Uncategorized

Daniel Pasternak – najsilniejszy czlowiek emigracji 68

Znalazl i wylozyl Misiu

.mis

reunion68

daniel pierwsze podejscie

(Na zdjęciu : Daniel w pierwszym podejściu).

Daniel Pasternak został mistrzem Szwecji weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii powyżej 70 lat.
Gratulujemy!

Do zawodów przygotowywał się od wielu miesięcy. Trenował wszechstronnie wszystkie grupy mięśni, zaś wyciskanie leżąc starał się wykonywać technicznie według wskazań zawartych w przepisach federacji… W walce o mistrzowski tytuł rywalizował z siedmioma zawodnikami. Najstarszy z nich był młodszy od niego o 10 lat!

Daniel ma i ogromne doświadczenie w treningu siłowym. Kulturystykę uprawia od 1965 roku. Zaczął na Łotwie. W roku 1968 trenował w warszawskiej „Błyskawicy”, należąc do najlepszych zawodników tego klubu. Startował w ogólnopolskim zlocie w Radomiu oraz mistrzowskich zawodach w Sopocie, zajmując w kategorii wyższych seniorów odpowiednio 5 i 4 miejsce. O jego sile świadczył wynik w wyciskaniu leżąc – 145 kg oraz w przysiadzie – 190 kg.

Od października 1969 roku mieszka w Szwecji. W wieku 49 lat ustanowił swój rekord życiowy w wyciskaniu szt. leżąc, który wynosi 165 kg! Mając 70 lat wyciskał 140 kg! Obecnie w granicach 125 – 130 kg, ważąc ok. 85 kg. Jest zwolennikiem naturalnej kulturystyki i wrogiem stosowania niedozwolonego wspomagania.
Imponuje zdrowiem i krzepą!

*****************************************

W październiku nasz Kolega Daniel (77 l.) zdobył w Sofii tytuł wicemistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii „Masters – 4” (dla zawodników powyżej 70 lat). Kilka miesięcy temu w tej samej kategorii był drugi na mistrzostwach świata w Pradze, o czym wcześniej już pisaliśmy.

Obecnie Daniel Pasternak utrzymuje równą formę. Na treningu regularnie wyciska sztangę o ciężarze 130 – 137,5 kg, co stawia go w roli faworyta w najbliższych Mistrzostwach Szwecji, które odbyly się 29 listopada.

 

******************

daniel z medalami

Rok 2013 byl dla Daniela bardzo dobrym rokiem

Zloty medal w mistrzostwach Szwecji ,Srebny medal na mistrzostwach europy i mistrzostwach swiata.

Pozatym zostal dziadkiem dwa razy Ester  ( 3 tygodnie ) i Ella ( 12 dni ) na zdjeciu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.