Uncategorized

Festiwal filmow ” zydowskie motywy “

 • Nadeslala Anna Stepien
  anna stepien
  Juz komentowano festiwal ze wtorny i naskorkowy…
 • Nadeslal Wanda Lacrampe
  wanda lacrampe
  Faktem jest, że w zeszłym roku były dużo lepsze filmy, w tym roku widziałam tylko trzy godne polecenia:
  Havana Gila,
  Pokój 514
  Terytoria,
  kilka filmów o szlachetnych intencjach ale nieudanych: Powrót, Tureckie paszporty, Besa Obietnica, serbski o profesorze muzyki.

  Film „Mieszkanie” wygrał 9. festiwal „Żydowskie Motywy”

  Izraelsko-niemiecki dokument „Mieszkanie” w reż. Arnona Goldfingera zdobył główną nagrodę Złotego Warszawskiego Feniksa na zakończonym w niedzielę w Warszawie 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Żydowskie Motywy”. Nagrodę Publiczności przyznano za film „Hava Nagila”.
  Izraelsko-niemiecki dokument „Mieszkanie” w reż. Arnona Goldfingera zdobył główną nagrodę Złotego Warszawskiego Feniksa na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Żydowskie Motywy”.
  „Mieszkanie na trzecim piętrze budynku w stylu Bauhausu w Tel Awiwie, w którym dziadkowie autora filmu, Arnona Goldfingera, mieszkali od przyjazdu do Palestyny w 1930 r. Gdyby nie widok z okien można by pomyśleć, że mieszkanie znajduje się w Berlinie. Po śmierci 98-letniej babci rodzina musiała usunąć rzeczy z jej mieszkania” – tak organizatorzy festiwalu opisują uhonorowany Grand Prix dokument „Mieszkanie” (produkcja z 2011 r.).

  „Film rozpoczyna się od opróżniania lokalu i rozwija się w przykuwającą uwagę przygodę, w którą wmieszane są nieoczekiwane interesy narodowe, przyjaźń przekraczająca linię wroga i głęboko tłumione uczucia rodzinne. A nawet – odsłania tajemnice, które prawdopodobnie powinny były zostać ukryte” – opisują dalej.

  Wiecej

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.