Uncategorized

Ciekawostki

Obchody Dnia Niepodległości Izraela

i 25-lecie wznowienia stosunków dyplomatycznych Polska – Izrael.
Śródborów 2015 r. Kliknij na zdjecie a otworzy sie w pelnym rozmiarze

 

przyjazn 1przyjazn

 

 

 

 

**********************

pakistanKilka dni temu na konferencji prasowej pakistański polityk Maulana Fazlur Rehman zapowiedział, że należy walczyć z kobietami, które noszą dżinsy. Jego zdaniem to właśnie przez takie osoby występują trzęsienia ziemi…

W opinii polityka kobieta, która nie jest ubrana w tradycyjny pakistański strój, tylko ma założone spodnie, jest „chodzącą bombą nuklearną”. – Niestety Pakistan ma bardzo dużo takich śmiercionośnych pocisków – powiedział Fazlur Rehman na konferencji prasowej.

Kobiety są winne trzęsieniom ziemi

– Uważam, że kobiety, które noszą spodnie są odpowiedzialne za wiele kryzysów. Z ich winy mamy do czynienia z wieloma przerwami w dostawie energii czy z pogarszającym się stanem bezpieczeństwa w Pakistanie – powiedział Fazlur Rehman.

********

Piosenka o islamizacji

*********

orangeorange informed israeli firm partner communication, that it is cancelling long-term contract because of partner-orange activities in judea and samaria … as we know boycott is a two-way street … i hope that all the jews in the diaspora and all friends of israel will leave orange and go to other companies, as an expression of solidarity with israel and in protest against boycotting israel …

here is the answer: israeli flag on the top of orange sign in rosh ha-ayin today

***********************

So You Want to Boycott Israel? Here’s A List of Products and Services You Need to Start With…

KLIKNIJ TUTAJ

************************

Naziści odmówili jej obrony doktoratu. Skończyła go dopiero teraz. W wieku 102 lat

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

**********************

Jest pierwszą ortodoksyjną kobietą w historii Europy, która otrzyma Smichę.

miriam GonczarewskaMiriam Gonczarską, członkini Gminy Warszawskiej jest absolwentką ortodoksyjnej uczelni Yeshivat Maharat, dorastała w Polsce i mieszkała w Warszawie. Zaangażowała się w odrodzenie życia żydowskiego w Polsce na początku 1990 roku. Studiowała w Izraelu, w szkołach Nishmat, Matan i Pardes. Pracowała w Fundacji Laudera, była dziennikarką Radioa Kol Polin (sekcja hebrajska Polskiego Radia). Pracuje dla Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.