Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Jak terroryści i dyktatorzy uciszają arabskich dziennikarzy

Trzydziestu pięciu arabskich dziennikarzy zostało zwolnionych od początku kwietnia w efekcie kampanii zastraszania i terroryzmu rozpoczętej przeciwko nim przez Hamas i Hezbollah.

Ci dziennikarze pracowali dla panarabskiej (ale będącej własnością Saudyjczyków) stacji telewizyjnej Al-Arabija, która ma swoją główną redakcję w Centrum Mediów w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ta stacja była wcześniej oceniana przez BBC jako czołowa panarabska stacja telewizyjna.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Aviva F. Blumberg o swoich doświadczeniach z getta i poza nim
Rowerem po aryjskiej stronie
Rozmowa z Avivą F. Blumberg, ocaloną z Holocaustu amerykańską psychoterapeutką.
Agata Muszyńska: – Przez dłuższy czas znałam panią tylko z listów znalezionych w archiwum Żydowskiego Instytutu Historycznego. Wraz z mamą i siostrą wysyłała je pani do ojca, którego wybuch drugiej wojny zastał poza granicami Polski  Nie wiedziałam nawet, czy pani żyje. Dlatego ogromnie się cieszę, że odnalazłam panią w Nowym Jorku.
Aviva F. Blumberg: – A ja dziękuję, że zainteresowała się pani moją historią.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
********

Izraelczycy popierają małżeństwa osób tej samej płci

76 procent Izraelczyków popiera uznanie cywilnych małżeństw osób tej samej płci. W ubiegłym roku takie zdanie wyraziło 64 procent mieszkańców Izraela.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Izrael podczas wielkiego show w ramach ESK 2016

Wrocław jest tegoroczną Europejską Stolicą Kultury. Autorzy programu wydarzeń, pamiętając o wielokulturowym dziedzictwie miasta oraz doceniając bliskie relacje z Izraelem, zaprosili wielu izraelskich artystów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Jak Najwyższy Trybunał Narodowy sądził zbrodniarzy hitlerowskich
Wojna osądzona
Procesami zbrodniarzy wojennych przed Najwyższym Trybunałem Narodowym żyła cała Polska. Miasta rywalizowały o to, by toczyły się na ich terenie, a żądza odwetu była tak silna, że obywatele tłumnie asystowali przy publicznych egzekucjach.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
*****

Syryjski publicysta opozycyjny do Assada: Powinieneś popełnić samobójstwo zanim ktoś zemści się na tobie

13 kwietnia 2016 r. ‘Ali ‘Eid, dziennikarz i publicysta syryjskiej opozycyjnej witryny internetowej Zamanalwsl.net, opublikował artykuł w formie listu do prezydenta Assada, wzywając go do popełnienia samobójstwa zanim któryś z Syryjczyków zemści się na nim za śmierć i zniszczenia, jakie spowodował Syrii i jej ludności.

Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu [1]:

Ile razy stałeś przed kobietą przez ostatnich pięć lat? Ile razy mówiłeś sobie, że potrafisz stanąć przed matką dziecka, które zabiłeś? I że możesz być z nią w tym samym pokoju bez strażników z karabinami? Ile razy dręczyło cię podejrzenie, że ofiary nie umierały [bez nazwania] swojego mordercy? Czy co nocy dzielisz poduszkę w obrazami 300 tysięcy zabitych? Z zawodzeniem 300 tysięcy matek? Rozpaczą ukochanych? Lub choćby milczeniem tych, którzy umarli we śnie, bez krzyku, a tylko przez [odetchnięcie] trującym powietrzem i z wydaniem kilku jęków?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

“Żarty z Żydów stanowią część towarzyskiej rozmowy polskich księży”

Były jezuita, prof. Stanisław Obirek w rozmowie z TOK FM skomentował doniesienia księdza Wojciecha Lemańskiego jakoby arcybiskup Henryk Hoser, metropolita warszawsko-praski miał pytać go o to czy jest obrzezany. Kuria zaprzeczyła tym słowom jako “bezsensownym z powodu braku motywów i celu”.

-To są głęboko niepokojące zachowania antysemickie i tak trzeba to nazwać. Nie można tego sprowadzać do żartów, rozmowy prywatnej – jakoby zło w takim przypadku było mniejsze. Bardzo dobrze, że te słowa zostały upublicznione. Antysemityzm jest, choćby według słów Jana Pawła II, grzechem – ocenił prof. Obirek.

******

Co dalej z polskim Yad Vashem?

Autorytarny styl dyrektora Pawła Śpiewaka utrudnia pracę Żydowskiego Instytutu Historycznego

67 lat ŻIH
Żydowski Instytut Historyczny powstał w 1947 r. W PRL był jedyną instytucją kompleksowo badającą i dokumentującą tragedię Zagłady oraz dzieje Żydów na ziemiach polskich. Naukowy dorobek Bernarda Marka, Artura Eisenbacha, Ruty Sakowskiej, Mariana Fuksa, Maurycego Horna i wielu innych należy do dzieł klasycznych, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie nie tylko polską, ale i światową historiografię polskich Żydów. W czasach PRL ŻIH był traktowany jako filia Instytutu Historii PAN, w latach 90. został przekształcony w placówkę naukowo-badawczą. W 2009 r. instytut przestał podlegać Ministerstwu Nauki i został podporządkowany Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

O islamofobii i zaprzeczaniu zagładzie

Współczuć należy szefowi polskiego MSZ. Witold Waszczykowski, który publicznie zadeklarował się jako islamofob, zmuszony był – służba nie drużba – przyjąć w tych dniach odwiedzającego Polskę swego irańskiego kolegę Dżawada Zarifa. Równie zapewne zniesmaczony był jego gość, musząc odwiedzić islamofoba, i to takiego, który swej przypadłości nabawił się właśnie w Iranie, gdzie był ambasadorem RP.

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

********

Ziobro w sprawie ekstradycji Polańskiego

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro uznał za zasadne działania podjęte przez swojego poprzednika Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i wniósł kasację do Sądu Najwyższego w sprawie wydania Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**********

Sekretarz generalny Prezydentury Palestyńskiej wygłasza przemówienie w imieniu prezydenta Abbasa: W walce o Palestynę nasz lud “kocha śmierć bardziej niż życie”

22 maja 2016 r. sekretarz generalny Prezydentury Palestyńskiej, Al-Tajeb ‘Abd Al-Rahim, wygłosił przemówienie w imieniu prezydenta palestyńskiego, Mahmouda ‘Abbasa do grupy funkcjonariuszy Palestyńskich Sił Bezpieczeństwa Narodowego. Przemówienie było częścią ceremonii na cześć zdobycia przez te siły drugiego miejsca w międzynarodowym ósmym Dorocznym Konkursie Wojowników, który odbył się w Jordanii w dniach 2-6 maja 2016 r. [1]

W przemówieniu ‘Abd Al-Rahim potępił próby zastraszania ludu palestyńskiego i zawrócenia go z jego drogi, i nazwał takie próby daremnymi, bo “nasz lud kocha śmierć bardziej niż życie”. Powiedział następnie, że zwycięstwo Sił Bezpieczeństwa Narodowego było krokiem ku założeniu niepodległego państwa palestyńskiego i odrzucił koncepcję ustanowienia osobnej, niepodległej jednostki w Gazie lub państwa z tymczasowymi granicami tylko na Zachodnim Brzegu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.