Uncategorized

Ciekawostka sportowa

Cristiano Ronaldo “zaszokował” fryzurą przed meczem Portugalii ze Stanami Zjednoczonymi. Portugalski piłkarz wyszedł na spotkanie z przedziwnymi wzorkami wygolonymi z boku głowy. Media, głównie angielskie, zakpiły z CR7, twierdząc, że piłkarz po raz kolejny robi wokół siebie zamieszanie, zamiast pokazywać klasę na boisku. Okazało się jednak, że sprawy mają się zupełnie inaczej. 

Cristiano Ronaldo działał w najlepszej intencji i to co zrobił, było znakomite. Jego wzorki wygolone na głowie były idealnym obrazem blizn, jakie po operacji mózgu ma chłopiec, którego leczenie CR7 wspaniałomyślnie finansował. Erik Ortiz Cruz chorował na dysplazję korową, która powodowała u chłopca nawet 30 ataków padaczki dziennie. Niezbędna była zatem operacja kosztująca 60 tysięcy euro. Mieszkańcy Villaluenga de la Sagra, gminy w prowincji Toledo, skąd pochodzi Erik, postanowili pomóc przez organizowanie różnych akcji charytatywnych.

Jeden z przyjaciół Cristiano Ronaldo zwrócił się do niego z prośba o przekazanie koszulki i buty na poczet jednej z aukcji organizowanych by pomóc chłopcu. Portugalczyk nie tylko spełnił prośbę, ale również zdecydował się całkowicie sfinansować operację.

Ronaldo jest znany ze swojego gestu, piłkarz często pomaga portugalskim i hiszpańskim dzieciom – dwa lata temu sfinansował choćby leczenie Nuhazeta, chłopca z Wysp Kanaryjskich chorego na raka.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.