Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Kościół katolicki i antysemityzm w Polsce międzywojennej

STOWARZYSZENIE PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI I KSENOFOBII

„Chcemy żyć w społeczności wolnej od uprzedzeń,

szanującej odmienność, broniącej godności człowieka”

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Szwecja: Narastająca przemoc azylantów wobec Szwedów

Miesiąc islamu i wielokulturowości w Szwecji: czerwiec 2016

Dziennik Svenska Dagbladet doniósł, że 30 tysięcy osób, których wnioski o azyl zostały odrzucone i miały być deportowane, zaginęło. Policja twierdzi, że nie posiada dostatecznych zasobów, aby namierzyć tych nielegalnych imigrantów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Aneksja Hawajów przez Stany Zjednoczone 1898.

118 lat temu, 12 sierpnia 1898 roku – Stany Zjednoczone dokonały aneksji Hawajów, tym samym Hawajczycy utracili swoją niepodległość.
**
 'Skupiska żydowskie przepędzi się..
 
 W 1945 r. uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Rabce trzykrotnie organizowali zbrojne napady na sierociniec żydowski, w którym przebywały dzieci ocalałe z Holokaustu. „Nie szkodzi, jeżeli skupiska żydowskie przepędzi się, byleby wypadków nie było” – tłumaczył ksiądz Józef Hojoł, jeden z inspiratorów ataków.
****

Nasze fantazje o Żydach

Weźmy mit ziemi Po-lin, gdzie Bóg posyła Żydów, by czekali na powrót do ziemi Izraela. Co pozwala Polakom traktować Żydów jako gości. A gość ma się zachowywać, bo jak nie, to do widzenia. Rozmowa z Elżbietą Janicką i Tomaszem Żukowskim, autorami książki „Przemoc filosemicka?”
****

Turkiet ger ultimatum till EU om migranter

  • Turkiet har hotat med att backa ur avtalet om att stoppa migrantflödet till EU, om inte turkiska medborgare får visumfritt inträde i Europa senast i oktober.
  • Europa är fångat i en hopplös situation. Europeiska företrädare säger att även om Turkiet har uppfyllt de flesta av villkoren i avtalet, så har man inte lättat på de hårda anti-terrorlagar som används för att tysta dem som är kritiska mot president Erdoğan, särskilt efter den misslyckade militärkuppen 15 juli.
  • Calosc KLIKNIJ TUTAJ
 *****
74 lata temu Niemcy zgładzili w komorze gazowej Edytę Stein
We wtorek 9 sierpnia 1942 minela  74. rocznica śmierci w komorze gazowej niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau karmelitanki św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). To pierwsza Żydówka, która przeszła na katolicyzm i została wyniesiona na ołtarze.
******
Pogrom krakowski, 11 sierpnia 1945 – mija 71 rocznica
Przez kilka tygodni poprzedzających pogrom przed synagogą Kupa na krakowskim Kazimierzu zbierał się w czasie piątkowych i sobotnich modłów agresywny tłum, lżący i obrzucający kamieniami modlących się Żydów. Po mieście krążyły pogłoski o mordowaniu przez Żydów dzieci. 
*****

Przyjaciel papieża, rabin Abraham Skórka z Argentyny, napisał na łamach “L’Osservatore Romano”, że Franciszek postanowił milczeć podczas swej wizyty w Auschwitz, gdyż uważa, że słowa nie oddałyby jego uczuć. „Właśnie to muszę zrobić” – usłyszał rabin od papieża.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Żydzi w Przemyślu

Pierwsze wzmianki o obecności Żydów w Przemyślu odnoszą się już do lat 30. XI w. Jest to najstarsze świadectwo pobytu społeczności żydowskiej w Polsce.
Współcześnie społeczność ta już nie istnieje.
   Calosc KLIKNIJ TUTAJ
****
MAJN SZTETELE RYMANÓW
Już po raz ósmy odbędą się Dni Pamięci o Żydowskiej Społeczności Rymanowa. Wydarzenie organizują mieszkańcy Rymanowa oraz potomkowie miejscowych Żydów.
Od 9 do 14 sierpnia 2016 r. w tym podkarpackim miasteczku będzie można wziąć udział w warsztatach piosenki w języku jidysz, pomóc w porządkowaniu zabytkowego cmentarza żydowskiego, obejrzeć nagrodzony Oscarem film Syn Szawłai podyskutować z Mendym Cahanem – współtwórcą scenariusza filmu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

 

Światowy Kongres Żydów wzywa do bojkotu Polski

„Dopóki nie powstanie prawo, które będzie odpowiadać roszczeniom ofiar Holokaustu i ich spadkobiercom, społeczność żydowska, ocaleni i ich rodziny w szczególności powinni powstrzymać się przed wpompowywaniem dolarów z turystyki i innych dziedzin w polską ekonomię” – te ostre słowa jednej z głównych figur w Światowym Kongresie Żydów, radcy generalnego Menachema Z. Rosensafta, to kolejny głos w polsko-żydowskim sporze o restytucją mienia ofiar Holokaustu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Informatycy z Izraela złamali kody Państwa Islamskiego

Izraelscy specjaliści twierdzą, iż udało się im wejść na wykorzystywane przez tzw. Państwo Islamskie prywatne forum do wymiany wiadomości, które służy planowaniu oraz inspirowaniu ataków terrorystycznych.

*****

Bijcie baby. To wasz obowiązek !

Polscy biskupi wreszcie jasno określili swoje stanowisko. Bicie kobiet, poniżanie ich, przemoc w rodzinie i w domu, to istotna cześć polskiej tradycji katolickiej, i jako taką należy ją pielęgnować i i chuchać i dbać o jej zachowanie z najwyższym pietyzmem. Bo to nasze katolickie i narodowe dobro.
 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**************
TISZA BE-AW. WYDARZENIA Z DALEKIEJ PRZESZŁOŚCI, KTÓRE WCIĄŻ ODCZUWA KAŻDY ŻYD
W sobotę 13 sierpnia o zachodzie słońca rozpocznie się Tisza be-Aw – dzień żałoby przypominający o zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej przez babilońskiego króla Nabuchodonozora w 587/586 p.n.e. oraz rzymskiego cesarza Tytusa w 70 n.e.
****

PRZYJĘCIE NA RZECZ SPRAWIEDLIWYCH WE WRZEŚNIU W KRAKOWIE

 
 
 18 WRZEŚNIA W KRAKOWIE ODBĘDZIE SIĘ PRZYJĘCIE NA RZECZ SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA. W PROGRAMIE JEST UROCZYSTY OBIAD, KONCERT, AUKCJA CHARYTATYWNA I SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ani slowa o antysemicie Kolbe. Jego publikacje nalezaly do najbardyiej zydozerczych w Polsce lat trzydziestych.

    2016-08-15 0:00 GMT+02:00 REUNION 69 :

    > — posted: ” Kościół katolicki i antysemityzm w Polsce międzywojennej > STOWARZYSZENIE PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI I KSENOFOBII „Chcemy żyć w > społeczności wolnej od uprzedzeń, szanującej odmienność, broniącej godności > człowieka” Calosc KLIKNIJ TUTAJ **** Aneksja Haw” >

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.