Uncategorized

Historia prawdziwego złotego pociągu

Złoty pociąg, fotomontaż

Podaje się, że składał się z 42 wagonów. Miało się w nich znajdować m.in. ponad 5 ton złota w postaci sztabek, biżuterii, zębów; 3 skrzynie obrączek; 300-500 kg diamentów i pereł…

Dyskusja o „złotym pociągu” schowanym jakoby w tunelu na terenie Wałbrzycha, przywołuje historię innego pociągu ze złotem – jedynego znanego w historii II wojny światowej. Po wojnie został skazany na zapomnienie, a jego losy przypomniano dopiero pod koniec XX wieku. Były one ukryte w archiwach pięciu krajów – Węgier, Austrii, Francji, USA i Izraela.

Historia tego złotego pociągu zaczyna się na Węgrzech w 1944 roku. Przed wojną w tym kraju mieszkała społeczność żydowska licząca ponad 800 000 osób. Po wkroczeniu Wehrmachtu na Węgry (19 marca 1944 r.) w Budapeszcie pojawił się ze swoim sztabem Adolf  Eichmann w celu przeprowadzenia akcji eksterminacji węgierskich Żydów. Od tego momentu wypadki przebiegają błyskawicznie. 31 marca 1944 roku utworzono Ogólnokrajową Radę Żydowską z oddziałami w każdym mieście na Węgrzech.

Początek piekła

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Przyslala Beata Bialek

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.