Uncategorized

Profile Reunion 69 – Michal Borowski

Michal BorowskiStudiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu w Sztokholmie. W 1974 ukończył studia na Wydziale Architektury Królewskiej Politechniki w Sztokholmie.

Od 1967 roku pracował jako architekt w biurach architektonicznych w Sztokholmie oraz jako asystent i wykładowca na Wydziale Architektury Królewskiej Politechniki w Sztokholmie. W latach 1976-2003 pracował w przedsiębiorstwach budowlanych i projektowych działających w Szwecji, Portugalii, Niemczech i Polsce. W latach 1993-1995 wykładał w studium podoktoranckim Akademii Wojskowej w Petersburgu oraz w podyplomowym Studium Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury PW.

Jest członkiem Związku Architektów Szwedzkich, Związku Szwedzkich Budowniczych oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

18 sierpnia 2003 został powołany na stanowisko Naczelnego Architekta Miasta Stołecznego Warszawy. Od 31 sierpnia 2006 do 1 grudnia 2006 pełnił funkcję koordynatora w Urzędzie m. st. Warszawy odpowiedzialnego za pracę Biur: Funduszy Europejskich, Geodezji i Katastru, Naczelnego Architekta Miasta i Stołecznego Konserwatora Zabytków. Dymisję z zajmowanego stanowiska otrzymał w grudniu 2006, po objęciu funkcji prezydenta Warszawy przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, w związku z likwidacją urzędu Naczelnego Architekta.

23 lipca 2007 objął obowiązki szefa gabinetu politycznego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zajmował się m.in. nadzorowaniem przygotowań do organizacji Euro 2012. 4 października 2007 decyzją minister sportu i turystyki Elżbiety Jakubiak objął funkcję prezesa zarządu Narodowego Centrum Sportu. 6 sierpnia 2008 podał się do dymisji. Tego samego dnia Minister Sportu Mirosław Drzewiecki przyjął rezygnację Michała Borowskiego z zajmowanego stanowiska.

 

Wszystkie Profile Reunion 69

KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Michal przyjechal do Szwecji w 1969 roku. Byl razem ze mna na obozie w Örserumsbrunn od samego poczatku, tzn od sierpnia 1969. Nie mogl wiec pracowac od 1967 roku jako architekt w Sztokholmie….

  2. Zegnaj, Michale. RIP. Au revoir la haut….

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.