Marzec 68 wspomnienia

Wspomnienia z Polski z roku 1968, kiedy kilkadziesiąt tysięcy Polaków polskiego pochodzenia postanowiło opuścić kraj w następstwie nagonki na środowiska żydowskie, po wydarzeniach w Marcu 68. O atmosferze, emocjach tamtych dni opowiadają Vlodek Rubin, Halina z Jerozolimy oraz Natam Dunkelman. W młodym wieku z „wilczym biletem” w jedną stronę zdecydowali się na emigrację do Izraela. Jak do tych doświadczeń odnoszą się dziś?

3 komentarze to “Marzec 68 wspomnienia”

  1. MYSLE ZE TO HOHLIK DRUKARSKI „Walczyły o władzę dwie frakcje w PZPR, a wyszedł antysemityzm.” A MOZE WCALE NIE POMYLKA BO ANTYSYMITYZM NIGDZIE NIE WYSZEDL, POZOSTAL NADAL W POLSCE I DOBRZE SIE CZUJE.

  2. Bogdan Matias 23/07/2016 at 12:10

    Walczyły o władzę dwie frakcje w PZPR, a wyszedł antysemityzm.

  3. pierre zwolinski 23/07/2016 at 06:54

    polacy polskiego pochodzenia. to najwyrazniej bledne sformulowanie zamiast prawidlowego :Zydzi polskiego pochodzenia, albo Polacy zydowskiego pochodzenia. Albo obywatele polscy zydowskiego pochodzenia, albo poprostu polscy Zydzi. Polske opuszczali rowniez nie Zydzi. Do Szwecji wyjechal np. Tadeusz Stegman inzynier z Zerania pochodzenia niemieckiego ( jego ojciec byl ewangielikiem ) z zona i dwoigiem dzieci. Zona jego Irena Wein pochodzila z asymilowanej zydowskiej rodziny. Slawny w swoim czasie Zbyszek Serafinowicz (w latach 60 prowadzil niezwykle popularna telewiyjna emisje Wielka Gra, Wyjechal z zona Eva z domu Pogorzelska najpierw do Szwecji a potem do Kanady. Eva nie byla Zydowka. A propos Serafinowicza, Wkrotce ukaze sie ksiazka o nim, Pozwole sobie powiadomic o jej ukazaniu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: