Uncategorized

Cmentarze Zydowskie

Nadeslal TPKZ  Bialystok

tpkz bialystok

Holokaust nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie znałby znaczenia tego słowa. Mało osób jednak pamięta, że pogrom ludności żydowskiej miał wymiar o wiele głębszy niż tylko i wyłącznie masowe mordy i obozy zagłady. Próbowano bowiem jednocześnie wymazać kulturę gnębionego narodu. Kulturę, która na równi stanowiła świadomość Żydów jak i Polaków. Zbrodniarzom wojennym prawie się to udało. Prawie.

cmentarze

 

Książka ta stanowi hołd tym, którzy polegli. Ma ona być również balsamem na zranione dusze potomków tych, którym udało się przetrwać II wojnę światową. Zarówno Polaków jak i Żydów. Piękne, klimatyczne fotografie wprowadzą Cię w świat dawnych cmentarzy żydowskich wschodniej Polski. Cmentarzy, które stanowiły ważny element kultury i krajobrazu II Rzeczpospolitej Polskiej. Cmentarzy, o których pamięć powoli pokrywa się warstwą kurzu zapomnienia i pajęczyną czasu.
Zarówno zdjęcia, jak i interesujące opisy, nie pozwolą Ci zapomnieć o tym, co już odeszło. O tym, czego nie zobaczysz na żywo. O tym, czego nie powinieneś zapomnieć. Bo historii swego kraju się nie zapomina.

“Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie. Rekonstrukcja Atlantydy”
Tomasz Wiśniewski
ISBN 978-83-7344-050-0
Białystok 2009, Wydanie I
format B5, 146 strony + wkładka kolor 8 stron

Jeszcze jedna recenzja ksiazki

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.