Uncategorized

Nowy miesiąc Nissan.

Nadeslala Zosia Braun

braun

 

Zachód słońca w dniu 31 marca i 1  kwietnia.

http://missionsresourcenetwork.files.wordpress.com/2012/08/jewish-calendar1.jpg

Tora mówi, o miesiacu o pierwszym misiacu w roku, miesiac Nissana :

” Miesiąc ten będzie dla was poczatkiem miesięcy , jest to pierwszy dla ciebie z miesięcy w roku ” ( Exod.12 : 2 ) Prosze zauwazyc, ze jest NIE jest napisane poczatkiem roku, tylko poczatkiem liczenia miesiecy. Nissan jest symbolem dla nowych początków . Nissan jest miesiąc do podejmowania ryzyka , aby dokonać zmian w swoim życiu . Są miesiące , kiedy to najlepiej nie rozpocznie nowych projektów . A potem są miesiące takie jak Nissan , kiedy jest optymalny , aby iść do przodu . Czy istnieje jedna rzecz/mysl/projekt, którą chciałbys urzeczywistnic, ale z roznych powodow zawsze bylo odkladane na pozniej.

Nissan jest tutaj , nie zwlekaj!

Nissan jest miesiącem , kiedy Żydzi wyszli z Egiptu, i bedziemy obchodzili to Zydowskie Swieto Wolnosci  – Swięto Paschy w tym miesiącu Nissan (14Kwietnia). W każdym miesiacu Nissan, jest nadzieja i oczekiwanie, że coś nowego i wspaniałego sie stanie.
Nissan jest również nazywany Chodesz Ha Awiw, miesiąc Wiosny.

” Zapach wiosny w powietrzu sprawia, że nowe życie wyłania się w naturze i przypomina nam , aby zwrócić uwagę na nowe źródła energii mieszania w nas,  ktore pozwala nam iść do przodu w zawrotnym tempie, ten progres wymaga wiary!

                 https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4HmExPF-g-VeHAXeMbkapCusBRsRilxKPsxI8MGUDyp0tAAq1

 

Astrologicznym znakiem miesiaca Nisan jest  Baran. (Aries)

.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3wZ_s-NpwzS6mb7KEPWW_oc24CBhGZcAl_kvtprudKX6l1eChDQ

 

Przypomina nam o baranie, ktory narod żydowski „poswiecil – sacrifice” w miesiacu Nissan przed ich wyjsciem z Egiptu. Baran był egipskim bogiem,  symbolem bogactwa i władzy. Zabicie tego „swietego zwierzecia” bylo rowniez dowodem wielkiej odwagi pokazanej w Egipcie przez narod „Niewolnikow”, Zydow.
Tak samo w naszym życiu teraz – aby pojsc do przodu  musimy także pokonac nasze obawy , pozostawic fałszywe przekonania i miec wiare i zaufanie w B-ga. Zobaczmy wokol siebie tego ‘barana poświęcenia”, te iluzje i obawy i zacznijmy od nowa walidacje waznych wartosci w zyciu.

W tym czasie Paschy wcześniej , musimy pozbyć się naszych myśli ograniczających np. ” nie zasługuję “, ” Nie mam szczęścia ” . ” Dlaczego znowu to się dzieje ze mną? ” Zmieniamy sposob myslenia. Przestajemy obwiniać siebie lub innych. Niech Nowe Swiatlo oswieci nasze zycie.
Ten artykul ma podloze kabalistyczne i proponuje rowniez zrobic Medytacje Przed-Paschalne:

Narysuj pole lub wyobrazić siebie w pudełku .

W jakich obszarach czujesz sie ograniczony/a ? Napisz w polu wszystkie negatywne uczucia i myśli , które sa odczuwane, kiedy czujesz ograniczony/a

Teraz wyobraź sobie, że po wyjęciu z pudełka . Po prostu w swojej świadomości wyobrazic sobie po wyjęciu z pudełka . Jesteś wolny . Nie ma ograniczen.

Ten skok z „zamknietego pudelka/przestrzeni” wymaga wiary .

Zycze wszystkim dobrego miesiaca. Chodesz Tov. Zosia Braun

Posluchajcie

Rabi Karlibach

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.