Uncategorized

Porozumienie nuklearne z Iranem pod testem zdrowego rozsadku

Przetlumaczyla z hebrajskiego i przyslala Olga Degani

reunion 69 .1

 

W przeciwieństwie do przyjętego poglądu, Iran uważa Saudię i państwa Zatoki – a nie Izrael czy USA – za główny cel swoich możliwości nuklearnych. Iran dąży do osiągnięcia mega-potęgi nuklearnej aby promować mega-cele (zawładnąć całą Zatoką Perską i całym islamem sunnickim) likwidując uprzednio mega-przeszkodę (potęga USA w Zatoce Perskiej), bez żadnego związku z Izraelem i jego polityką, bez związku z konfliktem arabsko – izraelskim i kwestią palestyńską.

Lecz irańska chmura nuklearna zawęzi dramatycznie siłę izraelskiego odstraszenia militarnego i zakres możliwosci działań dyplomatycznych Izraela, zakres obcych inwestycji, imigrację, turystykę i powrót jordim (emigrantow izraelskich), znacznie zwiekszy terror i ilość opuszczających Izrael – będzie to śmiertelny cios dla Izraela bez użycia głowicy nuklearnej .

Porozumienie nuklearne z Iranem jest wyrazem podporządkowania zdrowego rozsądku i dalekosiężnych interesów pragnieniom serca dla krótkowzrocznej wygody. Ugoda zmotywuje przestępcze reżimy, sprowadzi brutalność i wojny straszniejsze od tych którym to porozumienie ma zapobiec.

Wprawdzie dyplomacja jest pociągającą, bo nie jest brutalną drogą rozwiązywania konfliktów z nikczemnymi reżimami, lecz skuteczniejsza jest prewencyjno-odstraszająca działalność militarna dla powstrzymania nie przestrzegającego praw reżimu, szykującego użycie siły. Na przykład: równolegle do negocjacji Iranu z USA wzrasta terror anty-amerykański; Irak staje się główną areną terroru; spiskują w Saudii, w państwach Zatoki i w Afryce, pomagają mordować Amerykanów w Afganistanie, dopingują przeciwników USA w Ameryce Lacińskiej, i uczą naród amerykański nienawidzieć USA. Rouhani rozszerza współpracę z północną Koreą (art. po angielsku) także w zakresie rakiet z głowicą jądrową, o zasięgu ugodzenia w USA.

Raport ONZ-u o Prawach Czlowieka podaje liczbe 724 wyrokow smierci w ciągu ostatnich dwóch i pół lat, w tym kilka tuzinów już pod władzą Rouhaniego, od czerwca (art. po angielsku) . Ucisk i brak poszanowania dla praw obywatelskich bardziej reprezentuje postawę Rouhaniego niż jego deklaracje skierowane na Zachód.

Emanacja entuzjazmu wobec porozumienia z Iranem doprowadzi do przesadnego zawyżenia ceny i powtarzania błędów z przeszłości. Pięćdziesiąt lat dyplomacji, sankcji, pokus i umów, które miały zbadać intencje, przygotowały drogę do nuklearyzacji nikczemnego antyamerykańskiego reżimu w północnej Korei.Trzydzieści lat dyplomacji, sankcji i umów nie zmieniły reżimu Ajatollahów, będącego w ostatnim etapie ofensywy maratonu nuklearnego.

Rouhaniego nie wybrało społeczeństwo w wyborach demokratycznych, lecz najwyższy irański przywódca, Khamenei, zwolennik taktyki “taqyya” (art. po angielsku) zezwalającej na oszustwo poprzez użycie mowy o podwójnym znaczeniu w ugodach z innowiercami – dla łamania umów w drodze do realizacji celów islamu. Rouhani, który był jednym z organizatorów morderstwa 85-ciu ludzi w wybuchu domu społeczności żydowskiej w Buenos Aires w 1994 roku, systematycznie kierował na manowce Miedzynarodową Agencję Energii Atomowej, gdy przewodził delegacji irańskiej w pertraktacjach. We wrześniu 2002 roku zadeklarował (art. po angielsku) : “podpisanie przez nas umów oznacza, że nie dążymy do broni jądrowej, chemicznej, czy biologicznej”.

W przeciwieństwie do wolnego świata, przyjmującego ugody jako krok do współżycia pokojowego, rężim łamiący prawa i o zapędach megalomańskich wykorzystuje umowy do pokonania wspólnika pertraktacji. Nie dotrzymywanie umów przez Iran jest charakterystyczne na arenie muzułmańskiej, na której muzułmanie nie dotrzymywali większości umów w ostatnich 1400 latach.

Pertraktacje z Iranem są konsekwencją polityki amerykańskiej, która doprowadziła do osiągnięcia władzy przez Bractwo Muzułmańskie w Egipcie, do opanowania Libii przez terror gorszy od Kaddafiego, do udzielenia hojnej premii Putinowi w Syrii, do paniki wśród zwolenników Ameryki w Zatoce Perskiej. Ugoda daruje Iranowidrogi czas, potrzebny mu do wykonania programu nuklearnego co spowoduje, że Ajatullowie z poziomu zagrozenia taktycznego przejdą do zagrozenia strategicznego o charakterze apokaliptycznym, nie do ujarzmienia.

Rządy Ajatullów i dotrzymywanie umów to wzajemna sprzeczność.

Obrazek
amb. ret. Yoram Ettinger

tłumaczyła z hebrajskiego Olga Degani
tekst angielski tutaj

Wszystkie tlumaczenia Olgi znajdziesz w dziale POLITYKA

http://fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9542

Obrazek

Obrazek

 

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.