Uncategorized

Podręczniki szkolne – detektorami prawdy.

Irańskie podręczniki szkolne, jak „Koran i życie” (11 klasa), szykują młodzież irańską do strasznej apokalipsy, do wojny przeciw „hardym i niepoprawnym” USA i Zachodowi, prowadzonej przez ” heretyckich przywódców”. Co prawda „mesjasz” Mahdi – wprawdzie jakoby bezbłędny i z mocy boskiej opatrzności – jeszcze się nie pojawił, ale młodzież już uczy się, że walka się toczy i ma być gotowa paść w jej ofierze.

Szkolne podręczniki są najwiarygodniejszym zwierciadłem światopoglądu, wartości i celu władz i narodów. Szkolne podręczniki w Iranie wyrażają strategię i taktykę ajatullahów. Są prawdziwsze niż przemówienia, wywiady i deklaracje prezydenta Rouhaniego i ministra spraw zagranicznych Zarifa, celujących w stosowaniu taktyki „Takijja”: dwuznaczność i oszustwo dla dobra islamu – i są wiarygodniejsze niż podpisy na umowach z „heretykami”, od których wolno odstąpić, gdy zmieni się równowaga sił.

Szkolne podręczniki są głównym narzędziem mobilizacji młodzieży do ostatecznej rozgrywki z USA i z Zachodem, dlatego ważne jest włączenie tej kwestii w pertraktacje przed podpisaniem umowy z Iranem – przed sformułowaniem tej umowy – i zagrożeniem pokoju światowego przez Iran. Przesłuchania i dyskusje w tej kwestii w obydwu izbach Kongresu – przed zatwierdzeniem umowy – mogą zapobiec umowie, która doprowadzi do wojny jądrowej.

Profesor Eldad Pardo z Uniwersytetu Hebrajskiego bada irańskie podręczniki szkolne od 2004 roku, ogłosił w maju 2015 (po angielsku) raport dla „Instytutu Badania Pokoju i Tolerancji na Bliskim Wschodzie”. Według prof. Pardo „Iran opracował program nauki przysposobienia wojskowego całego pokolenia, podług wizji zbiorowego poświęcenia… dla światowej wojny pomiędzy „dobrym” islamem, a „przestępczą” cywilizacją zachodnią”.

Pardo dokumentuje występujący w szkolnych podręcznikach motyw apokalipsy, na przykład w podręczniku „czujność bezpieczeństwa” (11 klasa) wysławiane są 500 000 dzieci użytych do rozminowywania pól minowych w wojnie między Irakiem a Iranem, 1980 – 1988. Reporterka „Washington Post” Rubin Right podała w książce „Sacred Rage: The Wrath of Militant Islam”: ” Dzieci z białymi wstęgami na głowach, symbolizującymi poświęcenie, rozminowały pola minowe wołając: Szahid, Szahid, i wylatywały prosto do raju na wybuchających minach.”

Wychowanie do samo-poświęcenia w imię islamu – włącznie z dziewczętami – odbywa się w przeciągu 12 lat nauki. Obowiązkiem muzułmanina jest obrona islamu, nawet bez zgody rodziców. („Orzecznictwo eligijne”, klasa 11).

Proroctwo apokalipsy poparte jest motywem dżihadu („Stan gotowości„, „orzecznictwo religijne” klasa 11): Wieczny międzynarodowy dżihad jest prowadzony przez Boga, dla obrony muzułmanów i gnębionych; objawiony w zabójstwie, masakrze, morderstwie i w wojnie. Zmobilizowana młodzież powinna być ślepo posłuszna.

„Religia a życie” (klasa 12) wyjaśnia że w razie konieczności należy podpisywać tymczasowe oszukańcze umowy także z poganami, ale należy je łamać, gdy okoliczności na to pozwalają. Prof Pardo zaznacza, że tak działa Chamenei (art. po hebrajsku) w pertraktacjach o umowę jądrową. Posługuje się przykładem z roku 661 n.e. pomiędzy imamem Hasanem i kalifem Mu’awija I. Hasan liczył się z czasowymi ograniczeniami, ale nie odszedł od permanentnej wizji i działał dla osłabienia przeciwnika.

Podręczniki szkolne są detektorami prawdziwych zamiarów ajatollahów i użycia ich możliwości jądrowych przez apokaliptyczny i megalomański reżim łamiący prawa. Umowa nie uwarunkowana dramatyczną zmianą charakteru reżimu ajatullahów – włącznie z ze zmianą podręczników szkolnych – doleje oliwy do ognia pożogi jądrowej.

31.5.2015

Obrazek
Amb. ret. Yoram Ettinger is a consultant on US-Israel relations as well as the Chairman of Special Projects at the Ariel Center for Policy Research. Formerly the Minister for Congressional Affairs to Israel’s Embassy in Washington, DC, Ettinger also served as Consul General of Israel to the Southwestern US. He is a former editor ofContemporary Mideast Backgrounder, and is the author of the Jerusalem Cloakroom series of reports which is featured on the ACPR website.

Przetlumaczyla z hebraiskiego i przyslala

Olga Degani

Wszystkie tlumaczenia Olgi

KLIKNIJ TUTAJ

reunion-691.jpg

 

 

http://www.fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=9700&sid=b34cd27b02016956871eba19da371efe

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.