Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

5 maja 2016, bedziemy obchodzili Dzien Pamieci o Zagladzie i Bohaterstwie.
W zwiazku z powyzszym proponuje obejrzec 11 minutowe wystapienie Caroline Glick.
********

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, prezentujemy Państwu nowe pismo, Przegląd Demokratyczny. Chcemy, aby było to pismo o Polsce, o demokracji, o tym, co spowodowało powstanie Komitetu Obrony Demokracji i o samym KOD-zie

***

Hipokryzja Palestyńczyków wobec Syrii

Podczas gdy Hezbollah, Iran i Assad bez przerwy zasłaniają się “Palestyną”, by usprawiedliwić swoje masakry i ingerencje w Syrii, rzadko słyszymy słowa współczucia wobec narodu syryjskiego ze strony politycznych i publicznych postaci palestyńskich. W rzeczywistości, poza paroma pisarzami, dziennikarze palestyńscy, intelektualiści i artyści zachowują milczenie w sprawie potworności wyrządzanych Syryjczykom, w tym także uchodźcom palestyńskim w obozach w Syrii. Nawet kiedy historia Jarmouk poruszyła świat, żadna postać palestyńska nie wystąpiła z potępieniem oblężenia i zniszczenia tego obozu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Wyrzucony za stwierdzenie, że Hitler był syjonistą

Brytyjska Partia Pracy zawiesiła w członkostwie byłego burmistrza Londynu Kena Livingstona w czwartek po tym, jak stwierdził, że Hitler był syjonistą.
****

Sanatorium w Miedzeszynie. Duma przedwojennych organizacji żydowskich

W tym roku mija 90. rocznica założenia sanatorium dr. Medema w Miedzeszynie. Było ono przedmiotem dumy przedwojennych żydowskich organizacji socjalistycznych.

Wiecej KLIKNIJ TUTAJ

********

Kościół tonie

Kościół w Polsce przeżywa dramat alienacji. Jeszcze tego nie jest świadom, bo oślepia go pycha, ale niewątpliwie jest coraz dalej od ludzi, od ich spraw, potrzeb, poziomu życia, realiów codzienności i standardów moralnych. Biskupa Paetza musiał przywołać do porządku Watykan, szkoda, że nie zrobiła tego przed laty prokuratura…

Polscy księża, pozamykani w bogatych plebaniach, wożeni samochodami, zaczadzeni ideologią, która ma coraz mniej wspólnego z chrześcijaństwem, wyobcowują się od ludu, który powinni wspierać i prowadzić duchową drogą. W górę: ku lepszemu byciu, ku zbawieniu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******
Papieski, przełomowy dokument „Amoris Laetitia”: Kochaj i rób co chcesz !

Jakich wartości broni polski Kościół? Hipokryzji, zgorszenia i korporacyjnej solidarności?

Wreszcie! Rodzina w dokumencie kościelnym, podpisanym przez papieża, przestała robić za ostatni bastion obrony tradycyjnego społeczeństwa. Kościół i duszpasterze, zamiast starać się rozumieć ludzkie dramaty, zamiast towarzyszyć rodzinom w ich zmaganiu się z życiem i trudnościami, jakie każdego dnia napotykają, wyprowadzali małżonków na barykady, by w ten sposób bronić tzw. „tradycyjnego modelu rodziny”.
Calosc  KLIKNIJ TUTAJ
*****

Dlaczego Palestyńczycy wzywają do obalenia Abbasa

Prezydent Autonomii Palestyńskiej zbiera burzę, którą zasiał. Stoi dziś w obliczu wrzawy wezwań do rezygnacji lub obalenia go.

Palestyńczycy nie zbuntowali się dlatego, że Abbas sprawuje swój urząd jedenasty rok z rzędu, chociaż wybrano go na czteroletnią kadencję. Jak długo wypłaca pensje, nie wydaje się, aby ich to specjalnie poruszało.

Większość Palestyńczyków nie ma nic przeciwko dyktatorskiej władzy ani stanowczej odmowy dania im demokracji i wolności obywatelskich. Powodem gniewu nie jest również brak reform gospodarczych w Autonomii Palestyńskiej ani też fakt, że nikt nie zwalcza finansowej i administracyjnej korupcji.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Pośrodku wojny syryjskiej Iran zbroi Hezbollah do śmiertelnego konfliktu z Izraelem

Hezbollah zgromadził około 150 tysięcy pocisków rakietowych wycelowanych w Izrael, wiele z nich ukrytych na terenach zamieszkałych przez ludność cywilną w Libanie południowym, mówi raport BICOM.

Grupa terrorystyczna Hezbollah używa konfliktu w Syrii, by przygotować wojnę z Izraelem, ujawnia raport grupy badawczej z Wielkiej Brytanii BICOM. W 2015 r. Iran przekazał miliard dolarów tej grupie terrorystycznej z Libanu. Według analizy strategicznejopublikowanej w poniedziałek przez Britain Israel Communications & Research Centre (BICOM), liczbę zgromadzonych pocisków rakietowych wspieranego przez Iran Hezboll

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Tak, to naprawdę mówią ludzie – “Jesteśmy u siebie, mamy prawo być niemili”

Ten artykuł pt. “Jesteśmy u siebie, mamy prawo być niemili” jest przerażającą listą autentycznych wypowiedzi polityków i przedstawicieli mediów w Polsce.

Jak pisze autor Tomasz Piątek: “Selekcja była ostra: znalazłoby się tego znacznie więcej. Oto najciekawsze, moim zdaniem, cytaty “ludzi pierwszej kategorii” z ostatniego półrocza w Polsce.”

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Przeczytajcie – włos się na głowie jeży

Towarzysz Czapajew – największy bohater Związku Radzieckiego

O Czapajewie słyszał prawie każdy dzięki dziesiątkom dowcipów. Nie każdy jednak wie, że „towarzysz dowódca” był bohaterem nie tylko żartów…

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


 

 Likwidacja Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku
 
Rada Miejska Białegostoku głosami PiS i lokalnego prawicowego Komitetu Truskolaskiego (KT) zlikwidowała Centrum im. Ludwika Zamenhofa, jedyną miejską placówkę, która w tym mieście zagrożonym brunatną falą nacjonalizmu pracowała na rzecz prawdziwej, a nie folderowej wielokulturowości.
 
****
 Wawelska hańba

Szykują się liczne ekshumacje, na razie ofiar katastrofy smoleńskiej. Szykują się liczne weryfikacje, na razie gen. Ścibor- Rylskiego. Ale to dopiero początki. Będzie jeszcze ciekawiej.

W związku z przybyciem szczątków Lecha Kaczyńskiego na Wawel, konieczne będzie uporządkowanie otoczenia. Rozważa się czy wszystkie spoczywające w pobliżu osoby zasługują na przebywanie w pobliżu miejsca pochówku najznamienitszej postaci historii Polski.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

NARÓD MORDERCÓW I NIEWOLNIKÓW

I znowu po weekendzie tyle jest wesołych tematów, o których można by zabawnie napisać. Armageddon w warszawskim metrze, który zablokował komunikacyjnie całą stolicę. Ksiądz-pedofil ze Szczecina, który pozazdrościł biskupowi-actimelkowi z Gdańska jego hodowli danieli i postanowił sobie założyć hodowlę Francuzów (złapał dwóch, zresztą całkiem dojrzałych – i uwięził ich u siebie na plebani). Weekendowy magazyn „Gazety Wyborczej”, w którym Marek Beylin zapewnia, że edukacja uchroni nas przed powrotem nazizmu, a kilka stron wcześniej Jan Hartman domaga się, żeby edukację zlikwidować (swoją drogą, to kolejny przykład cywilnej dezercji: przedsiębiorcy nie chcą płacić podatków, policjanci wynajmują się bandytom jako ochroniarze, a edukatorzy nie chcą edukować – czy nie tak upadają cywilizacje?). Ale nie mogę o tym wszystkim pisać, nie mam siły żartować, Feliks nie będzie wesoły i nie będzie piosenki.

Wczoraj wieczorem przeczytałem książkę Stefana Zgliczyńskiego Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

 
 Miasto bezprawia
Jest takie miasto w Polsce, w którym istnieje Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Fundacja Obowiązek Polski. Miasto, w którym organizuje się Kongresy Miłosierdzia oraz konferencje „dni godności życia”. W stołówce Sądu można wziąć z regału gazetkę Leszka Bubla, a w niej przejrzeć „Listę najgorszych Żydów 2014” albo przeczytać artykuł „Talmud: studnia żydowskiego przemysłu porno – gdy dzieci gwałcą dzieci”. Na grobach zmarłych maluje się swastyki, a ciemnoskórym mieszkańcom pluje się w twarz i podpala domy. Policja przez lata nie potrafi znaleźć bandytów, choć całe miasto wie, kim są. Miasto, w którym pani profesor, pracownica Uniwersytetu Medycznego, przy użyciu mikroskopu rozpoznaje w zabrudzonej hostii kawałek serca Jezusa Chrystusa. To Białystok – miasto pełne cudów.
******
Jakich wartości broni polski Kościół? Hipokryzji, zgorszenia i korporacyjnej solidarności?
Wreszcie! Rodzina w dokumencie kościelnym, podpisanym przez papieża, przestała robić za ostatni bastion obrony tradycyjnego społeczeństwa. Kościół i duszpasterze, zamiast starać się rozumieć ludzkie dramaty, zamiast towarzyszyć rodzinom w ich zmaganiu się z życiem i trudnościami, jakie każdego dnia napotykają, wyprowadzali małżonków na barykady, by w ten sposób bronić tzw. „tradycyjnego modelu rodziny”.
*****
Tych 7 zdań obrazuje świat Jarosława Kaczyńskiego
Trudnych pytań nie było, za to miejsca na wyłuszczenie przez prezesa jego poglądów dobre sześć stron. Bracia Karnowscy grzecznie odpytali prezesa PiS o bieżącą politykę. Efekt? Dzięki magazynowi „wSieci” prezes mógł swobodnie dywagować o Trybunale Konstytucyjnym, aborcji, prezydencie, a nawet pokazach rodeo. Niektórymi sentencjami będziecie zaskoczeni.
   Calosc KLIKNIJ TUTAJ
******
400 lat temu zmarł William Szekspir

Teatry na całym świecie obchodzą rocznicę śmierci angielskiego poety i dramaturga. W Polsce odbywają się spektakle teatralne, koncerty i projekcje filmów, a także gry miejskie i happeningi. Teatr Szekspirowski w Gdańsku postawił na to ostatnie. Ulicami Głównego Miasta przeszedł kondukt żałobny złożony z 400 płaczek.

******
THE MYSTERY OF THE JEWS
Give yourself about 20 minutes or so to see it all.  It is well worth your time.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.