przybliżony adres zamieszkania Icchoka Baszewisa Singera – gdzieś na ulicy Krochmalnej. Po wojennych zniszczeniach ulice tej części Warszawy przebiegają zupełnie inaczej ale Krochmalna Singera ma już swoje miejsce w historii i… niech tam zostanie. W uroczystości wzięli udział m.in Meirav Hen wnuczka Singera, Anna Azari– pani ambasador Izraela, Golda Gołda Tencer – prezes Fundacji Shalom, przedstawiciele władz miasta i wielu innych znakomitych gości.
KLIKNIJ TUTAJ

„Hana’s suitcase” – Teatr Nephesh z Izraela

Kliknij TUTAJ


Otwarcie Singer Jazz Festival – „Transgression”

Koncert inaugurujący tegoroczną edycję SJF – w wykonaniu Oleś Brothers & Theo Jorgensmanna miał miejsce w Synagodze. Niestety zbiegł się w czasie z innym koncertem jazzowym prezentowanym w trakcie festiwalu. Mieliśmy więc trudny orzech do zgryzienia. Część słuchaczy wybrała karkołomną koncepcję uczestniczenia w obu. Inni pozostali wierni świetnym braciom Oleś, których występ ubogacił znakomity klarnecista Theo Jorgensmann z Danii.
Kliknij TUTAJ

Warszawa Singera – „O czym śniła Estera”

Czytanie i koncert na podstawie baśni i sentencji Nachmana z Bracławia w reżyserii Joanny Grabowieckiej
Kliknij TUTAJ

Singer Jazz Festival – „TETE”- kwintet Kenetha Dahla Knudsena

Na to spotkanie z międzynarodowym kwintetem Kenetha Dahla Knudsena pędziliśmy „co koń wyskoczy” z Synagogi Nożyków z żalem rozstając się z braćmi Oleś i Theo Jorgensmannem. Oba koncerty znakomite. Szkoda, że w tym samym niemal czasie.
Kliknij TUTAJ


Kategorie: REUNION 69

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.