Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia – zebral MER

 News-BriefsIzraelski pocisk przeciwrakietowy trafia w cel

Izraelska Organizacja Obrony Przeciwrakietowej, podlegająca pod Dyrektoriat do spraw Badań i Rozwoju Technologii Obronnych Ministerstwa Obrony i amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej poinformowały o udanej próbie zestrzelenia pocisku balistycznego za pomocą rakiety antybalistycznej Arrow-3.

 Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

*****

Marine Le Pen – tajna broń Putina

Zwycięstwo prawicowego Frontu Narodowego w pierwszej rundzie niedzielnych wyborów lokalnych wprowadziło w szok całą scenę polityczną Francji. Większość politycznych komentatorów wygraną Marine Le Pen tłumaczy falą gniewu po paryskich zamachach oraz rosnącymi problemami z imigrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ale sukces Frontu Narodowego jest również efektem głębszego kryzysu gospodarczego i społecznego, którego funkcjonujący od dziesięcioleci układ dwupartyjny – socjalistów i konserwatystów – nie potrafił rozwiązać. Ta wygrana może być dla Marine Le Pen trampoliną do władzy w Pałacu Elizejskim, co z pewnością ucieszyłoby jednego z głównych rozgrywających na geopolitycznej szachownicy.

Może warto przypomnieć członkom Frontu Narodowego słowa Charlesa de Gaulle’a opuszczającego urząd prezydenta: „Patriotyzm jest wtedy, gdy na pierwszym miejscu jest miłość do własnego narodu; nacjonalizm wtedy, gdy na pierwszym miejscu jest nienawiść do innych narodów niż własny”.

********

Okupowani z wyboru: dlaczego nie popieram sprawy palestyńskiej

Wrogowie Izraela oferują proste rozwiązanie konfliktu izraelsko-arabskiego: zakończyć okupację.Okupacja ciąży ludowi palestyńskiemu i ciąży Izraelowi, który musi ją egzekwować.Gershon Baskin napisał: “Od 1967 r. ponad 800 tysięcy Palestyńczyków odsiadywało wyroki w wojskowych więzieniach armii izraelskiej. Ci, którzy zaprzeczają istnieniu okupacji, żyją w świecie fantazji. Istnieje okupacja i jest to surowa okupacja”. 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Zuzanna Ginczanka: śmierć poetki. Historia okupacyjna

W majowy poranek 1944 r. do obozu koncentracyjnego w Płaszowie gestapowcy przywieźli ciężarówką grupę więźniów. Po selekcji wśród krzyków i płaczu popędzili na miejsce straceń 26 kobiet i kilku mężczyzn. Wśród nich mogła być młoda poetka Zuzanna Ginczanka.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Nagroda im. Juliana Tuwima 2015: laureatem Jarosław Marek Rymkiewicz

Po takiej decyzji kapituły o Nagrodzie im. Juliana Tuwima na pewno będzie głośno. Łódź nagrodziła w niedzielę poetę, eseistę, krytyka literackiego i badacza literatury polskiej, dramaturga i tłumacza dramatów (Federico Garcíę Lorki, Pedro Calderóna de la Barca).

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

********

Arabska kultura jest zanurzona w przemocy i nienawiśc

Podczas gdy zachodni politycy prześcigają się w zapewnieniach, że islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem, z krajów muzułmańskich dociera coraz więcej głosów bijących na alarm. Członek saudyjskiej rady Szura Al Buleihi mówi o konieczności zmiany arabskiej kultury.
Kliknij na ustawienia a bedziesz mial tlumaczenie na polski
 *****
  • W Szwecji jedynie osoby, które twierdzą, że nie ubiegają się o azyl, zostają poddane kontroli.
  • Aby uniknąć pokazywania jakichkolwiek dokumentów, terrorysta przybywający do Szwecji w celu popełniania aktów terrorystycznych, musi jedynie powiedzieć straży granicznej, że ubiega się o azyl. Jest wówczas natychmiast odwożony do najbliższego ośrodka Służby Imigracyjnej. Podczas gdy Służba Imigracyjna próbuje ustalić kim jest, może on planować swoje ataki w ciszy i spokoju szwedzkiej wsi.
  • “Prawda jest taka, że osoby z niecnymi zamiarami wiedzą dokładnie, co mają robić, gdy tu przyjeżdżają. Te informacje szerzą się lotem błyskawicy. Nowe kontrole graniczne istnieją tylko w celu uspokojenia społeczeństwa. Nie mają absolutnie żadnego wpływu na napływ migrantów.” – Strażnik graniczny pracujący na Moście Öresund (pomiędzy Danią i Szwecją).
  • Pomimo, że wielu Szwedów odetchnęło z ulgą, gdy rząd ogłosił ograniczenia w imigracji, nowe przepisy w rzeczywistości nie pociągają za sobą żadnych zmian.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ
  • ****************

Jak to się stało, że radykalny islam stał się taki popularny?

Radykalny islam bez wątpienia jest jednym z największych zagrożeń zachodniego świata. W dodatku zaczyna zyskiwać coraz większą grupę zwolenników w świecie muzułmańskim. Jest to ideologia, która za pomocą wiary legitymizuje przemoc i nienawiść wobec wyznawców innych religii i przedstawicieli innych kultur. Dlaczego jednak fundamentalistyczne odłamy islamu w ostatnich dziesięcioleciach zyskały na popularności? Co jest powodem, że właśnie ta opcja w świecie muzułmańskim wygrywa?
*****

Wojna w szkolnych ławkach

Niemieccy Żydzi spotykają się z odrzuceniem nie tylko ze strony neonazistów – coraz większym problemem staje się dla nich konflikt z muzułmanami. Zaczyna się już w szkołach, gdzie skłócone zwykle między sobą dzieci z imigranckich rodzin łączy jedno: nienawiść wobec Żydów.

Nauczycielka Yael M. zna wiele sportów walki. Wysoka, szczupła, pewna siebie kobieta mogłaby w razie potrzeby zmierzyć się nawet z silniejszym od niej przeciwnikiem. Jednej tylko rzeczy nie ma odwagi zrobić: powiedzieć swoim uczniom, że jest Żydówką. W jej szkole, znajdującej się w pełnej problemów dzielnicy Hamburga, gdzie uczy niemieckiego, języków obcych i plastyki, zbyt duże jest prawdopodobieństwo, że zostałaby wówczas znienawidzona. Kiedy ktoś pyta ją o wyznanie, odpowiada, że jest agnostyczką.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Kiedy zaczyna się trzeci miesiąc obecnej palestyńskiej kampanii terroryzmu przeciwko Izraelowi, dla wielu nadal nie jest jasne, co Palestyńczycy próbują osiągnąć. Palestyńczycy nie mogą nawet ustalić nazwy swojej kampanii. Jedni mówią o niej “intifada”, podczas gdy inni opisują ją jako “Habba Dżamahirija” [“powszechny podmuch” lub “poruszenie”].

Palestyńczycy nie byli także w stanie dojść do porozumienia w sprawie motywów nożownictwa, strzelania, rzucania bomb zapalających i atakowania pojazdami. Przywódca Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas wielokrotnie twierdziłw ciągu ostatnich kilku tygodni, że terroryści wybierają się na zabijanie Żydów z powodu “rozpaczy i frustracji” oraz braku “perspektyw politycznych”. Abbas wydaje się jednak świadomie ignorować to, że on sam i jego Autonomia Palestyńska są odpowiedzialni – wraz z Hamasem, Islamskim Dżihadem i innymi frakcjami palestyńskimi – za tę przemoc, która jest wynikiem ich codziennego podżegania przeciwko Izraelowi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

************

Palestyńscy blogerzy byli zdumieni, kiedy Izraelczycy protestowali przeciwko okrutnemu zabijaniu kurczaków na fermach drobiowych i podczas epidemii. Pisali: “Gdyby Arabowie, którzy zabijają ludzi okrutnie i masowo, tak dbali o ludzi, jak Żydzi dbają o zwierzęta”.

Wielu ludzi dokumentuje nieprawdopodobne okrucieństwo w krajach arabskich w rejonach konfliktu. Często słyszymy Arabów mówiących między sobą: “Syjoniści nigdy nie zrobili nam tego, co robimy sami sobie”. Zazwyczaj mówią to Syryjczycy, którzy od pokoleń nienawidzą Żydów, kiedy dziękują za leczenie, jakie otrzymali w Izraelu. Mimo nienawiści szerzonej przez Hamas, po ostatniej operacji militarnej wielu Gazańczyków przyznało, że Izraelska Armia Obronna rzeczywiście ostrzegała cywilów zanim atakowała cele terrorystyczne chronione przez “ludzkie tarcze”.

Zdjęcia uzbrojonego żołnierza izraelskiego, który nie użył broni, kiedy zajadle atakowały go palestyńskie kobiety i dzieci w Nebi Saleh, zdumiały wielu blogerów w regionie. Pisali na kontach Twittera: “Gdyby coś takiego zdarzyło się u nas, żołnierz bez wahania zabiłby atakujących”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.