Uncategorized

Groteskowa miłość do propagandy 

Z portalu

listy z naszego sadu

 

Niewypowiedziane barbarzyństwo

Nienawiść do Żydów – i pęd do dominacji nad światem

Wyobraźcie sobie świat, w którym młodego mężczyznę zamykają w klatce, oblewają benzyną i podpalają, żeby spłonął żywcem.Wyobraźcie sobie triumfalne wycie tłumu, który zgromadził się, żeby to oglądać. Wyobraźcie sobie 12-letnie dziecko z wzniosłą determinacją na twarzy, strzelające z bliska do klęczącego mężczyzny z rękami związanymi na plecach. A potem wyobraźcie sobie spektakl setek obcięć głów ofiarom w poniżających strojach, ze związanymi rękami i nogami, klęczących tyłem do ubranych na czarno katów, którzy wymachują nożami, by przeciąć im gardła, jakby byli ofiarnymi jagniętami.

Potężne zagrożenie: podobnie jak naziści, fanatycy ISIS są antysemitami przekonanymi o własnej wyższości rasowej

Potężne zagrożenie: podobnie jak naziści, fanatycy ISIS są antysemitami przekonanymi o własnej wyższości rasowej

Przedstawcie sobie kolejki bezradnych mężczyzn i kobiet, prowadzonych przez fanatycznych katów, którzy przybijają ich do drewnianych krzyży, wyjących z bólu i wykrwawiających się na śmierć, podczas gdy tłumy patrzą z zachwytem. A potem przedstawcie sobie tysiące dziewcząt i kobiet ze związanymi rękami, prowadzonych przez zakapturzonych i uzbrojonych porywaczy do niewoli seksualnej. A potem, jeśli tego nie starczy, wyobraźcie sobie mężczyzn zrzucanych ze skał, bo są oskarżeni o to, że są gejami. Tak, wszystkie te sceny mogły dziać się na wielu kontynentach w świecie średniowiecznym, ale zostały teraz utrwalone na filmach i pokazane każdemu, kto ma dostęp do Internetu. To są sceny, które działy się  wczoraj, dziś i będą się działy jutro w naszym współczesnym świecie. Nigdy nie ufałem abstrakcjom i pisałem o tym, co mogłem sam odkryć i zbadać.Muszę więc zacząć od przyznania, że nie podróżowałem ostatnio po tych regionach, którym grozi barbaria – po Bliskim Wschodzie, północnozachodniej Afryce, niektórych miejscach w Pakistanie i w islamskich krajach południowowschodniej Azji.

ISIS mogłoby wiarygodnie porzucić nazwę Kalifatu i nazwać siebie Czwartą Rzeszą

ISIS mogłoby wiarygodnie porzucić nazwę Kalifatu i nazwać siebie Czwartą Rzeszą

Jednak w latach 1980. i na początku 1990. wybrałem się na zbadanie “odrodzenia” islamu, jakie miało miejsce w następstwie rewolucji w Iranie i wznowionego oddania religii w innych krajach.Podróżowałem po Iranie, Pakistanie, Malezji i Indonezji, próbując odkryć idee i przekonania u podstaw tego nowego “fundamentalizmu”.

Moja pierwsza książka nosiła tytuł: Among The Believers, a druga, może wręcz proroczo: Beyond Belief. Od czasu napisania tych książek słowo “fundamentalizm” nabrało nowego znaczenia. Jak sugeruje ono, znaczy to powrót do podstaw, do fundamentów i może do pierwszych zasad. Używa się go do określenia interpretacji danej wersetom Koranu, hadisom, które są zbiorem czynów w życiu Proroka Mahometa, oraz interpretacji prawa szariatu.Jednak fundamentalistyczna ideologia grup “islamistycznych”, które poświęciły się terrorowi – takich jak Al-Kaida, Boko Haram, a teraz najbardziej złowroga, barbarzyńska i groźna postać Kalifatu Islamskiego: ISIS czyli Państwa Islamskiego – interpretuje te fundamenty i początki jako datujące się od narodzenia Proroka Mahometa w VI wieku.

Ten fundamentalizm zaprzecza wartości, a nawet istnieniu, cywilizacji, które poprzedzały objawienie Koranu.

Wiecej

KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Swiat znowu zdziczał, ale Zachod nie reaguje bo to daleko i z Europy nie bardzo widac. Wyobraźni brak. Jednocześnie tłumy muzułmańskich uciekinierow zalewają Europę. Za chwile bedzie za późno na jakikolwiek ruch.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.