Krolowa Dani

Królowa Danii do muzułmańskich imigrantów: chcecie tolerancji? Zapomnijcie o dawnym stylu życia

Duńska królowa Małgorzata II w ostrym tonie wypowiedziała się na temat coraz liczniejszej w jej ojczyźnie mniejszości muzułmańskiej. Zdaniem tej 75-letniej królowej, jedynie pełne dostosowanie się do duńskiego systemu wartości i tamtejszych norm gwarantuje muzułmanom tolerancję Duńczyków i spokojny byt w królestwie.

 

– Dania to stary kraj, który dba o swoich obywateli i gwarantuje dach nad głową tym, którzy naprawdę go potrzebują – powiedziała królowa. Jednocześnie Małgorzata II zwróciła uwagę na konieczność asymilacji muzułmanów w Dani, przypominając historię duńskich Żydów. – Żydzi w Danii to doskonały, godny naśladowania przykład integracji kulturowej i religijnej – powiedziała.

Muzułmanie w Danii stanowią około 3,7 proc. populacji (ok. 200 tysięcy), tym samym są w kraju drugą największą wspólnotą religijną.

Kopenhaga zmaga się w ostatnich latach z problemem przestępstw dokonywanych przez wyznających islam imigrantów. Aż 84 proc. przypadków łamania prawa przez osoby nie będące obywatelami kraju, to dzieło islamistów. Na liście „kryminalnych liderów” prym wiodą uchodźcy z Maroka, Libanu, Bośni, Turcji i Pakistanu.

We wrześniu br. w Danii odbędą się wybory parlamentarne. Wielu komentatorów przypuszcza, że tematem kluczowym będzie problem mniejszości muzułmańskie i jej integracji.

Przyslal

משה רנסקי

reunion 69

 

 

One Response to “Krolowa Dani”

  1. Warto, aby inni politycy, nie tylko europejscy przeczytali ten artykuł. Komentarz chyba nie jest aż tak bardzo potrzebny. Królowa wyłożyła brutalnie, kawę na ławę…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: