Uncategorized

Skandal w Ravensbrück

Ocalone kobiety jadły z plastikowych talerzy, a delegacje z PORCELANY! Skandal w Ravensbrück

Na uroczystościach 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück ocaleni zostali uraczeni posiłkiem na plastikowych talerzykach. Do tego dostali plastikowe sztućce. Goście honorowi, w tym Anna Komorowska, swój posiłek spożywali na porcelanowych talerzach. Niemiecka gazeta “Der Spiegel” zauważyła ten nietakt. Organizator imprezy broni się, mówiąc że jedzenie na plastikowych talerzykach, to była zwykła mała przekąska, dlatego podano ją w ten sposób.

wiezniarki

Podczas obchodów 70-lecia wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück jednym z punktów był obiad w Namiocie Spotkań. Namiot mieścił się na terenie byłego obozu. W uroczystościach wzięło udział około dziewięćdziesięciu byłych więźniarek. Kobiety siedziały przy stołach, na których nie było nawet obrusów. Jak podaje “Der Spiegel”, uczestniczki obchodów dostały… kartki przypominające bony stołówkowe. W tym samym czasie VIP-y spożywały posiłek w zupełnie innych okolicznościach, a wśród nich między innymi: pierwsza dama Niemiec Daniela Schadt oraz małżonka prezydenta RP Anna Komorowska. VIP-y dostały swoje jedzenie na porcelanowych talerzach, “lepsi goście” byli elegancko obsługiwani przez kelnerów.

Jak ten nietakt został wytłumaczony przez organizatorów? Ci powołali się na wymogi protokoralne w przypadku niektórych gości. Rzecznik Fundacji Miejsc Pamięci dodatkowo tłumaczy, że Ocaleni mieli zostać ugoszczeni drobną przekąską, dlatego została ona podana w taki sposób. Dodał również, że uroczysta kolacja dla byłych więźniarek miała się odbyć wieczorem. A zdjęcia, które zostało opublikowane przez “Der Spiegel” mogło wywołać rzeczywiście dziwne wrażenie poprzez skontrastowanie ze sobą dwóch stołów.

Przez obóz w Ravensbrück przeszło 132 tysięcy kobiet i dzieci (w tym około 40 tysięcy Polek, z których przeżyło około 8 tysięcy).

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/vip-y-dostaly-porcelane-ocaleni-z-obozu-plastikowe-sztucce-skandal-na-obchodach-wyzwolenia-obozu-kon_591642.html

Przyslal

‫משה רנסקי‬‎

reunion 69

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.