Uncategorized

Krolowa Dani

Królowa Danii do muzułmańskich imigrantów: chcecie tolerancji? Zapomnijcie o dawnym stylu życia

Duńska królowa Małgorzata II w ostrym tonie wypowiedziała się na temat coraz liczniejszej w jej ojczyźnie mniejszości muzułmańskiej. Zdaniem tej 75-letniej królowej, jedynie pełne dostosowanie się do duńskiego systemu wartości i tamtejszych norm gwarantuje muzułmanom tolerancję Duńczyków i spokojny byt w królestwie.

 

– Dania to stary kraj, który dba o swoich obywateli i gwarantuje dach nad głową tym, którzy naprawdę go potrzebują – powiedziała królowa. Jednocześnie Małgorzata II zwróciła uwagę na konieczność asymilacji muzułmanów w Dani, przypominając historię duńskich Żydów. – Żydzi w Danii to doskonały, godny naśladowania przykład integracji kulturowej i religijnej – powiedziała.

Muzułmanie w Danii stanowią około 3,7 proc. populacji (ok. 200 tysięcy), tym samym są w kraju drugą największą wspólnotą religijną.

Kopenhaga zmaga się w ostatnich latach z problemem przestępstw dokonywanych przez wyznających islam imigrantów. Aż 84 proc. przypadków łamania prawa przez osoby nie będące obywatelami kraju, to dzieło islamistów. Na liście „kryminalnych liderów” prym wiodą uchodźcy z Maroka, Libanu, Bośni, Turcji i Pakistanu.

We wrześniu br. w Danii odbędą się wybory parlamentarne. Wielu komentatorów przypuszcza, że tematem kluczowym będzie problem mniejszości muzułmańskie i jej integracji.

Przyslal

משה רנסקי

reunion 69

 

 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Warto, aby inni politycy, nie tylko europejscy przeczytali ten artykuł. Komentarz chyba nie jest aż tak bardzo potrzebny. Królowa wyłożyła brutalnie, kawę na ławę…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.