Uncategorized

Nowy Jork kontrbojkotuje antyizraelski bojkot

Dekret, jaki Cuomo podpisał w niedzielę, deklarujący kontr bojkot stanu Nowy Jork wobec przedsiębiorstw, które wybierali sobie Izrael do bojkotu, dywestycji i sankcji  handlowych, artystycznych, akademickich i kulturalnych, wysyła wyraźne przesłanie, że Nowy Jork sprzeciwia się szerokiej kampanii delegitymizowania, demonizowania idyskryminowania państwa narodu żydowskiego i staraniom, które podważają każdą możliwą szansę wynegocjowanego pokoju między Izraelczykami a Palestyńczykami.
Eksperci i komentatorzy ogłosili, że niedzielny dekret gubernatora stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo jest “niekonstytucyjny” i “makkartystowski”. Te werdykty są niesłuszne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę makkartystowskie aspekty samego ruchu BDS [Bojkot, Dywestycje, Sankcje].
Izrael dalece nie jest doskonały – i ja oraz inni zwolennicy Izraela wielokrotnie krytykowaliśmy jego wady – ma jednak mechanizmy wewnętrzne do zajmowania się tymi niedoskonałościami. Nie ma żadnego powodu do obierania go za cel dla tego rodzaju dyskryminacji z zewnątrz, jaką reprezentuje BDS.
Ważne jest zrozumienie, że nie istniej nic takiego jak uniwersalny ruch BDS. Gdyby istniał zająłby się najpierw tymi, którzy w najgorszy sposób łamią prawa człowieka, oraz tymi reżimami, które nie pozwalają na odmienne zdanie i nie dają swoim obywatelom szans na sprawiedliwość. Ale ten tak zwany ruch BDS nie bojkotuje Iranu, Chin, Białorusi, Arabii Saudyjskiej, Kuby i innych winowajców (w rzeczywistości wielu z nich namawia do wzmocnienia więzi z Iranem, Kubą i Chinami mimo ich notorycznego łamania praw człowieka). Kampania BDS, która jest przedmiotem dekretu Cuomo, obiera za cel tylko jeden naród: demokratyczne państwo Izrael, które, mimo że dosłownie codziennie jest obiektem ataków terrorystycznych, ma wolną prasę i niezależne sądownictwo. Żaden kraj, który stał w obliczu porównywalnego zagrożenia, nie ma lepszych notowań w kwestii przestrzegania praw człowieka, stosowania się do prawa i wysiłków zredukowania ofiar cywilnych w konfliktach zbrojnych.Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.