Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Polityka Obamy wobec uchodźców: tak – dla potencjalnych terrorystów, nie – dla ofiar ludobójstwa

Administracja Obamy prowadzi politykę, która zarówno porzuca chrześcijan na Bliskim Wschodzie, jak naraża Amerykę na dżihad.

Pod koniec zeszłego roku ujawniono, że 97% uchodźców syryjskich przyjętych w USA, było muzułmanami sunnickimi – tą samą odmianą islamu, do której należy Państwo Islamskie – podczas gdy mniej niż pół procenta było chrześcijanami.

Od tego czasu ta dysproporcja tylko pogorszyła się. Od 1 do 23 maja Stany Zjednoczone przyjęły 499 uchodźców syryjskich– która to liczba przekracza całkowitą liczbę uchodźców przyjętych w ciągu ostatnich trzech lat. Wśród nich było zero chrześcijan; 99 procent było sunnitami (pozostały jeden procent określony jest po prostu jako „muzułmanie”).

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystościach 70. rocznicy Pogromu Kieleckiego.

 

Łączę wyrazy głębokiego szacunku

Bogdan Białek

Informacja KLIKNIJ TUTAJ


Polskie kontyngenty wesprą walkę z Daesh

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o wysłaniu kontyngentów wojskowych do Kuwejtu i Iraku w celu wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu – poinformowało w sobotę BBN.
******

Europa: Allach przejmuje kościoły, synagogi

W holenderskiej prowincji Friesland, 250 z istniejących 720 kościołów zostało przeobrażonych w coś innego lub zamkniętych. Meczet Fatih Camii w Amsterdamie kiedyś był kościołem pod wezwaniem Św. Ignacego. Synagogę w Hadze zamieniono w meczet Al Aqsa. We Flandrii, w miejscu niegdyś sławnego kościoła stoi teraz luksusowy hotel. Katolickie łuki, kolumny i okna nadal wznoszą się ponad jadłospisami i stołami dla klientów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Turecki profesor zawieszony z powodu tweeta

Erbay Bardakcioglu, profesor Uniwersytetu Adnan Menderes (AMU) w prowincji Aydin w zachodniej Turcji, został zawieszony po zamieszczeniu tweeta, w którym krytykował podbój Konstantynopola, dzisiejszego Stambułu, w 1453 r.

Tweet profesora Bardakcioglu z 29 maja brzmiał: „Dzisiaj jest rocznica najazdu przez barbarzyńskie i fanatyczne plemię na Konstantynopol, stolicę Cesarstwa Wschodniorzymskiego, wspaniałej cywilizacji”.

Gdy tweet wywołał burzę wściekłości na mediach społecznościowych, Bardakcioglu usunął go.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Pomógł zamordować 170 tys. więźniów. Były strażnik z Auschwitz skazany

1. 94-latek jest winny pomocnictwa w zamordowaniu dziesiątek tys. osób
2. Mężczyzna był w latach 1943-44 członkiem oddziału wartowniczego
3. Brał także udział w selekcji osób przywożonych pociągami do Birkenau

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Teatr Żydowski w Warszawie: Tu nikt nie jest samobójcą

Kiedy deweloper zamknął im teatr, „Skrzypka na dachu” aktorzy odegrali pod gołym niebem. Czy to początek ich tułaczki i preludium do rychłego zburzenia gmachu? I czy Teatr Żydowski kiedykolwiek wróci na plac Grzybowski w Warszawie?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Kościół wychowuje Polaków na ksenofobów i homofobów

„Nie ma mowy o budowaniu sensownej przyszłości, dopóki Polska nie obudzi się z katatonicznego koszmaru katolicyzmu” – mówi KRZYSZTOF PIECZYŃSKI, aktor, inicjator akcji „Polska laicka”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Protesty i oburzenie bezpłatnym rozdawaniem „Mein Kampf” przez gazetę

Oburzenie środowisk żydowskich i zdumienie ambasady Izraela we Włoszech wywołała inicjatywa prawicowego dziennika „Il Giornale”. Jego czytelnicy, którzy kupią z gazetą książkę o Trzeciej Rzeszy, otrzymają bezpłatnie „Mein Kampf” Adolfa Hitlera.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Polski pogrom

4 lipca nadejdzie 70. rocznica pogromu kieleckiego. Krakowski miesięcznik katolicki zachował się przytomnie, wyprzedzając ją dwoma tekstami, i to bardzo mocnymi – o czerwcowym numerze Znaku pisze Jan Turnau

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ


Nowe, elektroniczne wydanie Biblii (Stary Testament) – HATANAKH – po hebrajsku i angielsku

Over the last forty years, Yeshivat Har Etzion and Herzog College have revolutionized the study of Tanakh. This pioneering method utilizes critical tools to promote in-depth learning of pshuto shel mikra – the basic meaning of the text, while maintaining devotion to the rich Jewish tradition of rabbinic literature and traditional commentary.

Our challenge was to enable access to our high level content, research, and experience accumulated for over forty years, through groundbreaking technology, for an audience with varying backgrounds and needs.
We are deeply motivated to share our passion for the text, to enable learning, teaching, and engagement with  Tanakh. We invite you to experience HaTanakh.com!

Fantastyczny owoc kilkudziesiecioletniej, zespolowej pracy

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Antysemityzm Iranu

W zeszłym miesiącu Iran gości międzynarodowy Konkurs karykatur Holocaustu, tymczasem politycy i przywódcy światowi nadal twierdzą, że Iran staje się siłą stabilizującą, ponieważ ponownie dołączył do społeczności międzynarodowej przez realizację porozumienia nuklearnego i integrację w globalny system finansowy.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Małżeństwo Wesołowskich oraz Sabina Czerkies uhonorowani tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Małżeństwo Halina i Jerzy Wesołowscy oraz Sabina Irena Czerkies zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się w środę w warszawskim Muzeum POLIN.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Młodzi, koszerni: jest tyle kuchni żydowskich, ile państw

Nie musisz być Żydem, żeby obchodzić szabat. Wybierz jeden dzień tygodnia i spędź go z bliskimi. Bez komputera, telewizora, zakupów, a nawet gotowania – rozmowa z Leah Koenig, nowojorską dziennikarką kulinarną i autorką książek kucharskich

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Erdoğan sobie folguje

Recep Tayyip Erdoğan, inteligentny, lecz zły prezydent Turcji, dominuje w kraju tak mocno, że może pozwolić sobie na folgowanie swoim zapędom – i chętnie to czyni. Wystarczy spojrzeć na dwa elementy, które zdominowały jego czas na urzędzie prezydenta Turcji:

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Izrael i Palestyńczycy – o czym media nie mówią

Pułkownik Richard Kemp służył przez 30 lat w armii brytyjskiej, często na stanowiskach dowodzenia na Bliskim Wschodzie. Od wielu lat zajmuje się analizą konfliktu arabsko-izraelskiego. Mówi dlaczego palestyńskie elity nie chcą ani pokoju, ani rozwiązania w postaci dwóch państw. Pokazuje czarno na białym, że jedynym celem po stronie palestyńskiej jest zniszczenie żydowskiego państwa i to bez liczenia się z rozmiarami strat w ludziach i ogromu nieszczęść własnego społeczeństwa. 

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.