Ciekawe artykuly

ROZWAŻANIA W DWÓCH AKTACH

Jerzy Klechta

 


          Akt I

Kimkolwiek jesteś – rozlicz się. Nie na godzinę przed śmiercią, lecz teraz, gdy jesteś w sile wieku. Niektóre czyny zdążysz naprawić. Pokaż światu, tchórzu jeden, ile razy się sprzeniewierzyłeś, nakradłeś i nakłamałeś, wykrzykiwałeś „bij Żyda”. Pokaż, że nie jesteś wcale godzien szacunku, a nawet splunięcia ci w twarz. A nuż ci się uda. Dopiero wówczas przestaniesz gardzić sobą czyli zwyciężyłeś.

Powyższe dedykuję przede wszystkim antysemitom, politykom, generałom, moralistom, plagiatorom, stróżom porządku, alfonsom, gryzipiórkom, bankierom, gnidom i im podobnym.

                  Akt II

Trzeba bardzo uważać na tych, którzy twierdzą, że to oni zawsze mają rację. Zaś gdy choroba ta dotyka polityków i znajdują się oni  w jej nieuleczalnym stadium grozi nam wszystkim niebezpieczeństwo. Bowiem do tych, którzy są fanatykami własnych pomysłów nie można się zbliżyć ani argumentami rozumu, ani liczyć na odruchy serca z ich strony ( jeśli w ogóle mają serce).

Mędrzec radzi, aby odczekać, aż czas wyssie z ich dusz wężowy jad.


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

1 odpowiedź »

  1. Zgadzam się z tym stanowiskiem.Arystotelesowska koncepcje eudajmonii ,głosi ze szczęście osiągamy poprzez rozwój moralny i intelektualny.Rady Pana Jerzego obejmują obydwa elementy Arystotelesowskie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.