Uncategorized

Antyszczepionkowcy w pasiakach. Muzeum Auschwitz protestuje: „To instrumentalizacja tragedii”

Ulicami Warszawy 2 czerwca przeszli antyszczepionkowcy. Wśród nich: kilkuosobowa grupa ubrana w pasiaki stylizowane na te, które nosili więźniowie obozu koncentracyjnego. W rękach trzymali transparent z hasłem „Dr Mengele znów zabija”

 


Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w obozach koncentracyjnych po to, by wyrazić sprzeciw przeciwko szczepieniom ratującym ludzkie życie, jest objawem moralnej i intelektualnej degeneracji – tak władze muzeum byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau komentują postawę grupy antyszczepionkowców, którzy pojawili się na warszawskim marszu.

 

Antyszczepionkowcy: Polski rząd jak dr Mengele

W niedzielę 2 czerwca ulicami Warszawy przeszli antyszczepionkowcy. Na stronie ich stowarzyszenia pojawiły się zdjęcia z przemarszu, wśród nich jedna czarno-biała fotografia portretująca kilkuosobową grupę ubraną w pasiaki podobne do tych, które nosili więźniowie oświęcimskiego obozu koncentracyjnego.

Na zdjęciu widać wielki transparent z hasłem: „Dr Mengele znów zabija”, co ma sugerować paralelę między Josefem Mengelem, zbrodniarzem wojennym i autorem licznych eksperymentów pseudomedycznych w Auschwitz a rządem, który nie rezygnuje z obowiązkowych szczepień.

 

Calosc TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.