Uncategorized

Godzina W

Zenon Rogala

Koniecznie musisz to zobaczyć – koniecznie. Jeśli tego nie przeżyjesz będziesz trochę biedniejszy. Jeśli tego nie przeżyjesz, nie wzbogacisz się o te wartości jakimi powinien karmić się dorastający chłopak. Ale nie tylko chłopak, również dziewczyny powinny ten film zobaczyć. A może zwłaszcza one, ponieważ to one spełniają przez naturę przydany im obowiązek strzeżenia życia od samego początku, kiedy nawet nie wiedząc o tym cudzie, już noszą w sobie nowe i oby lepsze życie.
 Film jest o godzinie W. Ten film jest historycznym, dowodem rzeczowym w zapowiadanym w przyszłości procesie karnym dowódców powstania warszawskiego, o lekceważący i nieodpowiedzialny sposób traktowania cudzego życia.
Film jest o konsekwencjach postępowania przez polityków zapatrzonych w swoje strategiczne koncepcje, wysyłających na pewną, głupią śmierć, pełnych naiwnej wiary, młodych ludzi przekonanych, że na świecie istnieje zgodność teorii z praktyką.
Pełno i dziś na świecie takich nauczycieli, schowanych za plecami religijnych wyznawców, wysyłających ich na wroga z przywiązanymi do serc ładunkami wybuchowymi.
Film trwa ponad godzinę, ale i tak wystarczająco długo, żeby godzinę W przemianować w godzinę Ż.
A teraz możesz podłożyć pod tą tytułową literę wszystkie słowa na Ż. Oto lista pierwszych z brzegu wyrazów na określenie tamtej godziny. Resztę określeń dokładaj zgodnie z własnym sumieniem.
… życie
… żar
… żart
… żołnierz
… żółć
… żółć
… żebrak
… żenada
… żądza
… żal

Wszystkie opowiadania Zenona Rogali

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.