Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu

5 października 2018 r. 


Siły Obronne Izraela zablokowały rano drogi prowadzące wzdłuż Strefy Gazy. W całym rejonie wprowadzono podwyższone środki bezpieczeństwa ze względu na spodziewane masowe wystąpienia w Strefie Gazy. około 20 tys. Palestyńczyków demonstrowało w kilku miejscach wzdłuż bariery granicznej w Strefie Gazy. Palono opony, rzucano kamieniami i bombami zapalającymi, oraz próbowano uszkodzić płot graniczny. 10 Arabom udało się przekroczyć ogrodzenie graniczne, i zostali natychmiast zatrzymani przez izraelskich żołnierzy. W stronę żołnierzy rzucono kilka ładunków wybuchowych. W starciach zginęło 3 Palestyńczyków, a 126 zostało rannych. Kontynuowano także ataki z użyciem balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które spowodowały 7 pożarów terenów przygranicznych w Izraelu.zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Iranu, gen Hossein Salami ostrzegł premiera Benjamina Netanjahu, aby zaczął „ćwiczyć pływanie w basenie Morza Śródziemnego”, ponieważ będzie zmuszony opuścić swój kraj. „Mówię premierowi syjonistycznego reżimu, aby ćwiczył pływanie w basenie Morza Śródziemnego, ponieważ wkrótce nie będziesz miał wyboru, ale uciekniesz do morza. Oni nie są zdolni nam zagrozić, Hezbollah wystarczy, aby ich zniszczyć.”    6 października 2018 r.


wieczorem minister obrony Avigdor Liberman wydał decyzję o zmniejszeniu strefy połowów przy Strefie Gazy z 9 do 6 mil. Decyzję podjęto jako wynik ostatniej eskalacji napięcia i zagrożeń ze strony Strefy Gazy.


Syryjscy rebelianci zaczęli wycofywać ciężką broń ze strefy buforowej Idlib


Katar rozpoczął przekazywanie funduszy finansowych do Strefy Gazy. Transfer został zatwierdzony przez Stany Zjednoczone i Organizację Narodów Zjednoczonych. Fundusze będą przekazywane poprzez Izrael, z pominięciem Autonomii Palestyńskiej. Środki te przeznaczone są na zapłatę za sześć miesięcy dostaw energii elektrycznej do Strefy Gazy, a także na wypłacanie pensji urzędnikom Hamasu w Gazie przez następne trzy miesiące. Izrael zgodził się również na wydanie wiz wjazdowych dla 5 tys. kupców z Gazy. Egipt ze swojej strony obiecał Hamasowi, że usprawni procedury na przejściu granicznym Rafah, aby znacząco zwiększyć liczbę osób i towarów codziennie przekraczających granicę.


Syryjscy rebelianci wycofują ciężką broń ze strefy buforowej Idlib


IDF neutralizuje wybuchowe urządzenia rzucone podczas piątkowego protestu granicznego


7 października 2018 r.


rano palestyński terrorysta oyworzył ogień do pracowników w jednym z zakładów w strefie przemysłowej przy żydowskim osiedlu Barkan w zachodniej części Samarii. Ranne zostały 3 osoby. Napastnik zbiegł.


IDF: Strzelanina Barkana to atak terrorystyczny


Netaniahu mówi, że wkrótce spotka się z Putinem w sprawie koordynacji bezpieczeństwa w Syrii8 października 2018 r.


Siły PA pomagające Izraelowi zlokalizować strzelankę Barkana, mówi palestyński urzędnik


Młodzi Demokraci zagrażają partii wsparcia dla Izraela


Avi Gabbay spotyka się z królem Abdullahem


Flotylla protestacyjna w Gazie wyrusza w kierunku granicy morskiej


Efraim

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.