Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Europa: Zastępowanie populacji

  • W ciągu jednego pokolenia Europa będzie nie do poznania.
  • Europa Wschodnia doświadcza obecnie „największych strat w populacji w historii współczesnej”, podczas gdy Niemcy wyprzedziły Japonię pod względem najniższego na świecie wskaźniku urodzeń.
  • Starzejąca się Europa nie odnawia kolejnych pokoleń. Zamiast tego wita ogromne liczby migrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, które zastąpią rdzennych Europejczyków i którzy sprowadzają tu kulturę o diametralnie odmiennych wartościach odnośnie seksu, nauki, władzy politycznej, kultury, ekonomii i związku między Bogiem a człowiekiem.
  • Calosc TUTAJ

********************

Płaczcie raczej nad sobą

Z Bogdanem Białkiem rozmawia Bartosz Bartosik

Bartosz Bartosik

Kiedy postanowił Pan, że zacznie się zajmować upamiętnianiem ofiar pogromu kieleckiego?

Bogdan Białek

Powiedzmy sobie najpierw, co kryje się pod pojęciem „pogrom kielecki”. 4 lipca 1946 roku, rok po drugiej wojnie światowej, milicja, żołnierze i zwykli Kielczanie zabijają ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w komitecie żydowskim w centrum miasta. Ranią około 80 osób w całych Kielcach.  Pogrom kielecki staje się symbolem polskiego powojennego antysemityzmu w świecie żydowskim. W Polsce jest tematem zakazanym przez władze ludowe. Oprawcami byli polscy współmieszkańcy

Wracając do Pańskiego pytania… Takich rzeczy się nie postanawia, to nie jest sprawa decyzji, czy jakiegoś jednego momentu. Użyłbym raczej pewnej metafory: idzie Pan sobie i nagle zauważa, że na drodze jest woda, jest jej coraz więcej, małe kałuże a potem coraz większe. Na początku Pan na to nie zwraca uwagi, bo ta woda niespecjalnie przeszkadza. W końcu trochę chlupie w butach, ale idzie Pan dalej. A potem jest już tak, że musi Pan płynąć. No i Pan płynie, nie ma wyjścia. Jeśli przestanie Pan machać rękoma, to Pan utonie. Niektórzy zapewne szybko by zmienili drogę, gdyby napotkali na niej zbyt wiele kałuż. Ja nie zmieniłem. Dlaczego? Powiedzmy, że byłem za mało sprytny, by w porę pójść inną drogą.

Calosc TUTAJ

**************

Czy ONZ ułatwia zbrodnie przeciwko ludzkości?

ONZ nigdy nie zapobiegła żadnemu ludobójstwu i zbrodniom przeciwko ludzkości, jedynie odwracała uwagę od tego, co robią ludobójcze reżimy.
Wiecej TUTAJ
*******

Arabowie muszą otworzyć nowy rozdział w kontaktach z Izraelem

  • Musimy patrzeć na Izrael nie jako na obcą obecność, którą nie jest, ale jak na wyjątkowy i niezwykły składnik Bliskiego Wschodu, który wzbogaca region.
  • Stworzenie takiego państwa w dzisiejszych warunkach najprawdopodobniej dałoby państwo zdominowane przez Hamas, które byłoby agresywnie wrogie wobec Izraela. Autonomia Palestyńska musi przekształcić się w pokojową i stabilną jednostkę zanim można będzie oczekiwać, że pokieruje państwem.
  • Znacznie później Netanjahu zaproponował podejście, które pozwoliłoby na realizację tej inicjatywy pokojowej, ale sekretarz generalny Ligii Arabskiej, Nabil al-Arabi, z miejsca je odrzucił. Nie tak buduje się harmonijne stosunki między narodami.
  • Calosc TUTAJ

*********

SPRAWA KS. JACKA MIĘDLARA

Sprawa ks. Jacka Międlara, który był znany z kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach, została definitywnie załatwiona, ponieważ porozumiał się on ze swoimi przełożonymi – powiedział rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Calosc TUTAJ
*****
„W dotychczasowej historii sędziowie nie byli przedmiotem tak drastycznych działań”
Ponad tysiąc sędziów wzięło udział w Warszawie w nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich. „Wzywamy (…) do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania. Sprzeciwiamy się arbitralnej odmowie powołania przez prezydenta RP kandydatów przedstawionych przez Krajową Radę Sądownictwa. Takie działania prezydenta stanowią krok do upolitycznienia funkcji sędziego i ograniczenia niezawisłości sędziowskiej” – czytamy w jednej z uchwał przyjętych na koniec kongresu. 

Calosc TUTAJ
********

Siedem rzeczy, których Izrael nie potrzebuje

.Nie potrzebujemy milionów dolarów i euro, które idą do wywrotowych organizacji pozarządowych w Izraelu...
 
Nie potrzebujemy waszej pomocy w czynieniu naszego społeczeństwa bardziej sprawiedliwym…
 
Nie potrzebujemy was w charakterze naszego ministerstwa budownictwa…
 
Nie potrzebujemy, byście nam mówili, gdzie Żydzi mogą żyć…
 
Nie potrzebujemy was do definiowania naszych granic…
 
Nie potrzebujemy waszej interwencji w nasze demokratyczne wybory…
 
Nie potrzebujemy waszej pomocy militarnej…
 
   Wiecej TUTAJ
Izrael stał się suwerennym państwem w 1948 r., ale wygląda, jakbyśmy o tym zapomnieli. Suwerenność wymaga używania, podobnie jak mięśnie: używaj jej, albo ją stracisz.
******
BBC opublikowało listę 100 najlepszych filmów XXI wieku.

W głosowaniu wzięło udział 177 krytyków z całego świata. Wygląda na to, że kino nie umiera, ma się całkiem dobrze i oprócz obliczonych jedynie na zysk blockbusterów wciąż powstają wartościowe dzieła.

Na liście nie zabrakło polskich akcentów. Na miejscu 90. uplasował się Pianista w reżyserii Romana Polańskiego, a na pozycji 55. znalazła się „Ida” Pawła Pawlikowskiego.

Calosc TUTAJ
***
MERKEL ZABRAŁA GŁOS WS. UCHODŹCÓW. „ZBYT DŁUGO IGNOROWALIŚMY PROBLEM MIGRACJI”
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, że już wiele lat temu trzeba było zająć się problemem migracji do Europy. W wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung” szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że także jej kraj blokował w przeszłości konieczne reformy.
****

Kryzys gwałtów dokonywanych przez migrantów wymyka się spod kontroli

Tuszowanie danych dotyczących gwałtów popełnianych przez migrantów stanowi „ogólnoniemieckie zjawisko.”

Niemiecki kryzys gwałtów popełnianych przez migrantów rozprzestrzenił się obecnie na miasta i miasteczka wszystkich 16 krajów związkowych Niemiec. Niemcy znalazły się teraz w błędnym kole: większość sprawców nigdy nie zostaje odnaleziona, a nieliczni, których uda się złapać, otrzymują łagodne wyroki. W Niemczech zgłaszany jest tylko jeden na 10 gwałtów i zaledwie 8% procesów gwałcicieli kończy się wydaniem wyroku skazującego, według Ministra Sprawiedliwości, Heiko Maasa.

Calosc TUTAJ

****

SZYFROKONTENER W CENTRUM POZNANIA

Od 1 września można w nim oglądać wystawę o kryptologii, Enigmie i poznańskich kryptologach, którzy jako pierwsi złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Szyfrokontener jest zapowiedzią powstającego Muzeum Enigmy, którego otwarcie przewidywane jest na 2019 rok. Tzw.szyfrokontener stanął przed CK Zamek przy skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Kościuszki w Poznaniu.
wiecej TUTAJ
*****
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców

Skazanie radykalnego kaznodziei islamskiego, Anjema Choudary’ego — najbardziej znanego ekstremisty w Wielkiej Brytanii — zostało przyjęto z satysfakcją w Zjednoczonym Królestwie. Przez lata jego wyznawcy i on rozwścieczali olbrzymią większość społeczeństwa brytyjskiego (włącznie z większością muzułmanów brytyjskich) swoją przepełnioną nienawiścią retoryką. Dostarczali również stałego strumienia ludzi gotowych wprowadzić ich słowa w czyny. Więcej ludzi z otoczenia Choudary’ego zostało skazanych za przestępstwa terrorystyczne w Wielkiej Brytanii niż z jakiejkolwiek innej grupy islamistycznej – włącznie z Al-Kaid.

Skazania Choudary’ego za namawianie ludzi do wstępowania do ISIS nie należy jednak uznawać za zakończenie sprawy.

Wiecej TUTAJ
******
Historia mordu na Żydówkach ze Szczuczyna
Zabili je tutaj, niedaleko, na polu – pokazuje ręką. – Siedziałem w okopie, a oni nad okopem. Bił ten, co pałę miał.
Rok 2015. Mirosław Tryczyk, filozof, były wykładowca i nauczyciel etyki z Wrocławia, wydaje książkę „Miasta śmierci”. To rozliczenie z jego rodzinną przeszłością.
Milicjanci, którzy poszukiwali świadków, często napotykali mur milczenia. Karol Kalwejt, milicjant z Grajewa, pisze w meldunku pod koniec lat 40.: „ludność okolicy gdzie odbywały się powyższe zajścia jest przychylnie ustosunkowana [do sprawców] lub też w innym wypadku jest ściśle związana z mordercami”. Świadkowie skarżą się, że miejscowi grożą im zemstą. Jadwiga D. ze Szczuczyna zezna, że żona jednego ze sprawców już w sądzie groziła jej, że „przebije ją nożem”.

wiecej TUTAJ

Dziwne, że wszechmocna Żydokomuna byla bezsilna i nie ścigała swoich mordercow. Coś nie tak w tej bajce o tej Żydokomunie.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.