Ciekawe artykuly

BOŻE ! PATRZYSZ I NIE GRZMISZ!

Jerzy Klechta

 


Dziś (27 IX) w katedrze lubelskiej, we wspólnej debacie, wezmą udział łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś i rabin Boaz Pash  z Jerozolimy. Nie byłoby w tym wydarzeniu coś niezwykłego, nadzwyczajnego, gdyby do boju nie ruszyli rodzimi neofaszyści.

Temat spotkania: „Przełom czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Abp Ryś jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Dopiero niedawno objął biskupstwo w Łodzi i już zdążył się zapisać jako umysł otwarty, szukający dialogu z innymi religiami, po prostu: z drugim człowiekiem. Jest to osobowość nietuzinkowa na mapie polskiego katolicyzmu, o formacie sięgającym do postaci nieżyjącego  abp. Józefa Życińskiego.

Abp Ryś podczas sierpniowych uroczystości na okoliczność  74 rocznicy likwidacji getta łódzkiego powiedział: ”Zagładę getta stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach”.

Na głowę katolickiego hierarchy nie od dziś płyną słowa krytyki. Jednak w tych dniach skala nienawiści do abp. Rysia sięgnęła przysłowiowego dna. Jego udział w lubelskiej debacie z rabinem skomentowano rynsztokowym słownictwem, obfitującym w  nazistowskie hasła. Za udział w debacie, wspólnie z rabinem, uznano łódzkiego duchownego „żydowskim deprawatorem polskiej młodzieży”.

„Gazeta Warszawska”, która jest autorką napaści na arcybiskupa domaga się wypędzenia z Polski jego oraz rabina Pasha. Zaśmiecają polską ziemię. Antysemicka, neonazistowska gazeta pisze: „Tego bydlaka (abp. Rysia – przyp.JK) nie wolno tolerować, no chyba, że los Polski jest nam obojętny. Należy desakralizować ubiór biskupi Rysia poprzez zerwanie łańcucha z krzyżem i koloratki. Wziąć pały i wypałować tych dwóch bandytów…”.

Boże! Patrzysz i nie grzmisz !

 


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

1 odpowiedź »

  1. Bóg niestety nie grzmiał przy dużo ważniejszych wydarzeniach

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.