Uncategorized

Polskę oraz Izrael łączy niepowtarzalna więź

Polskę i Izrael łączy niepowtarzalna więź; przez tysiąc lat polska ziemia była ojczyzną narodu żydowskiego – mówiła premier Ewa Kopacz podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Państwa Izrael i rocznicy wznowienia współpracy między naszymi krajami.

„Polska ziemia przez tysiąc lat była ojczyzną narodu żydowskiego, dawała możliwość rozwijania swojej kultury, religijności, myśli politycznej i gospodarczej” – mówiła premier Ewa Kopacz podczas uroczystości z okazji 67. rocznicy Dnia Niepodległości Państwa Izrael oraz z okazji 25. rocznicy wznowienia stosunków dyplomatycznych Polska-Izrael.Jak podaje CIR w środowym komunikacie, szefowa rządu podczas uroczystości, która odbyła się w Warszawie podkreślała, że „okupacja i Holokaust dokonane przez niemieckich nazistów zakłóciły tysiącletnią symbiozę historii między narodami”. „Dopiero od 1989 roku, w suwerennym państwie prawa, można było walczyć o odbudowę polskich relacji z Państwem Izrael” – mówiła.

Cały tekst:

KLIKNIJ TUTAJ

sejm

Szef dyplomacji przedstawił dzisiaj Sejmowi doroczną „Informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej”, inaczej zwaną exposé.

Zapowiedział w niej m.in. wizytę w Izraelu w czerwcu tego roku! //

 

 

 

 

Przyslala Mona Cravson

mona cravson

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.