Uncategorized

OSZCZERSTWO “LUDOBÓJSTWA”

Nadeslal Pawel Jedrzejewski

pawel Jedrzejewski

 

 

Aby uzasadnić zabijanie Żydów, ci, którzy ich nienawidzili, wymyślali na przestrzeni dziejów oszczerstwa oskarżające Żydów.

Oskarżające o rzeczy tak potworne, że uzasadniały one – przynajmniej dla tych, którzy nienawidzili Żydów – ich masowe mordowanie.

 

  • Zarzut, że wszyscy Żydzi w każdej epoce – nie tylko niektórzy Żydzi w jednym czasie – zabili samego Boga, był używany przez średniowiecznych chrześcijan, aby usprawiedliwić masowe mordowanie Żydów.
  • Potem pojawiło się następne groteskowe oszczerstwo – znane jako “zniesławienie krwi” (the blood libel) – również rozpowszechnione w średniowieczu. Był to zarzut, że Żydzi porwają chrześcijańskie dzieci, mordują je rytualnie i używają ich krwi do pieczenia macy.
  • Wśród innych, późniejszych oszczerstw zwraca uwagę fałszerstwo znane jako “Protokoły Mędrców Syjonu”, które rzekomo dowodzi, że Żydzi spiskują, aby rządzić światem.

W tej chwili przeżywamy pojawienie się kolejnego oszczerstwa – skierowanego nie przeciwko wszystkim Żydom, ale przeciw państwu żydowskiemu. Oto ono: Izrael popełnia ludobójstwo na Palestyńczykach, a zatem moralnie jest identyczny z reżimem nazistowskim.

To pomówienie jest rozpowszechniane przez lewicowych radykałów i przez muzułmanów, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

 

Oto kilka przykładów:

W popularnej audycji radiowej we Włoszech najsłynniejszy filozof tego kraju, Gianni Vattimo, został zapytany, czy chciałby zobaczyć więcej zabitych Izraelczyków. Vattimo odpowiedział: “Oczywiście”. Potem dodał, że Izrael jest “trochę gorszy niż naziści … Chciałbym strzelać do tych syjonistycznych bękartów …” – dodał.  Oraz: “[Europejczycy powinni zebrać pieniądze] aby kupić Hamasowi jeszcze więcej rakiet.”

Premier Turcji – Recep Erdoğan powiedział CNN International, “To, co Izrael czyni obecnie Palestynie i Strefie Gazy, przekracza to, co Hitler zrobił im [Żydom]. Nie akceptujemy tego ludobójstwa dokonywanego przez Izrael. ”

Minister spraw zagranicznych Iranu – Mohammad Javad Zarif ogłosił: “Te działania [izraelskie] nie może być uznane za nic innego niż ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości.”

Ilan Pappe, izraelski leftysta, który jest dyrektorem Europejskiego Centrum Studiów Palestyńskich na Uniwersytecie w Exeter, zamieścił na stronie internetowej Elektronicznej Intifady artykuł zatytułowany “Izraelskie stopniowe ludobójstwo w getcie Gaza”.

9 lipca, gdy 63 Palestyńczyków było zabitych w Strefie Gazy, agencja Al-Arabija poinformowała, że “palestyński prezydent Mahmud Abbas powiedział na spotkaniu kryzysowym w Ramallah … iż Izrael popełnia “ludobójstwo” w Strefie Gazy podczas ofensywy wojskowej, która do tej pory zabiła co najmniej 50 Palestyńczyków. “To jest ludobójstwo dokonywane przez Izrael przeciwko naszym Palestyńskim rodakom”.

W artykule opublikowanym przez Al-Dżazira, Abukar Arman – były ambasador Somalii do Stanów Zjednoczonych, napisał, że “Izrael pokonał Koreę Północną w wyścigu do nagrody dla państwa bandyckiego”.

Nicolas Maduro – prezydent Wenezueli i Evo Morales – prezydent Boliwii, określili inwazję Izraela na Strefę Gazy “ludobójstwem” i Maduro dodał, że to “zagłada”.

Dla przypomnienia:

  • Izrael zaatakował Gazę wyłącznie w odpowiedzi na setki rakiet wysłanych przez Hamas po to, by zabić tak wielu Izraelczyków, jak to tylko możliwe.
  • Gdy Izrael oddał Gazę Palestyńczykom, to nie nałożył embarga na podstawowe materiały, jak np. cement. Ale żaden z milionów ton cementu najpierw dozwolonych, a później przemycanych do Strefy Gazy, nie został wykorzystany do budowy szkół czy szpitali. Zostały one wykorzystane w celu budowy tuneli dla przemytu terrorystów do Izraela oraz do ukrywania rakiet.
  • “Karta” (konstytucja) Hamasu wzywa do unicestwienia Izraela.
  • Izrael jest jedynym krajem na świecie, które stanowi cel planowanej zagłady.
  • Mimo że Izrael jest oskarżany o ludobójstwo na Palestyńczykach, w ciągu ostatnich 20 lat liczba Palestyńczyków podwoiła się. A od powstania Izraela w 1948 roku, ludność palestyńska zwiększyła się pięciokrotnie. To musi być z całą pewnością najmniej efektywne ludobójstwo w historii świata.

Chociaż nie wszyscy muzułmanie i nie wszyscy lewicowcy dążą (lub wspierają tych, którzy dążą) do zniszczenia Izraela, praktycznie wszyscy ci, którzy zmierzają do tego celu, są albo muzułmanami lub sytuują się po politycznej lewej stronie.

Jednym z lewicowych wyjątków jest Bill Maher, który powiedział dla Jewish Journal of Los Angeles (tak, ujawniam: jestem felietonistą tej gazety): “Co uważam za ironię, to fakt, że po II wojnie światowej, wszyscy mówili: Nie rozumiemy Żydów. Jak mogli po prostu iść na rzeź  – ot tak? A następnie, gdy Żydzi się bronią, słyszymy: Nie rozumiemy Żydów. Dlaczego nie mogą po prostu iść na rzeź?. Odpowiadam prosto: “Wiecie co? To się stało raz. I już się nie powtórzy. Musicie pogodzić się z faktem, że teraz Żydzi potrafią się bronić”.

 

Dennis Prager

29 lipca 2014

 

Tłumaczenie: Paweł Jędrzejewski

http://www.fzp.net.pl/opinie/oszczerstwo-ludobojstwa

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.