Uncategorized

POLIN

Nadeslala Roza Hausman

Roza Hausman

reunion 69 .1

HISTORIE POLIN

CZYM JEST POLIN?

Platforma Historie Polin czerpie z bogatej, wielowiekowej tradycji polskich Żydów. Słowo Polin po hebrajsku i w języku Jidysz oznacza „Polska”, ale również „tutaj odpoczniesz”. To nawiązanie do pięknej legendy o przybyciu pierwszych Żydów do Polski. Ta legenda otwiera wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich, znajduje też swoje odbicie w muzealnym logotypie.

O PROJEKCIE

Polacy i Żydzi od tysiąca lat dzielą tę samą ziemię, pisząc kolejne rozdziały wspólnej historii. Korzystają nawzajem z bogactwa swoich kultur, doświadczeń i nieraz odmiennych sposobów widzenia świata. Dziś polscy Żydzi żyją nie tylko w kraju przodków, ale rozproszeni po całym świecie. Ty też możesz być częścią tej opowieści – bo tworzą ją ludzie, którzy zetknęli się z żydowskim dziedzictwem i obyczajami.

Dlatego właśnie powstała platforma Historie Polin, której pomysłodawcą jest Muzeum Historii Żydów Polskich. Chcemy stworzyć przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych historią i kulturą polskich Żydów, byśmy mogli się wzajemnie poznawać, inspirować i rozwijać. Tutaj, poprzez zdjęcia, grafiki, filmy, utwory muzyczne i teksty, ludzie z całego świata dzielą się swoją żydowską opowieścią. A jaka jest Twoja?

CALA INFORMACJE ZNAJDZIESZ JAK

klikniesz tutaj

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.