Uncategorized

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Fala antysemickich komentarzy po Noblu dla Boba Dylana – Polska
Przyznanie literackiej Nagrody Nobla Bobowi Dylanowi dla wielu komentatorów było sporym zaskoczeniem. Co gorsza, dla dużej części polskich internautów także. Tym razem anonimowym “ekspertom” nie pasuje, że muzyk… miał żydowskie pochodzenie.
 

Wiecej TUTAJ


 

Palestinians: “We Are Proud of You. You Killed Jews!”

Musbah Abu Sbeih is now the latest “hero” of many Palestinians and not only his family. He is being hailed as a “brave” man and a “hero” because he woke up in the morning, grabbed an M-16 assault rifle and set out on a mission to kill as many Jews as possible.

Calosc TUTAJ


 

Dni Austrii w Krakowie – od 18 października do 6 listopada 2016

Zapraszamy na przełomie października i listopada do Krakowa na Dni Austrii. Projekt obejmuje wydarzenia z dziedziny kultury i sztuki oraz edukacji historycznej; to spotkanie z austriacką literaturą, muzyką, sztuką, fotografią i filmem. Czasopismo “Miasteczko Poznań” jest partnerem medialnym wydarzeń organizowanych w Krakowie. Inauguracją Dni Austrii 2016 będzie wernisaż wystawy Ericha Lessinga: 18 października o godz. 18.00 w Żydowskim Muzeum Galicja. Wszystkich, którzy

od 18 października do 6 listopada odwiedzać będą Kraków zapraszamy na program Dni Austrii.


Fale Grawitacyjne
Debata inaugurująca XX Festiwal Nauki w Warszawie z udziałem prof. dr. hab. Andrzeja Krasińskiego, prof. dr hab. Doroty Rosińskiej, prof. dr hab. Michała Bejgera oraz dr. Jana Grabskiego, 24 września 2016
We wrześniu i grudniu 2015 roku detektory działające w ramach projektu Ligo zarejestrowały falę grawitacyjne, o których istnieniu przypuszczano na podstawie teoretycznych obliczeń od blisko stu lat. Odkrycie spotkało się z zainteresowaniem mediów na całym świecie. Historia badań nad falami grawitacyjnymi, nowe perspektywy dla nauki po potwierdzeniu ich istnienia oraz technika umożliwiająca ich rejestrację były tematem debaty, która zainaugurowała XX Festiwal Nauki w Warszawie.

15.Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego 
to najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1935 roku w Warszawie. Jego celem jest propagowanie muzyki kompozytora oraz zapewnienie promocji młodym wybitnym skrzypkom. Kolejne edycje odbywają się co pięć lat w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a ich organizatorem jest poznańskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.
Calosc TUTAJ

NINATEKA – Temat tygodnia: Andrzej Wajda – twórca spełniony
Wszyscy znamy jego filmy – kształtowały one wrażliwość kilku pokoleń miłośników kina w Polsce i na świecie. Ale Andrzej Wajda był nie tylko wybitnym reżyserem filmowym – to postać znacznie bardziej złożona i wielowymiarowa
Calosc TUTAJ

Drogi aktywisto antyizraelski 
Nie znam cię osobiście, ale wiem, co robisz. Demonstrujesz na kampusach uniwersyteckich, przed sklepami, które sprzedają produkty izraelskie, w kooperatywach spożywczych i na placach miejskich w liberalnych społecznościach, jak moja społeczność w Seattle. Nosisz kefiję i plakaty, które mówią “Od Rzeki do Morza, Palestyna będzie wolna” oraz inne hasła, które odmawiają Izraelowi prawa do istnienia. Widzę twoje swastyki i inneklasyczne oznaki antysemickie.
Calosc TUTAJ

 

“Dobrzy terroryści” Europy. Bo mogą zniszczyć Izrael?

Raz jeszcze Europa, kiedy rozważa sprawy palestyńskie w szczególności, a Bliski Wschód w ogólności, wydaje się być w Krainie Czarów Alicji. Przykładem jest ponowna próba usunięcia ruchu islamistów palestyńskich, Hamasu, z listy terrorystów.

Niedawno doradczyni Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości rekomendowała usunięcie Hamasu z unijnej czarnej listy organizacji terrorystycznych. W 2014 r. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Hamas należy zdjąć z listy z powodów “technicznych”. Argumentował, że umieszczenie Hamasu na liście nie było oparte na dowodach, ale na “faktograficznych imputacjach wynikających z doniesień prasowych i Internetu”.

Calosc TUTAJ


 

Nie żyje Andrzej Wajda. Zmarł w niedzielę wieczorem. Miał 90 lat.

Wiecej TUTAJ

 


Turcja: kraj meczetów, więzień i niedouczonych

Rosnącą siłę autorytarnej władzy islamistów widać po rosnącej liczbie meczetów, szkół religijnych i więzień – w powiązaniu z gwałtownym pogorszeniem jakości nauczania. Turcja nie jest na tym polu wyjątkiem.

Właśnie rząd turecki obwieścił, że zamierza wybudować 174 nowe więzienia, tworząc 100 tysięcy nowych miejsc dla skazanych. Jest to odpowiedź na skargi, że sześciu więźniów zamyka się w celach przeznaczonych dla trzech. Więźniowie twierdzą, że muszą spać na zmiany na piętrowych łóżkach.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. chcialbym mieć nadzieję że przytoczenie za “newsweekiem” paranoicznego bluzgu antysemitów nie jest równoznaczne z nakazem entuzjastycznej akceptacji nagrody nobla dla dylana z tego tylko powodu, że jest się żydem.
  żeby nie było nieporozumień – bardzo lubię i cenię dylana i po dziś dzień chȩtnie sięgam na półkę z płytami, zeby sluchać jego nagrań. ale tylko tyle mogę powiedzieć na ten temat.
  dla antysemitów każdy pretekst jest dobry, żeby nakręcić jeszcze jedną hecę przeciwko żydom.
  tym razem widzimy, że macki ogólnoświatowego żydowskiego spisku zostały powiększone o komitet noblowski..
  domaganie się od kogoś akceptacji dla tegorocznego wwerdyktu, z odwoływaniem się do wspólnych z laureatem więzów krwi, byłoby zupełnym absurderm.
  uważam że przyznanie tej najważniejszej nagrody literackiej dylanowi obniża jej powagę. podobnie było z nagrodą dla dario fo w roku 1998. byłem wóczas w sztokholmie.wysłuchałem komunikatu w historycznej sali giełdy na gamla stan i długo nie mogłem ochłonąć z szoku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.