Uncategorized

Genealogia Żydów polskich: źródła i metody badań

Nadeslal Roman Wroblewski

roman wroblewski

cropped-cropped-cropped-reunion69logo120k1.jpg

 

Streszczenie
Genealogia jako nauka pomocnicza historii, rozszerzyła swój zakres. Wynikiem badgenealogicznych nie są już tylko dane osobowe przodków, ale także wiedza o czasach i miejscu, wktórych żyli. W powszechnym rozumieniu genealogia Żydów wydaje się trudnym tematem badań,gdyż panuje przekonanie, że wszystkie dokumenty zginęły bądź zostały zniszczone w czasie II wojnyświatowej. Istnieje jednak dużo materiałów, które mogą być doskonałym źródłem informacji. Równieżrozwój technologii (technik komputerowych, Internetu, biotechnologii) stał się czynnikiem rozwoju i popularyzacji badań genealogicznych.
Wstęp
„Jesteśmy pamięcią. Tym, co pamiętamy. I tym, co o nas pamiętają inni.Coraz częściej myślę, że bardziej jesteśmy niepamięcią. Tym, co zapominamy. Co w geście samoobrony wymazujemy z pamięci, wypieramy ze świadomości, omijamy w myślach.Unieważniamy, żeby było łatwiej lub lżej, żeby nie bolało albo nie przypominało bólu.” Agata Tuszyńska
Genealogia z historycznego punktu widzenia jest nauką pomocniczą historii. „Nauką orozkrzewianiu się rodu w jego indywidualnych przejawach”
Link do strony gdzie mozna  przeczytac calosc  w formacie PDF

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.