Uncategorized

MARZEC 68


Aleksander Milchtach Slaw

Kochani,

Jest 55. rocznica marca. Postanowiłem to uczcić udostępniając wam kolejną część projektu “Człowiek za burtą – Łodzianie 50 lat po Marcu”. Są to cztery półgodzinne filmy, każdy krążący wokół własnych tematów, poruszanych w wywiadach z Łódzkimi marcowymi emigrantami. Moim zdaniem są równie ciekawe jak główny film projektu, ale wydaje mi się, że były generalnie przeoczone. Głowny film projektu byl do obejrzenia na Reunion69 w zeszłym roku.

Ponieważ filmy te nie zawierają informacji o autorach, dla porządku przypomnę, że autorami projektu “Człowiek za burtą” są Kamila Bogulewska i (yours truly) Aleksander Milchtach Sław przy współpracy Bartosza Dąbrowskiego i Gabrieli Kołodziej.

Mam nadzieję, że filmy wzbudzą wasze zainteresowanie.

Aleksander


Wyjazd, strata, Lodz

Marzec-68

Jezyk, trudnosci, emigracja

Tozsamosc

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

  1. Alu, dzięki za reakcję. I nie, to nie jest nowy montaż, te filmy były pokazywane na czterech monitorach/telewizorach na każdej wystawie, gdzie po prostu leciały na okrągło. Tak jak napisałem w moim wprowadzeniu – były generalnie przeoczone. Nie było żadnych problemów z nagraniem Mirki. Była cytowana w tym “dużym” filmie, raz albo dwa razy. Jest tez caly wywiad z nia sama, gdybys bardzo tesknila.

    Adamie, tez dzieki za komentarz. Zgadzam sie z toba, ze wszystkie czesci tego projektu powinny byc zarowno publicznie dostepne jak i uzywane w celach edukacyjnych. Niestety moi EX-partnerzy (Kamila i Bartosz) maja inne zdanie na ten temat. Wedlug nich ten projekt powinno sie pogrzebac i wiecej nie pokazywac. Mam ta ich propozycje na pismie od ich pani adwokat, ktora zmobilizowali do scigania mnie z powodu udostepnienia glownego filmu “Czlowieka za burta” tutaj na blogu w zeszlym roku.

    Angela i Sasza, wam tez dziekuje za wpisy.

  2. ciesze sie, Olku, ze to sie pojawilo. Czy dobrze rozumiem ze to nowy montaz? dobrze sie oglada, szkoda ze sa jakies klopoty z dzwiekiem wypowiedzi Mirki Gonik, dobrze by bylo znow ja uslyszec..

  3. Dziękuję za udostępnienie tych filmików. Pięć lat temu oglądałem wszystkie filmiki z tego projektu i teraz zacząłem oglądać na nowo i to nie było wcale nudne. To jest ważne aby ten projekt nie poszedł w zapomnienie, bo emigracja jest wciąż aktualna. Filmiki powinno pokazywać się na studiach antropologii gdzie młodzi studenci studiują problemy emigracji.

  4. Mamy bardzo dużo wspólnego w ocenie i odczuciu naszej sytuacji podczas pobytu w Polsce i na emigracji, ale tez są duże różnice. Bardzo ciekawe i pouczające wywiady. Dziękuję za inicjatywę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.