Ogloszenia i poszukiwania


Dzień dobry, Chciałabym za  Państwa pośrednictwem skontaktować się z osobami, rodzinnie związanymi z linią otwocką. A także tymi, którzy jako ocaleni (i ich dzieci), wrócili do swoich miejscowości, po wojnie. Wiem, od moich dawnych sąsiadów w podotwockiej Dąbrówce, że jeszcze na początku lat 60. w kolejce  elektrycznej, można było słyszeć jidysz.  

Jestem historyczką sztuki, literaturoznawczynią, akademiczką, pracuję nad książką o  współczesnych narracjach o przeszłości Otwocka, Świdra, Śródborowa, Józefowa, i in. których kres położył Holokaust.  Wdzięczna będę za pomoc. 

Ewa Toniak

ewa.toniak@e-at.edu.pl


Alla Göteborgare- se hit!

Jag hjälper Julia hitta någonstans att bo i Göteborg då hon ska jobba på regementet där under ett år. Alla tips är mer än välkomna!!!

Tid: juli 2022 till juli 2023

Var: Helst Majorna eller Västra Frölunda (men alla förslag uppskattas !!) Ring gärna : +46 70-766 16 59


Marek Pasternak,obecnie okulista w Złotoryji,poszukuje Ewę ,z domu Szafran,ur. 1949,zamieszkała w dzieciństwie w Raciborzu,gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza.Kontynuowała na Akademii Medycznej w Zabrzu-Rokitnicy i prawdopodobnie wyjechała do Szwecji 1968-69 z rodzicami i młodsza siostra.Jej ojciec był kierownikiem sklepu z materiałami .

Kontakt   wandek27@wp.pl


Przyjaciele, byli lub aktualni mieszkańcy Wrocławia.

Poszukuję Heńka Lityga lub Lustyga z Wrcoławia. Poznaliśmy sie w Izraelu okolo 1985 rPo krótkim pobycie w Izraelu wrócił on do Wrocławia do swojej matki i brata. Ktoś kto go zna i posida z nim kontakt lub zna jego adres/nr. telefonu prosze o kontakt na email zgelbard@gmail.com.Z gory dziękuję

Włodek Zeev Gelbard


Poszukuję w Kopenhadze pokoju albo małego mieszkania dla Marcina, syna mojej przyjaciółki z Warszawy. Marcin dostał pracę, ale ciągle się przeprowadza i chciałby pomieszkać przynajmniej pół roku w jednym miejscu!

Magda Korotynska

magda@artmagda.se

+46 733325586


Nazywam się Marzena Strachota

Udzielam lekcji języka francuskiego i robię tłumaczenia. Skończyłam filologię romańską  na Uniwersytecie Warszawskim  i przez rok studiowałam w Paryżu. Dobrze znam zwyczaje i mentalność  Francuzów. Jestem zaradna, pogodna a przede wszystkim rozumiem problemy osób starszych i chorych,  gdyż zajmuję się chorą mamą. Mam też cierpliwość do dzieci. Dobrze sobie radzę w nowych sytuacjach. Poszukuję pracy we Francji na okres wakacji (od czerwca). Mogę zajmować się starszą osobą, dziećmi, pracować w sklepie lub księgarni. Mam możliwość mieszkania w Paryżu, ale jeżeli byłoby to konieczne mogę mieszkać z podopieczną.  Mam prawo jazdy, jestem silna i wysportowana. Interesuję się sztuką.   

e mail Marzena.strachota@wp.pltel. :48 600 585 980


nazywam sie Agnieszka Tokarski 

Moj kuzyn Jurek Andzrzejewski poszukuje kolezanki szkolnej ze szkoly Muzycznej w Sopocie.

Podal mi nastepujace dane:

Danuta Romanowska

w 1965 ukończyła  LIiceum Muzyczne w Gdańsku  ( skrzypce  ) w 1968 wyjechala z Polski.

podobno jest w Kanadzie profesorem skrzypiec byc moze nazywa sie teraz Kuriata i mieszka w Kelowne BC Kanada

Dziekuje 

Agnieszka Tokarski

AgnieszkaTokarski@hotmail.com



Tłumaczenia przysięgłe

w języku polskim, hebrajskim oraz angielskim.

Międzynarodowo rozpoznawalne i akredytowane tłumaczenia przysięgłe.

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem w celu wyceny.

Chcę się dowiedzieć więcej!

Podejrzewasz, że masz żydowskie pochodzenie?

Chciałbyś emigrować do Izraela na zasadzie prawa powrotu?

Szacuje się, że w dzisiejszej Polsce jedna trzecia ludności ma pochodzenie żydowskie. Aby móc wyemigrować na stałe do Izraela, potrzebujesz udowodnić, że przynajmniej jeden z Twoich dziadków był Żydem.
 Chcę się dowiedzieć więcej!

Esther Fuerster-Ashkenazi

E. H. NewtonManagement Consulting ServicesDirector

Mob: 0525686472
Web: www.ehnewton.com


Moj maz, Mike Szumanski, wlasnie opublikowal ksiazke dla dzieci pod tytulem “Nimblebits”. Bardzo prosze zamiescic nastepujacy link do video o tej ksiazce w “Reunion 69”:

https://www.youtube.com/watch?v=WFvpA3jqS4o&feature=youtu.be


Emma Uwarowa (z domu) obecnie Torbiner jest zainteresowana znależć dobrego kolęgę nazywał się HERBERT NAPPE, byłam z Nim w kontakcie w łatach 1962-64 w Wrocławiu,
w 1964 wyjechałam do Izraela i chciałam bym znać Jego losy , powinien byc dziś w wieku 82-83 lat

 

Poszukiwana Wiesława Kłobuszyńska z Ząbkowic Śląskich. Emigrowała do Izraela (prawdopodobnie) w 1968 roku.

Poszukuje ją córka jej szkolnej koleżanki, Zofii Kubickiej-Pająk.
Załączam zdjęcie (wykonane w październiku 1965 roku)
Na zdjęciu :
 
 
 
 
 
 
_Wiesława trzyma na kolanach dziecko (córkę Zofii)
_Zofia stoi nad Wiesławą (urodzone w 1947 roku)
_ obok stoi mama Wiesławy z jej małą siostrą
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Info proszę do Aleksander Moldauer
E-mail: aleksander.moldauer@gmail.com lub telefon +972 54 98 274 89
 
 
 

 

Znalazlam te opaske na straganie ze starociami w Montreux ( Szwajcaria).
Czy  ktos z was potrafi rozpoznsc z jakiego Ghetta pochodzi ?
Wyglada na autentyk..

Ewa Korulska

Piapka22@yahoo.com


Pomoc w poszukiwaniu

Chciałbym za Waszym pośrednictwem móc odnaleźć jakąś rodzinę o moim nazwisku. Dużo osób  znalazłem na Facebooku ale nie wiem czy jestem z nimi spokrewniony. Mam drzewo genealogiczne na www.myheritage.pl
Chciałbym wreszcie się dowiedzieć czy moja rodzina posiada korzenie żydowskie. Mimo tylu lat poszukiwań nie udało mi się niczego ustalić. Nawet mój ojciec po śmierci mego dziadka starał się czegoś dowiedzieć. Wszystkie dokumenty jakie były i pomogłyby w tego ustaleniu zostały zniszczone przez drugą żonę mojego dziadka.
Chodzi mianowicie o moje nazwisko. Znalazłem informację dotyczącą osób o tym nazwisku. Nazwisko pochodzi od mojej prababki WALERII FRANOWICZ. W Polsce o tym nazwisku jest tylko 5 osób. Dosłownie 5, bo mój chrzestny zmarł w marcu zeszłego roku.
Prababka prawdopodobnie urodziła się w Warszawie. Jednak nie ma żadnej wzmianki o jej urodzeniu w aktach z archiwum na Starym Mieście w Warszawie. Szukałem tam osobiście. Miałem dostęp do wszystkich akt dzięki uprzejmości p. Dyrektora Leszka Pudłowskiego. Warszawa jest tylko dlatego wpisana, że wtedy istniał tylko jeden urząd stanu cywilnego w tamtych latach. Osoby, które urodziły się poza miejscem zamieszkania lub na statku ewentualnie w pociągu , miejscem ich urodzenia była właśnie Warszawa. Informacja o tym nazwisku pochodzi ze strony www.jewish.org
Prababka urodziła się 30.04.1894 w Warszawie to informacja z aktu urodzenia wystawionego przez Urząd Stanu Cywilnego Warszawa – Śródmieście na Starym Mieście. Może być to również data zgłoszenia.
Rodzicami prababki są FELIKS FRANOWICZ i MARIA SAWICKA. Oni są wymienieni w akcie urodzenia prababki. Mam też informacje zasłyszane od innych, że mogą to być rodzice adopcyjni. Nie wiem czy to jest prawda. Duża ilość osób o tym nazwisku jest w USA. Są oni wyznania ewangelickiego. Wiem że w okresie wojny i wcześniejszym osoby wyznania mojżeszowego były chrzczone w innych wyznaniach. Również w Kanadzie i Austrii ( Cesarstwo Austro-węgierskie ) . Chciałbym dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Być może gdzieś jeszcze żyją osoby o tym nazwisku i są moją rodziną. Szukałem i znalazłem informacje, że to nazwisko wywodzi się z Bukowiny. ( www.bukowinasociety.org ) Kilka osób o tym nazwisku mieszkało w rejonie Suczawy w Rumuni. Chciałbym tam kiedyś pojechać. Znalazłem też jednego mężczyznę nazywa się GRZEGORZ FRANOWICZ jest pochowany w WITNICY w województwie lubuskim. Spora część ludzi o tym nazwisku występuje na listach emigracyjnych do USA i pochodzą z GALICJI czyli okolic Nowego Sącza, Gorlic, Szymbarka i AUSTRII – Bukowina ( zabór asustriacki ).
Osoby o moim nazwisku znalazłem też na Białorusi jak byłem we wrześniu w Brześciu.
Dokładnie w Słonimie. Słonim tak samo jak moje miasto rodzinne Włodawa w 70% były miastami zamieszkałymi przez Żydów. Mam książkę o wyspie Ellis Island w Nowym Jorku. Na listach emigracyjnych z wyspy są osoby o tym nazwisku.
Mam drzewo genealogiczne swojej rodziny. Uzupełniam je w miarę możliwości. Mam jednak w tej kwestii problemy w zdobyciu informacji.
Moja sytuacja obecnie jest tragiczna od prawie 15 lat. Nie mam stałej pracy od momentu kiedy zostałem zwolniony jak jeszcze pracowałem w Warszawie.
Ja sam urodziłem się we Włodawie i tutaj urodził się mój dziadek syn WALERII FRANOWICZ. Był dzieckiem nieślubnym. Mam jeszcze taką informację, że prababka była właścicielką pralni i magla. Wtedy każdy się dziwił, nawet moja babka żona dziadka. Jak to możliwe, żeby młoda 20 kilkuletnia dziewczyna w tamtych latach miała firmę ( rok 1920 – 1930 ). Właścicielami wtedy przeważnie byli Żydzi a Włodawa była miastem gdzie w 70% przeważali ludzie wyznania mojżeszowego.
Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Dodam jeszcze też, że byłem członkiem Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego. Z powodów rodzinnych musiałem wyjechać z Warszawy. Od prawie 2 lat przebywamy w innym mieście ok. 70 km. od Włodawy.
Chciałbym jeszcze​, prosić o pomoc w jednej kwestii. Znalazłem informacje o swoim nazwisku z rejonu Gorlic i Szymbarka. Tak to jest rejon dawnej Galicji. Znalazłem , można to również znaleźć i wpisać nazwisko
Andrezej Franowicz as born in 1855 in Janulus ( SZYMBARK – SCHONBERG ) GORLICE TARNÓW

MIROSŁAW FRANOWICZ
( FRANOVICH, FRANOVITZ, FRANOWICH, FRANOVITSCH – taką znalazłem pisownię nawet po rosyjsku)
Kontakt – miras71-35@o2.pl

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany mimo wszystko moją skromną osobą opiszę obecną sytuację. Nie mam stałej pracy od 15 lat, zona tylko pracuje , mamy syna który również ma problemy w szkole. Nie jest akceptowany taki jaki jest a nas również inaczej traktują.

PROSZĘ O POMOC !!!!!!!!!

********************************

 
 
 

Ogloszenie

Mój znajomy, szuka Stefani Zancberg, która ukrywala sie w Warszawie, w domu rodziny Mirona Bialoszewskiego. Bialoszewski wspomina o Stefie, tak ja nazywali, w “Pamietniku z powstania warszawskiego”. Stefa po wojnie wyjechala do Ameryki.
Stefa przed wojna mieszkala w Brzesciu, Wloclawku lub Aleksandrowie Kujawskim.
dziekuje w jego imieniu. Stefa mieszkala w Nowym Jorku
 
Henryk Jakubowski

************

Wynajme pokoj umeblowany, dla jednej osoby… (dobre referencje mile widziane) w moim mieszkaniu, z kuchnia i lazienka do podzialu ze mna… Sundbyberg, T-Duvbo, 5 min do T.

Moj tel. 0739486919

E-mail: ela.sorensen@bredband.net

Pozdrawiam
Ela


Poszukuje kolezanki z lat 56. Roza Markiewka z Katowic.

Mozliwe zmienila nazwiko ..60 lat przaszlo. My god ?

Mam nadzieje ..

Jozek Kanc z Wroclawia..Teraz Tel Aviv

kanyossi@gmail.com

 


Piszę książkę o Poli Nireńskiej, przeglądałam jej papiery w Waszyngtonie. Szukam kontaktu do p. Zofii Braun, a takźe innych osób, które mogłyby pomóc w odnalezieniu członków rodziny Nierensteinów w Izraelu. Weronika Kostyrko

weronikakostyrko@gmail.com


Hallo,
zwracam sie z prosba, moze jest mozliwe odnalezienie znajomych mojego partnera biznesowego.
Poszukuje :
DENLEIY RUBENZIK
ARON YITZKAK
DAYANARA Y. PEREZ
Sa to ludzie, ktorzy mieszkaja / mieszkali w NY i okolicy:
Z gory serdecznie dziekuje i
Pozdrawiam
Markus Motel Brunengraber
Informacje posylac na adres

markus-brunengraber@t-online.de


Sprzedam

Luksusowy apartament 118,5 m2, w willi z przelomu 19/20 wieku, Dolny Sopot, blisko kortow i Grand Hotelu, 200m do plazy.

Mieszkanie jest na drugim pietrze, posiada wlasna, marmurowa klatke schodowa, 2 lazienki, jacuzzi, saune, oddzielna garderobe i duzy taras.

Miejsce na samochod na terenie posesji.

Wszelkich informacji udziela:

Krystyna Jagielska-Gasinska

+46706543367

Serdecznie pozdrawiam

Krystyna

Zdjecia TUTAJ


Poszukuje Hanny/Hanki German/Gierman córki Estery prawdopodobna data urodzenia 13.10.1946 r. Pani Hanna jest członkiem reunion 69, niestety nie wiem gdzie się obecnie znajduje. Możliwe, że mieszka we Francji. Pani Hanna jest prawdopodobnie jedyną osobą, która może znać historię mojej babci, która została oddana do katolickiej rodziny w czasie wojny.

Łukasz Łubiński
lukaszjulianlubinski@gmail.com


Ksiazka Leona  Borensztajna” SHARON”

KLIKNIJ TUTAJ


W latach 50 chodziłem w Łodzi do szkoły TPD(dawne gimnazjum Zimowskiego)przy ul Bocznej 5.Razem ze mną do klasy chodziła Gita Śledzik,która raptem,bez pożegnania zniknęła wyjeżdżając z rodzicami w roku 1956 lub 1957.Nigdy więcej o Niej nie słyszałem.
W pierwszej połowie lat 60 pływałem po Mazurach z Józefem Sobelmanem.s.Józefa,
studentem Politechniki Warszawskiej,uprawiającym strzelectwo sportowe.Mieszkał(o ile dobrze pamietam) na ul.Szenajcy.Wyjechał chyba z rodzicami w roku 1968.
I Gita i Józek zniknęli mi z oczu ale nie z pamięci.Gdyby ktoś coś wiedział na ich temat uprzejmie proszę o wiadomość na adres:

zadorecki.a@wp.pl


 

Dzień dobry, Nazywam się Lucyna Rojzen i poszukuję koleżanki z dzieciństwa – nazywała się Żaneta Fuks i mieszkała we Wrocławiu przy ul. Lelewela. Chodziła ze mną do żydowskiej szkoły przy pl. Pereca. Miała starszą siostrę. Zaczęłyśmy chodzić do szkoły w 1965 r., więc krótko… Bardzo proszę o jakąkolwiek informację o tej rodzinie na mail

lucyna.rojzen@gmail.com

 


 

Bogdan Koczy z Chorzowa poszukuje kontaktu ze swoimi byłymi kolegami z ławy szkolnej w Lic. im.Słowackiego w Chorzowie:

1. Maria  Zajdman, ur. 1951r. dawny adres w Polce: Chorzףw Konopnickiej 6.

2. Adam Grant lub Grand,  ur. 1951r. dawny adres w Polce:   Chorzów ul. Wolności.

W/w wymienione osoby opuściły Polskę.

Kontakt :   Zila

e-mail :     sparen@zahav.net.il

**********

Nazywam sie Aleksandra Niemirycz .Urodzilam sie w 1955 roku i mieszkalam w Legnicy. W 68 roku zniknely kolezanki i koledzy. Szukam blizniaczek Zosi i Paulinki . Chyba nazywaly sie Ostrowskie. Tato ich byl farmaceuta.
Chodzilam do szkoly podstawowej nr 10 a potem nr 18.
Moze mnie pamietaja teraz 59 latki.

aleksandrakaye@hotmail.com


Szukam przodka dziadka, który na pewno już nie żyje gdyż miałby 108 lat ale może po wojnie miał dzieci i założył nową rodzinę. Julian Jan Gliksman – proszę o kontakt Elżbieta :
elzawa@poczta.fm

,


Poszukuje sie Jerzego Janikowskiego

informacja

KLIKNIJ TUTAJ


B&B w Paryzu u Jozka Lewartowskiego

KLIKNIJ TUTAJ

,


  Krakowiacy poszukują swoja kolezanke z przed emigracji

– MARYSIA MATULA (nazwisko panieńskie).Marysia nazywa sie dzis prawdopodobnie SMALL i mieszka w Australii.

Informacje przesylac  na adres

 Herzl@youmail.dk

************************************************’

Jest, mieszkanie do wynajecia w Sztokholmie na krotkie terminy.
Centralnie polozone dwupokojowe mieszkanie w dzielnicy Östermalm.

Jest jedno podwojne lozko i jedno pojedyncze
Kontakt z Joanna:

telefon –  +46707730270

mail –  glaserjoanna50@gmail.com


Do wynajecia mieszkanie (2 pokoje) na poddaszu, na 5 pietrze w

bardzo dobrej dzielnicy

we Frankfurcie am Main od wrzesnia 2013 na do 6 miesiecy –

kontakt Casper Drukier

e-mail casdru@gmail.com tel +49 157 787978 83

*************************************

Aktywne wakacje 

Wejdz na moja strone

http://www.misio.one


 

Wakacje na Warmii ( ogloszenie z 18 marca 2013 )

Mili gospodarze ktorzy mowia po

polsku, rosyjsku , angielsku i francusku. Dzieci mowia po hebrajsku

Jestes zainteresowany

KLIKNIJ TUTAJ

**********************************”

Haim Libster poszukuje Mikolaja Ginsburga, absolwenta technikum budowy
samolotow na Psim Polu.

Wyjechal z Polski w latach 60-tych  do Izraela.

Kontakt:   libster11@bezeqint.net


Ruta Moszkowicz has a sister Mala, who is a doctor and is older than her by a few years.

I understand that Ruta never married and has had some psychiatric problems.
She should be now about 63.
She was a very talented girl who recited poetry in Park Kasprowicza.
She lived in the same block as us, in Szczecin, on the top floor, ul Heleny 17 numer 9 czy 10.
She was very beautiful, with thick platted hair.
I think nowadays she lives in Sweden or Denmark.
Hope this helps.
Warm regards,
Ida

batiam8@yahoo.com

 
 

********************************************************************

 

 

Mieszkania w Paryzu do wynajecia

Vincent ( Wlodek ) Cremin dysponuje wieloma mieszkaniami w roznych dzielnicach Paryza.

W ponizszych linkach znajdzisz opisy i adresy do kontaktowania. Poczytaj ,spytaj sie o cene a potem powolaj sie na Misia a znizka gwarantowana!! Mozna komunikowac sie rowniez  po Polsku 

 

 

********************************************************************************

 

Ciekawa propozycja

 

Dla tych co chca zwiedzic piekna Andalucia, Hiszpanie !

Z widokiem na morze, 12 minut autem od plazy
 
Wynajmuje :
 
Dom podzielony na 4 samodzielne mieszkania 
1 mieszkanie z dwoma sypialniami (max 6 osob). Cena 350€ – 580€/tydzien zaleznie od sezonu.
3 mieszkania z jedna sypialnia (max 4 osoby). Cena 270€ – 470€/tydzien zaleznie od sezony.
 
Villa
 3 sypialnie (max 8 osob). Dwie lazienki etc. Cena 450€ -770€ zaleznie od sezonu.
 
Dla wszystkich czlonkow Reunion68  10% znizki.
 
Jestesmy:
45 minut na wschod od lotniska Malaga miendzy Velez-Malaga i wioska Arenas
1,5 godziny od Granada
2,30 godziny od Cordoba i Sevilla
 
Zainteresowani zkontaktowac sie z Madeleine (Mado) Vaderlind

mail: vaderlindmadeleine@hotmail.com

 
 
 
m3
 
 
m2
 
 
 
 
m1

*********************************************************

,

 

 

 

25 odpowiedzi »

 1. Dzien dobry
  Ja Alexander Zbigniew Rudnicki w 1965 roku chodziłem do szkoły Nr 7 przy ul.Pereca we Wrocławiu.
  Wiele lat minelo ale pamietam bardzo miłego kolegę Marxsa Szwarc, był bratem naszej Pani Nauczycielki (nie pamietam jakiego przedmiotu).Pamietam tez bardzo mila koleżankę Ester. Ja mieszkam w Szwajcarii kilka lat temu mialem okazje spotkać
  naszego ulubionego nauczyciela Karola Kwiat na zjeździe w Israelu .Mialem z nim kontakt Emeilowy ale nie wiem dlaczego sie
  kontakt urwał .( “kontakt” życzenia albo jakaś ciekawostka) adres jest nie znany.
  Moja prosba jeżeli ktoś zna mnie ze szkoły albo ma zdjęcia ( pamietam jakiegoś dnia był z wizyta Rabin było wiele zdjęć niestety żadnych nie mam , wiem ze tego dnia wystawialiśmy własnoręcznie zrobione Gwiazdy Dawida).
  Pamietam tez w czasie wakacji był obóz Harcerski ja na nim bylem w SzklarskiejPorebie z obozu pamietam Psa piękny Seter “ETER” bardzo sie lubiliśmy .
  Proszę o jakakolwiek informacje.
  Z góry bardzo dziękuję
  Alexander Zbyszek Rudnicki

 2. Witam moja kolezanka pani Hanna Zygmuntowska pochodzaca z Sopotu, obecnie zamieszkala w Niemczech prosila mnie o zamieszczenie nastepujacej prosby- poszukuje ona rodziny Krasickich Jadwigi, Macieja i Barbary, pochodzacych z Bielska Bialej /Mikszowic/, ktòra w latach 70-ych wyemigrowala do Stanòw Zjednoczonych do Ohaio . Dr Mila Gruggel – Falcone kontakt bogugruggel@yahoo.it

 3. Witam odpowiadam na prosbe pani Elzbiety umieszczona pod tym komentarzem. Nie jestem Zydòwka, ale fascynuje sie Izraelem, krajem w ktòrym jeszcze nie bylam, a podròzowalam bardzo duzo. Moja byla wspaniala nauczycielka histori uratowala w czasie wojny dwie dziewczynki Zydòwki, jedna z nich miala wysokie stanowisko w Izraelu. A mnie jako pòl sierocie pozbawionej na pewien czas nawet matki dostaly sie slodycze przyslane z Izraela dla mojej nauczycielki pani K. Adolph.Pani ta jest na liscie sprawiedliwych, spoczywa na cmentarzu w Sopocie. a ja zafascynowana jej opowiadaniami szczegòlnie z histori skonczylam UAM w Poznaniu, Uniwersytet w Turynie i w Salamance.Od 40-u lat mieszkam w pòlnocnych Wloszech. Chetnie nawiaze kontakt w jezyku polskim, ewentualnie wloskim czy hiszpanskim lub rosyjskim z osobami o wysokiej kulturze i szerokich zainteresowaniach moge nawet wymienic goscine poniewaz posiadam mieszkanie w najpiekniejszej czesci Wloch blisko stamtad do wykopalisk w Pompejach i na slynne wybrzeza Amalfi i Sorrento. Mam 69 lat i obecnie jestem na emeryturze, moge rozmawiac przez whatsAPP, lub pisac na poczte elektroniczna, przepraszam za ortografie nie mam polskiej klawiatury. Pozdrawiam Mila

 4. Wszystkim z Państwa, którzy pomogli mi w uzyskaniu wiadomości o Tomaszu Gawlikowskim serdecznie dziękuję. Ewa Rotter-Płóciennikowa

 5. Poszukuję Tomasza Gawlikowskiego z Częstochowy – mojego kolegę ze studiów w WSN w latach 1972-1975 (Grupa prof. Niekrasza ) Mieszkał z ojcem, którym się opiekował. Po studiach, w 1976 musiał odbyć służbę wojskową we Wrocławiu a jego ojca umieszczono w szpitalu wojskowym. Więcej nie umieliśmy się dowiedzieć choć Tomek- wielki człowiek, często jest obecny w naszych myślach i rozmowach . Ewa. Proszę o jakiekolwiek wiadomości na mail: rotterplociennikowa@gmail.com

 6. Emma Uwarowa (z domu) obecnie Torbiner jest zainteresowana znależć dobrego kolęgę nazywał się HERBERT NAPPE, byłam z Nim w kontakcie w łatach 1962-64 w Wrocławiu,
  w 1964 wyjechałam do Izraela i chciałam bym znać Jego losy , powinien byc dziś w wieku 82-83 lat

 7. Szanowni Państwo
  Poszukuję ludzi, którzy znali rodzinę Fuchsów w Łodzi. Mieczysław był profesorem stomatologii, Helena pracowała w banku. Mieszkali w Alejach Kościuszki. Fuchsowie wyemigrowali w 68/mym do Niemiec i mieszkali w Hanowerze. Znałem ich osobiście kiedy żyli. Dopiero teraz doszedłem do wniosku, że chciałbym opisać ich losy. Brakuje mi informacji o ich życiu przed i w czasie wojny. (skąd pochodzili, jak się poznali i dlaczego wylądowali w Łodzi).
  Jedną z osób, której nazwisko znam jest Marian Adler. Ma teraz około 72 lat. Niestety dotychczasowe próby znalezienia go nie dają rezultatów.

  Bardzo proszę o pomoc i kotakt ze środowiskiem kręgu Fuchsów. Każda informacja jest dla mnie na wagę złota.
  Michal Leszczylowski
  freudek@gmail.com

 8. Wieloszyńska27/09/2019 at 20:52
  Dzień dobry.Jeśli ktoś ma kontakt do pani Elżbiety Tracewicz to bardzo proszę przekazać tę prośbę.Mam dla niej informacje.Mój e mail tere4321@wp.pl. Wieloszyńska

  kontakt do tej Pani 22 8281121 godz 10.00 – 14.00

 9. Heniek Mittelman 24/11/2019 at 21:04

  Szukam partnera do rozmow na SKYPE elizabethisrael2 interesuje sie socjologja, filozofia, polityka, gospodarka i.t.d. mam 70 lat zyje w Izraelu

  Proszę o info na maila jestem zainteresowany mam Skype ale musze coś poprawić w systtemie pozdrawiam Mirek Franowicz

 10. Szukam partnera do rozmow na SKYPE elizabethisrael2 interesuje sie socjologja, filozofia, polityka, gospodarka i.t.d. mam 70 lat zyje w Izraelu

 11. Moj polski znajomy, dr. Antoni Kalinowski był w żydowskim przedszkolu w Dzierzoniowie, prawdopodobnie na ulicy Kościuszki zaraz po wojnie. Jeśli jest ktoś, kto pamięta Antka i był w tym przedszkolu, proszę przysłać namiary. andrzejkar@aol.com

 12. Dzień dobry.Jeśli ktoś ma kontakt do pani Elżbiety Tracewicz to bardzo proszę przekazać tę prośbę.Mam dla niej informacje.Mój e mail tere4321@wp.pl. Wieloszyńska

 13. Witam
  Urodzilem sie na Slasku i chce nawiazac kontakt z Zydami na emigracji
  Pozdrawiam
  Heniek

 14. Forumowiczów z Niemiec, z okolic Stuttgartu, może zainteresować informacja, że od 26 do 28 lipca odbędzie się w Stuttgarcie “festival yidishe muzik – klezmer lyrics & tunes” z koncertami, nauką piosenek i wykładami o języku jidisz. To już druga edycja tego festiwalu, szczegółowy program w formacie pdf można ściągnąć na tej stronie:

  https://www.connect-ev.de/festival-yidishe-muzik-2019/

 15. Dzień Dobry,
  Szukam polskie rodziny, które ratowały Żydów. Gównie chodzi mi o Warszawę a dokładnie Wawer.
  Będę wdzięczna za informację.
  e- mail: inezbrodowska@gmail.com

 16. Poszukujemy w Wołkowysku na Białorusi rodziny Pana Siewaszewicza, adwokata w czasie wojny lub Jego rodziny. Ratował On Pana Bronislawa Erlicha. Kontakt: waldemarpolanski@berlin.de lub POLANSKI-Foundation (i.G.) na FB. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

 17. Poszukuje kolezanki z lat 56. Roza Markiewka z Katowic. Mozliwe zmienila nazwiko ..60 lat przaszlo. My god ?Mam nadzieje ..Jozek Kanc z Wroclawia..Teraz Tel Aviv

 18. Poszukuje Hanny/Hanki German/Gierman córki Estery prawdopodobna data urodzenia 13.10.1946 r. Pani Hanna jest członkiem reunion 69, niestety nie wiem gdzie się obecnie znajduje. Możliwe, że mieszka we Francji. Pani Hanna jest prawdopodobnie jedyną osobą, która może znać historię mojej babci, która została oddana do katolickiej rodziny w czasie wojny.

 19. W latach 50 chodziłem w Łodzi do szkoły TPD(dawne gimnazjum Zimowskiego)przy ul Bocznej 5.Razem ze mną do klasy chodziła Gita Śledzik,która raptem,bez pożegnania zniknęła wyjeżdżając z rodzicami w roku 1956 lub 1957.Nigdy więcej o Niej nie słyszałem.
  W pierwszej połowie lat 60 pływałem po Mazurach z Józefem Sobelmanem.s.Józefa,
  studentem Politechniki Warszawskiej,uprawiającym strzelectwo sportowe.Mieszkał(o ile dobrze pamietam) na ul.Szenajcy.Wyjechał chyba z rodzicami w roku 1968.
  I Gita i Józek zniknęli mi z oczu ale nie z pamięci.Gdyby ktoś coś wiedział na ich temat uprzejmie proszę o wiadomość na adres:
  zadorecki.a@wp.pl

 20. Drodzy Państwo!

  Nazywam się Katarzyna Wieliczko i jestem studentką IV roku judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Swoją pracę licencjacką poświęciłam tematowi Holokaustu i postaci szczególnej – Józefowi Bau. Przede mną praca magisterska. Chciałabym, aby dotyczyła ona Polski, polskiej kultury i tradycji, ale w ujęciu szczególnym, ponieważ chciałabym, aby to Państwo byli jej “głównymi bohaterami”. Chciałabym zobaczyć i opisać jak Polska wygląda w Państwa oczach? Wiele mówi się i pisze na temat haniebnych wydarzeń marca 1968 roku, a tak niewiele poświęca się uwagi Państwu, których przecież te wydarzenia bezpośrednio dotyczyły. W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą. Poszukuję osób, które w latach 1968-1970 wyjechały do Izraela i tam zamieszkały. Chciałabym po prostu porozmawiać przy dobrej kawie. W lutym będę w Izraelu i byłabym bardzo wdzięczna, jeśli ktoś z Państwa zechciałby mi pomóc i poświęcić skrawek swojego wolnego czasu na rozmowę ze mną. Wszelkie informacje oraz dane oczywiście pozostaną anonimowe.

  Liczę na Państwa, ponieważ bez Państwa pomocy się nie uda.

  Pozdrawiam ciepło z Krakowa,

  Katarzyna Wieliczko
  kwieliczko7@gmail.com

 21. Miałam w szkole podstawowej TPD 2 w Łodzi koleżankę, uroczą małą blondyneczkę. Nazywała się Marysia Popecka. Zdaje mi się, że jej ojciec był adwokatem. Wyjechali do Izraela w – chyba – 1952 roku. Ciekawa jestem, co się z nią stało. Może ktoś wie?

 22. Dzień dobry, Nazywam się Lucyna Rojzen i poszukuję koleżanki z dzieciństwa – nazywała się Żaneta Fuks i mieszkała we Wrocławiu przy ul. Lelewela. Chodziła ze mną do żydowskiej szkoły przy pl. Pereca. Miała starszą siostrę. Zaczęłyśmy chodzić do szkoły w 1965 r., więc krótko… Bardzo proszę o jakąkolwiek informację o tej rodzinie na mail lucyna.rojzen@gmail.com

 23. Nazywam sie Aleksandra Niemirycz .Urodzilam sie w 1955 roku i mieszkalam w Legnicy. W 68 roku zniknely kolezanki i koledzy. Szukam blizniaczek Zosi i Paulinki . Chyba nazywaly sie Ostrowskie. Tato ich byl farmaceuta.
  Chodzilam do szkoly podstawowej nr 10 a potem nr 18.
  Moze mnie pamietaja teraz 59 latki.

 24. Znajomy z Warszawy, Jacob Weitzner, jidiszysta, rezyser, autor i aktor w jednej osobie zapytuje czy istnieje mozliwosc zaproszenia jego trupy (byli niedawno na turne w Norwegii) do Szwecji. Jacob jest takze redaktorem zydowskiej czesci Slowa Zydowskiego. Tu probki wystepu jego grupy: http://www.youtube.com/watch?v=Lx9Z5xJ10lE ; http://www.youtube.com/watch?v=ZzHRzToiM38.
  Misiu, znajac ciebie jestem pewien, ze zapukasz do odpowiednich drzwi.
  kontakt: Jacob Weitzner

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.