Kiedy, jeśli nie teraz ?!

Nadeslala Olga Degani

cropped-cropped-cropped-reunion69logo120k1.jpg
Przypuszcza się, że ponad 5 000 olim* (imigrantów wg. Prawa Powrotu) ma przybyć w tym roku z Francji. Ponad 1000 olim, którzy przybyli w czasie wojny z Gazą pobudzili już do działania Ministerstwo Imigracji. Ale potencjał aliji jest wielokrotny .

Fale antysemityzmu w Europie – z wielowiekowymi korzeniami, oraz masywny napływ muzułmanów grożący wartościom europejskim, zmusza państwo żydowskie, poprzez aktywną politykę imigracyjną pod kierownictwem premiera, do skupienia sił i do kreowania (nie tylko do przyjęcia) fali olim, która zmieni reguły gry.

W przeciwieństwie do premierów po 1992 roku, dla poprzednich premierów: Ben Guriona, Eszkola i Szamira, alija była oczkiem w głowie – inicjowali aktywną politykę imigracji, pomimo sprzeciwów wewnętrznych i międzynarodowych. Oni spowodowali masywna aliję, a nie kroplówkę po kilkadziesiąt tysięcy rocznie.

Aktywna polityka imigracyjna jest trafnym następstwem wojny w Gazie, akcentuje optymizm i stanowczość, przeciwstawia się groźbom, demonstruje potencjał, kreatywność i wiarę w afirmację istnienia Izraela w przyszłości. „im bardziej gnębiony, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał”, (księga wyjścia, 1, 12)

Na oścież otwarło się okno możliwej imigracji 500 000 olim w przeciągu 5 lat z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Francji, Anglii, Belgii, Holandii, Węgier, Argentyny, USA, Kanady, Australii i jeszcze innych państw z powodów: wzrostu antysemityzmu, otrzeźwienia z iluzji demokracji w Rosji i na Ukrainie, rozprzestrzeniania się agresywnego islamu w Europie, względnej przewagi ekonomicznej Izraela, końca iluzji „łatwych pieniędzy” w Europie i w USA i systemu wychowania judaistycznego/syjonistycznego, kultywującego intencje proemigracyjne. Konwersja 300 000 imigrantów z ZSRR, uznanych za Zydów według „Prawa Powrotu”, ale nie według orzecznictwa religijnego nadmie żagle emigracji z Rosji i z Ukrainy. Aleokno możliwości nie będzie otwarte przez długi okres czasu, należy działać natychmiast.

Aby zmobilizować środki finansowe (na tle wydatków na wojnę w Gazie), premier, na alarmowym kongresie biznesmenów żydowskich z USA, Kanady, Australii, Rosji, Brytanii, Francji, Niemiec, Panamy, Brazylii i Argentyny, przedstawi aktywną politykę aliji, jako najwyższy cel narodu żydowskiego. Aktywność polityczna jest konieczna z powodu niebezpieczeństwa w jakim znajdują się gminy żydowskie i historycznej okazji na dramatyczne udoskonalenie obronności państwa żydowskiego.Także „Israel Bonds” jest w stanie pomnożyć o miliardy dolarów rozmiary inwestycji instytucji finansowych, politycznych, związków zawodowych i indywidualnych inwestorów poprzez obligacje państwowe o najatrakcyjniejszym procencie.

Premier stworzy aktywne grupy wykonawcze pracujące przez okrągłą dobę 24/7 – odpowiednio do miejsc w których znajdują się imigranci, dla urzeczywistnienia potencjału aliji, włącznie z ustaleniem potrzebnych profesji, takich jak lekarze, siostry, inżynierowie infrastruktury, komputerów, rakiet i jąder atomowych, gazu naturalnego, technicy i jeszcze inne profesje. Następne grupy wykonawcze działające przez okrągłą dobę 24/7, przygotują zarządzenia, tymczasowe przepisy i ustawodawstwo dla skrócenia procedur biurokratycznych dla szybkiego i korzystnego przyjęcia nowych olim. Ministerstwa przygotują plany dla rozbudowy infrastruktury dla przyjęcia olim w zakresie : zatrudnienia, lokum (wykorzystując inicjatywę zrewolucjonizowania czynników konkurujących w zakresie ceny, czasu i jakości budownictwa), komunikacji, oświaty, lecznictwa, zdrowia, energii, technologii, akademii jeszcze w innych.

Fala imigracji 500 000 olim w ciągu 5 lat będzie dodatkowym motorem rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwa i polityki, który podniesie Izrael na bezprecedensowe wyżyny. Nie wykorzystanie tego okna możliwości i nałóg kroplowania imigracjibędzie płaczem na wieki.

17.8.2014

Obrazek

amb. ret. Yoram Ettinger

http://www.fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9601

Wszystkie tlumaczenia Olgi 

KLIKNIJ TUTAJ

One Response to “Kiedy, jeśli nie teraz ?!”

 1. http://www.jewishagency.org/he/aliyah/program/5421

  jest to link do telefonów agencji sochnutu w różnych krajach, wg. flag, tam można się dowiedzieć wszystkiego co możliwe o aliji, pracują 24 godziny na dobę.

  Widzę, że jest jeden komentarz ale nie potrafię go otworzyć

  (poprawiona wersja)

  Pozdr.
  Ola

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: