Uncategorized

ONZ: Izrael w sposób najgorszy na świecie łamie prawa do opieki zdrowotnej

listy z naszego saduGenewa, 20 maja 2015 – Podczas gdy szpitale izraelskie nadal ratują życie coraz większej liczbie rannych Syryjczyków, którzy uciekają na Golan przed barbarzyńskimi atakami reżimu Assada, ONZ osiągnęła nowy szczyt absurdu oskarżając Izrael o łamaniepraw do opieki zdrowotnej Syryjczyków na Golanie.

hillelGłosami 104 do 4, z 6 wstrzymującymi się i 65 nieobecnymi, doroczne zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia ONZ wyróżniło państwo żydowskie jako najgorsze na świecie pod względem łamania praw do opieki zdrowotnej.

Rezolucja, która zaakceptowała dwa raporty, obrzuciła oskarżeniami Izrael za rzekome łamanie praw do opieki zdrowotnej zarówno Palestyńczyków, jak Druzów mieszkających na Golanie, była jedyną rezolucją tego zgromadzenia 2015 r.  dotyczącą sytuacji w konkretnym kraju.

 

Nie było debaty o zdrowiu ludności jemeńskiej, obecnie pod masowym bombardowaniem saudyjskim, nie wspomniano w ogóle o 1850 zabitych Jemeńczykach, o 7394 rannych i 545 tysiącach uciekinierów, którzy wszyscy desperacko poszukują żywności.

Wręcz przeciwnie, przedstawiciel saudyjskiej teokracji zabrał dzisiaj głos, bez cienia wstydu, by potępić „nieprzejednanie izraelskie” i błagać „wszystkie kochające pokój państwa”, by przyjęły tę wypaczoną i upolitycznioną rezolucję.

Despotyczne reżimy musiały czuć się szczególnie ośmielone tym, że zgromadzenie odbywało się w sąsiedztwie Rady Praw Człowieka, gdzie Arabia Saudyjska nie tylko jest pełnym członkiem – wybranym w 2013 r. przez ponad dwie trzecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ – ale, według Tribune de Genève, lobbuje aktywnie o prezydenturę w przyszłym roku. Skoro Libia Kaddafiego zdobyła to stanowisko w 2003 r., dlaczego nie ma być teraz pora na króla Salmana bin Abdulaziza Al Sauda?

A wszystko to w czasie, kiedy reżim wahabistów ogłasza zatrudnienie dodatkowych ośmiu katów, by wykonywali obcinanie głów, które wzrosło do ponad dwukrotnej liczby z roku 2014. ISIS może być tylko zazdrosne z powodu tego, co osiągnął ten kandydat na przewodniczącego Rady Praw Człowieka ONZ.

 

Tegoroczne zgromadzenie ds. Zdrowia ONZ nie debatowało też ani razu praw do opieki zdrowotnej ukraińskich cywilów, schwytanych w pułapkę wojny z wspieranymi przez Rosjan milicjami. Sześć tysięcy zabitych ludzi i milion uciekinierów po prostu nie stanowiły przedmiotu jakiegokolwiek zainteresowania.

Zajęta rzekomymi grzechami Izraela ONZ przymknęła oczy na ostatnie ostrzeżenia ekspertów zdrowia, o których donosił „Newsweek”, że Ukraina stoi przed niebezpieczeństwem doświadczenia pierwszej od dziesięcioleci epidemii polio w Europie. „Miliony dzieci są zagrożone wachlarzem okaleczających lub śmiertelnych chorób zakaźnych, włącznie z odrą, dyfterytem i różyczką” – napisano w raporcie. Ale ONZ to nie obchodziło – a Rosja z satysfakcją głosowała dzisiaj za rezolucją potępienia Izraela napisaną przez OWP.

Najbardziej absurdalne ze wszystkiego jednak było to, że dzisiejszy tekst fałszywie twierdził o tragicznej potrzebie „związanej ze zdrowiem pomocy technicznej” dla „populacji syryjskiej na okupowanym Golanie” (która w rzeczywistości otrzymuje znakomitą opiekę zdrowotną) bez powiedzenia jednego słowa o sytuacji populacji syryjskiej masakrowanej w Syrii.

Zamiast tego, obranie Izraela jako kozła ofiarnego – w postaci specjalnej debaty, dwóch wypaczonych raportów, rezolucji i publikacji opinii Syrii – dostarczyło platformy ONZ dla morderczego reżimu Assada.

“Okupacyjne władze izraelskie kontynuują eksperymenty z lekami na więźniach syryjskich i arabskich i wstrzykują im patogenne wirusy” – napisała Syria w przedstawionej opinii zaprawionej antysemickimi teoriami spiskowymi, niemniej rozdawanej dzisiaj jako oficjalny dokument ONZ.

Ponieważ reżim syryjski nie mógł zaprzeczyć, że Izrael leczy rannych Syryjczyków, wymyślił inny spisek: Izrael umyślnie leczy przeciwników reżimu, żeby mogli “na nowo podjąć swoją wywrotową działalność terrorystyczną przeciwko pokojowym obywatelom kraju i jego infrastrukturze”.

Gdyby Unia Europejska (której wszystkie państwa członkowskie haniebnie dołączyły do szakali, głosując za dzisiejszą rezolucja) chciała, mogliby powiedzieć prawdę i zająć stanowisko przeciwko takiej nikczemnej demonizacji państwa żydowskiego.

Państwa Unii Europejskiej mogły przedstawić własną rezolucję o tym, jak Syria zabiła ponad 200 tysięcy własnych obywateli, włącznie z 20 tysiącami dzieci, spowodowała ucieczkę trzech milionów uchodźców i wygnała dalszych sześć milionów, którzy pozostają wewnątrz Syrii, co równa się całkowitemu zniszczeniu praw do opieki zdrowotnej narodu syryjskiego.

Niemniej Unia Europejska milczała. Zamiast tego usprawiedliwiała głosowanie za rezolucją twierdząc, że rezolucja była “techniczna”. Jest to stara gra „wicie rozumicie” między Brukselą a Ramallah: OWP zaczyna od napisania znacznie ostrzejszego tekstu, wiedząc, że zmieni go później, by pozwolić Europejczykom udawać, że osiągnęli „zrównoważony” tekst. Oczekuje się wtedy, że Izrael będzie świętował, bo powieszono go na cieńszym sznurze.

Prawdą jest, że zgromadzenie ONZ ds. zdrowia powinno było wyróżnić Izrael – jako światło przewodnie człowieczeństwa. ONZ powinna była wyróżnić Izrael, bo jeśli wchodzisz do jakiegokolwiek izraelskiego szpitala lub kliniki, widzisz pełno Palestyńczyków otrzymujących światowej klasy opiekę medyczną.

I było tak również zeszłego lata, kiedy Hamas wysyłał tysiące rakiet na Izrael i umieścił swoją terrorystyczną kwaterę dowodzenia w podziemiach szpitala Al-Szifa w Gazie, co jest haniebnym pogwałceniem praw o opiece zdrowotnej, niewspomnianym przez zgromadzenie ds. Zdrowia.

ONZ powinna była wyróżnić Izrael, bo jego lekarze stworzyli zadziwiający program “Save a Child’s Heart”, który dostarczył ratujących życie operacji serca dla ponad 3400 dzieci z 48 różnych krajów, szkoli lekarzy i pielęgniarki od Chin do Zanzibaru. Około połowa pacjentów jest z Zachodniego Brzegu, Gazy i innych krajów arabskich,

 

ONZ powinna wyróżnić Izrael, bo był liderem światowym w reakcji na śmiertelne trzęsienie ziemi w Nepalu, wysyłając 260-osobowy zespół medyków i ekspertów poszukiwania i ratowania ludzi, który zajął się opieką medyczną 1600 ofiar, w tym 85 operacjami i porodem ośmiorga dzieci.

 

I ONZ powinna wyróżnić Izrael, bo jego naukowcy zdobywający Nagrody Nobla i innowacyjne firmy biotechniczne stały się globalnymi innowatorami, którzy tworzą produkty terapeutyczne, narzędzia diagnostyczne i rewolucjonizujące techniki podawania leków, z czego korzystają ludzie na całym świecie.

 

Niemniej, jak długo ONZ pogrąża się w irracjonalizmie, obierając państwo żydowskie za kozła ofiarnego za wszystkie problemy zdrowotne świata, tak samo jak w średniowiecznej Europie oskarżano Żydów o zatruwanie studni, ta organizacja zdradza sprawę człowieczeństwa i szlachetne zasady, na których została zbudowana.

________

GŁOSY

Z oficjalnego streszczenia ONZ, 20 maja 2015, 68. Światowe Zgromadzenie Zdrowia 

Punkt 20. Warunki zdrowotne na okupowanym terytorium palestyńskim, włącznie z Jerozolima wschodnią i okupowanym Golanem Syryjskim

Przewodniczący otworzył ten punkt i zaprosił Komitet do rozważenia propozycji decyzji zawartej w dokumencie A68/B/Conf./2 Warunki zdrowotne na okupowanym terytorium palestyńskim, włącznie z Jerozolima wschodnią i okupowanym Golanem Syryjskim. Palestyna także wygłosiła oświadczenie, po którym Dyrektor ds. Zdrowia UNRWA przedstawił swój raport.

Zgodnie z Regułami Procedury 72 przeprowadzono głosowanie imienne. Wynikiem głosowania było 104 głosy za, cztery głosy przeciwko z sześcioma wstrzymującymi się od głosu i 65 państwami członkowskimi nieobecnymi, jak następuje:

Głosy za: Afganistan; Albania; Algieria; Angola; Argentyna; Austria; Azerbejdżan; Bahrajn; Bangladesz; Białoruś; Belgia; Benin; Bhutan; Boliwia; Bośnia and Herzegowina; Brazylia; Brunei Darussalam; Bułgaria; Chile; Chiny; Kongo; Kostaryka; Chorwacja; Kuba; Cypr; Republika Czech; Dania; Republika Dominikańska; Ekwador; Egipt; El Salwador; Estonia; Finlandia; Francja; Niemcy; Grecja; Gwatemala; Węgry; Islandia; Indie; Indonezja; Iran (Republika Islamska); Irak; Irlandia; Włochy; Japonia; Jordania; Kazachstan; Kuwejt; Łotwa; Liban; Liberia; Libia; Litwa; Luxemburg; Malezja; Malediwy; Malta; Mauretania; Mauritius; Meksyk; Monaco; Mongolia; Montenegro; Maroko; Namibia; Holandia; Nikaragua; Nigeria; Norwegia; Oman; Pakistan; Panama; Peru; Filipiny; Polska; Portugalia; Katar; Republika Korei; Republika Mołdawii; Rumunia; Federacja Rosyjska; Arabia Saudyjska; Senegal; Serbia; Singapur; Słowacja; Słowenia; Republika Południowej Afryki; Hiszpania; Sri Lanka; Sudan; Szwecja; Szwajcaria; Syryjska Republika Arabska; Tajlandia; była jugosłowiańska Republika Macedonii; Tunezja; Turcja; Zjednoczone Emiraty Arabskie; Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej; Urugwaj; Wenezuela (Bolivarska Republika); Jemen.

Głosy przeciwko: Australia; Kanada; Izrael; Stany Zjednoczone Ameryki.

Wstrzymali się od głosu: Armenia; Kolumbia; Fidżi; Nowa Zelandia; Papua Nowa Gwinea;
Paragwaj.

Nieobecni: Andorra; Antigua i Barbuda; Bahamy; Barbados; Botswana; Burkina Faso; Burundi; Republika Zielonego Przylądka; Kambodża; Kamerun; Czad; Wyspy Cooka; Wybrzeże Kości Słoniowej; Demokratyczna Republika Ludowa Korei; Demokratyczna Republika Kongo; Dżibuti; Gwinea Równikowa; Erytrea; Etiopia; Gabon; Gambia; Georgia; Ghana; Grenada; Gwinea; Haiti; Honduras; Jamajka; Kenia; Kiribati; Laos; Lesotho; Madagaskar; Malawi; Mali; Mozambik; Myanmar; Nauru; Nepal; Niger; Rwanda; Saint Kitts i Nevis; Samoa; San Marino; Wyspy św. Tomasza i Książęca; Seszele; Sierra Leone; Wyspy Salomona; Sudan Południowy; Surinam; Suazi; Tadżykistan; Timor Wschodni; Togo; Tonga; Trinidad and Tobago; Turkmenistan; Tuvalu; Uganda; Zjednoczona Republika Tanzanii; Uzbekistan; Vanuatu; Wietnam; Zambia; Zimbabwe.
Jeden delegat wyjaśnił głos zgodnie z Regułą 75 Reguł Procedury.

Projekt decyzji został przyjęty i punkt zamknięto. Spotkanie zamknięto.

UN: Israel is worst violator of health rights in the world

21 maja 2014

Hillel NeuerKanadyjski prawnik, przewodniczący UN Watch.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.