Filmy i ksiazki

Wiersz na dzisiejszy wieczór – odc. 108

Jaroslaw

-Wiersze, piosenki i opowiadania zbieram od czasów szkolnych. Wyszperane z najbardziej zapomnianych zakamarków opuszczonych strychów oraz zakurzonych bibliotecznych półek, znalezione przypadkowo w starych czasopismach i książkach… Wpisywane mozolnie do zeszytów aż do 1996 roku, kiedy to postanowiłem „wrzucić” je do Internetu. Tak powstała strona „Listów z krainy snów…” (www.wiersze.co). Niech ponownie ożyją i będą źródłem nadziei i siły dla innych…

 


Już za kilka dni w sześciu miastach w Polsce (Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie) rozpocznie się festiwal filmów dokumentalnych „Millennium Docs Against Gravity”. W programie jest blisko 160 filmów odnoszących się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata (m.in. o psychologii, sztuce, nauce, sporcie, architekturze i modzie).

A jakie są Wasze ulubione filmy fabularne? Takie, które zapadły Wam szczególnie w pamięć, wywołały silne wzruszenia, skłoniły do refleksji, zmieniły spojrzenie na innych ludzi i otaczający świat, były powodem ciekawych dyskusji w gronie bliskich i przyjaciół?

A wybór jest bardzo szeroki: od melodramatów, filmów obyczajowych, poprzez westerny, dreszczowce, filmy science fiction, komedie, kryminały, filmy sensacyjne, romantyczne, przygodowe, familijne, wojenne, kostiumowe, erotyczne, biograficzne, katastroficzne, szpiegowskie, polityczne, a kończąc na musicalach, filmach przyrodniczych oraz animowanych. Każdy z nas ma zapewne swoją własną listę ulubionych tytułów…

 

Poniżej tekst z przymrużeniem oka zatytułowany „25 prawd prosto z kina”. Miłej lektury 🙂

 

1. Ogromne nowojorskie apartamenty są dostępne dla każdego przeciętnego mieszkańca, wszystko jedno czy jest bezrobotny, czy nie.

2. Przynajmniej jedno dziecko z każdej pary bliźniaków jest diabłem wcielonym.

3. Jeśli musisz rozbroić bombę i zastanawiasz się, który kabel przeciąć, nie martw się, zawsze wybierzesz właściwy kolor.

4. Większość laptopów ma możliwość ominięcia zakłóceń komunikacyjno-transmisyjnych spowodowanych przez OBCYCH.

5. Nie ma znaczenia, na jakim poziomie znasz wschodnie sztuki walki (jeśli w ogóle je znasz). Twoi wrogowie będą spokojnie czekać i atakować cię jeden po drugim, tańcząc wokół ciebie dopóki ich nie unieszkodliwisz.

6. Kiedy zgasisz światło w sypialni, wszystko wokół ciebie będzie świetnie widoczne, tylko lekko niebieskawe.

7. Jeśli jesteś ładną blondynką, bardzo prawdopodobne jest, że już w wieku 22 lat zostaniesz światowym ekspertem od energii nuklearnej.

8. Uczciwy i ciężko pracujący policjant jest zwykle zastrzelony na kilka dni przed emeryturą.

9. Zamiast marnować zwykłe kule maniakalni zabójcy wolą mordować swoich zaciętych wrogów za pomocą wymyślnych metod, np.: skomplikowanych maszyn z zapalnikiem, śmiercionośnych gazów, laserów i rekinów-ludożerców, które to metody pozostawiają wrogom co najmniej 20 minut na ucieczkę.

10. Wszystkie łóżka mają specjalną pościel, w której kołdra jest w kształcie litery L – tzn. taka, że zakrywa kobietę po pachy, a faceta obok niej tylko do pasa.

11. Wszystkie torby wynoszone z supermarketów zawierają przynajmniej jedną bagietkę.

12. Każdy może pilotować samolot i – co lepsze – wylądować bezpiecznie, jeśli tylko na dole, w wieży kontrolnej jest ktoś, kto będzie mówił, co i kiedy należy zrobić.

13. Raz pomalowanych ust nigdy nie trzeba poprawiać. Szminka nie zetrze się nawet podczas nurkowania.

14. Na pewno przeżyjesz każdą bitwę, chyba że popełnisz kardynalny błąd i pokażesz komuś zdjęcie ukochanej, która czeka w domu.

15. Jeśli chcesz wcielić się w niemieckiego czy rosyjskiego oficera nie musisz znać języka, wystarczy odpowiedni akcent.

16. Wieżę Eiffla widać z każdego okna w Paryżu.

17. Każdy bohaterski mężczyzna wytrzyma najgorsze tortury, ale gdy kobieta zacznie opatrywać mu rany będzie zwijać się z bólu.

18. Jeśli widać ogromną szybę, za kilka chwil niechybnie ktoś zostanie przez nią wyrzucony.

 

19. Jeśli kobieta nocuje w opuszczonym domu, będzie sprawdzała każdy, najcichszy nawet szmer w swojej najseksowniejszej bieliźnie.

20. Nawet jeśli bohater jedzie prostą drogą, konieczne jest, żeby kręcić kierownicą w prawo i w lewo co kilka chwil.

21. Wszystkie bomby są wyposażone w duże czerwone zegary, dzięki którym dokładnie wiadomo, kiedy wybuchną.

22. Detektyw rozwiąże sprawę tylko wtedy, kiedy jest od niej odsunięty.

23. Jeśli zdecydujesz się jednak, żeby zatańczyć na ulicy, natychmiast przekonasz się, że wszyscy przechodnie znają odpowiednie kroki.

24. Departamenty policji dają pracownikom odpowiednie testy psychologiczne tylko po to, żeby wybrać dwóch partnerów, którzy w niczym się ze sobą nie zgadzają.

25. Wszyscy zagraniczni wojskowi i delegaci wolą rozmawiać między sobą po angielsku. Miłych snów i… wielu nowych, ciekawych filmów z dobrym zakończeniem (na jawie i we śnie).
Jarosław Kosiaty
„Listy z krainy snów” – http://www.wiersze.co


Wszystkie wpisy Jarka

TUTAJ

Kategorie: Filmy i ksiazki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.