Uncategorized

Akltualne artykuly tygodnia zebral MER z Izraela

News-Briefs

Niewolnictwo seksualne, nic wspólnego z islamem ?

Seksualne wykorzystywanie niemuzułmańskich dzieci i kobiet przez grupy dżihadystyczne, takie jak ISIS i Boko Haram, jest nie tylko rozpowszechnioną praktyką w świecie muzułmańskim, ale ma również wiele wspólnego z nauczaniem islamskim.

    Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

****

Ekstremistyczny islam jest jak nazizm

W artykule z 22 listopada znany dziennikarz saudyjski, 'Abd Al-Rahman Al-Rashed, były redaktor naczelny wychodzącej w Londynie gazety “Al-Sharq Al-Awsat” i były dyrektor Al-Arabiya TV, pisze, że terroryzmu nie można wyeliminować przez likwidację jego przywódców, ponieważ w ich miejsce pojawiają się nowi. Ani też nie można ich wyeliminować przez wycofywanie się z terytoriów, tak jak amerykańskie wycofanie się z Iraku, które miało przynieść kres terroryzmowi przeciwko siłom amerykańskim. Skutecznym sposobem walki z terroryzmem jest zwalczanie ideologii ekstremistycznej, na której się opiera. Podkreśla on, że ludzie, którzy szerzą tę ideologię – tacy jak kaznodzieje, osobowości medialne i nauczyciele – są znacznie bardziej niebezpieczni niż przywódcy terroru, tacy jak bin Laden, bo są w stanie tworzyć nowych przywódców terroru i nowe organizacje, kiedy wyeliminuje się stare.

******
Andrzej Duda obchodził Chanukę w Pałacu – komentarze jego wyborców są szokujące

„Zaczynam żałować oddanego głosu”; „jestem zniesmaczony”; „starczy tego klękania przed nimi”; „wstyd panie prezydencie” – to tylko część komentarzy, jakie pojawiły się pod postem Andrzeja Dudy na Facebooku.

Zdjęciami z Chanuki w Pałacu Prezydenckim Duda pochwalił się na swoim prezydenckim profilu. Obchodzenie żydowskiego święta to zresztą tradycja – robili to i Lech Kaczyński, i Bronisław Komorowski. Duda znalazłby się pod sporą falą krytyki, gdyby z tej tradycji zrezygnował.

   Calosc KLIKNIJ TUTAJ
*******

W Sztokholmie wręczono tegoroczne Nagrody Nobla

Laureaci Nagrody Nobla w pięciu dziedzinach otrzymali w czwartek z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa złote medale oraz ręcznie kaligrafowane dyplomy. Nagroda Nobla to także 8 mln koron szwedzkich (ok. 3,7 mln zł).

​Pokojowy Nobel zostanie wręczony 10 grudnia, w rocznicę śmierci fundatora Alfreda Nobla, w Oslo. Nagroda warta jest 972 tys. dolarów.​

http://www.flowers-israel.net/data/images/B_5151_Grace_M.jpg

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***********
Amerykanie dozbrajają Al-Kaidę
Pod wieloma względami żyjemy w rzeczywistości, którą opisał George Orwell w książce pod tytułem “1984”. Niektóre techniki manipulacji umysłem mas osiągają powoli swoje apogeum, które Orwell określił jako dwójmyślenie, czyli „umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz”. Technika, która było domeną systemu socjalistycznego, obecnie jest wykorzystywana do maksimum przez, wydawało by się wolny, system zachodni. Chodzi o kwestię amerykańskiego wsparcia dla syryjskiej Al-Kaidy – pisze dr Magdalena El Ghamari.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*******

​​Turcja: niewłaściwy partner do walki z terrorem

erdoganPrezydent turecki (wówczas premier) Recep Tayyip Erdogan, po prawej, na spotkaniu z przywódcami Hamasu Chaledem Maszaalem (środek) i Ismailem Haniją 18 czerwca 2013 r. w Ankarze w Turcji. Jedną ze słynnych uwag Erdogana jest: „nie ma żadnego terroru islamskiego”
Rasizm jest bez wątpienia zły. Ale walka z terroryzmem nie jest rasizmem i to nie rasizm jest powodem, dla którego dżihadyści zabijają „niewiernych”, włącznie z innymi muzułmanami w ziemiach muzułmańskich. Niestety, wolny świat czuje się zmuszony do zawarcia partnerstwa w walce przeciwko

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*********

„Żyd Süss”

Wielkie, genialne dzieło. Antysemicki film, tylko takiego mogliśmy sobie życzyć. Cieszę się – zapisał w swym dzienniku Joseph Goebbels pod datą 18 sierpnia 1940 r. W hitlerowskich Niemczech obraz Veita Harlana obejrzało ponad 20 mln widzów, a po wojnie za ten film reżyser odpowiadał przed sądem.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Do Europy jeszcze nic nie dotarło

Lata oskarżania Izraela o traktowanie Palestyńczyków tak jak naziści traktowali Żydów, lata całkowitego zamykania oczu na odrzucanie przez Palestyńczyków wszystkich propozycji pokojowych, doprowadziły do ułomności intelektualnej elit europejskich ogólnie, a niemieckich w szczególności.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*********

Mandelsztamowie

Na zesłaniu uczyła się wierszy męża na pamięć, wierząc, że jeśli go zabraknie, to kiedyś poda je do druku. Pamięć miała fenomenalną i po wielu latach odtworzyła nieznane wiersze Mandelsztama, ale w ZSRR nadal były one oficjalnie zakazane.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Marine Le Pen: Francja to chory kraj

Poszerzenie Unii było kardynalnym błędem – mówiła w kwietniu 2015 roku Jędrzejowi Bieleckiemu szefowa Frontu Narodowego. W związku z sukcesem Frontu Narodowego w wyborach samorządowych we Francji przypominamy tę rozmowę.

„Rzeczpospolita”: Francuska gospodarka od lat drepcze w miejscu, bezrobocie stale rośnie, dług państwa także. Francja stała się chorym człowiekiem Europy?

To jest chory kraj. Ale przyczyną tej choroby jest polityka prowadzona przez Unię Europejską. Podobnie jest w wielu innych krajach. Włochy, Hiszpania, Grecja, Francja bez wątpienia były w zdecydowanie lepszej kondycji, zanim zostało wprowadzone euro i zanim została narzucona naszym krajom polityka oszczędzania.

Ale są państwa, którym w Unii powodzi się całkiem dobrze, na przykład Niemcy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Adam Wajrak: ściska mnie w sercu na rzeźnię, jaką urządzą w puszczy

Adam Wajrak: Stanąć z oswojonym wilkiem, od którego nie dzieli mnie żadna krata – to jest przeżycie. Gdy poczułem na dłoni jego wielkie i ostre zębiska, wiedziałem, że mnie testuje i że właśnie przechodzę najważniejszą część sprawdzianu. Modliłem się w myślach, żeby tylko nie wpaść w panikę.
Dorota Wodecka: Czy jako człowiek puszczy masz w domu poroże?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego zasługuje na pomnik

pomnikArchiwum ma upamiętnić instalacja w formie zagłębionej w ziemi piwnicy i wyłaniającej się z niej przezroczystej skrzyni z zatopionym dokumentem (MARCIN URBANEK I ŁUKASZ MIESZKOWSKI)

Przełom w sprawie upamiętnienia miejsca ukrycia Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. Po kilku latach projekt ma być wreszcie zrealizowany. Planowane odsłonięcie – 18 września 2016 r. Oby.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*****

Szwecja nie radzi sobie z uchodźcami. Część z nich trafi do Polski

Polska miałaby przyjąć dodatkowo 1800 osób – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Bruksela przygotowuje decyzję o przesiedleniu kolejnych 23 tys. uchodźców – tym razem ze Szwecji do innych państw Unii. Propozycja ma być ogłoszona za tydzień.

Według informacji „Rzeczpospolitej” Komisja Europejska chce ulżyć Szwecji, proponując, że zabierze od niej 23 tys.osób przybyłych z Syrii, Iraku i Erytrei.
Szwecja jest, obok Niemiec, krajem najbardziej dotkniętym napływem imigrantów. Ale nawet ona – tradycyjnie otwierająca swoje granice dla uciekinierów – stwierdziła, że nie radzi sobie z obecną falą przybyszy. – Komisja Europejska dostała prośbę Szwecji o relokację i pracuje teraz nad szczegółami propozycji – powiedziała „Rz” Tove Ernst, rzeczniczka KE.

****

Na tablicy upamiętniającej granice getta warszawskiego, stojącej na tyłach Hali Mirowskiej, ktoś namalował czarnym sprayem symbol nazistów – swastykę.

Tablicę postawiono w 2008 roku. Możemy na niej przeczytać m.in.: „Pamięci tych, którzy cierpieli, walczyli i zginęli”. Takich miejsc pamięci jest w warszawie kilka, postawiono je w punktach granicznych żydowskiej dzielnicy.

Pytani o opinię przechodnie, głównie ludzie starsi idący na zakupy do Hali Mirowskiej reagowali bardzo emocjonalnie. Jedna z mieszkanek dzielnicy, widząc ten akt wandalizmu, zwyczajnie się rozpłakała. – Hitlerowski symbol namalowany w miejscu, gdzie jeszcze nie tak dawno naziści mordowali setki tysięcy osób? To przechodzi ludzkie pojęcie, to po prostu przerażające – powiedział WawaLove.pl starszy pan. – Niemożliwe, żeby zrobił to Polak – dodał z oburzeniem.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.