Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


USA i Rosja razem przeciwko Daesh? Trump otwarty na współpracę

Prezydent Donald Trump jest „otwarty na współpracę z Moskwą” i z „każdym innym krajem” w walce z Państwem Islamskim (IS) w Syrii – powiedział rzecznik Białego Domu Sean Spicer.
Calosc TUTAJ

 

Judenrein Jerozolima – hańba Nowej Zelandii

Propozycja haniebnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nakazującej Żydom opuszczenie Wschodniej Jerozolimy i wycofanie się za Zieloną Linię została wycofana przez Egipt i złożona ponownie przez Nową Zelandię oraz Wenezuelę, Senegal, Malezję. Nie, nie wszyscy w Nowej Zelandii są dumni z działania swojego rządu. Perry Trotter wyjaśnia dlaczego ta decyzja wywołuje w nim uczucie wstydu.

 


Wygaszanie państwa praw

W 2016 r. w Polsce doszło do spektakularnej zmiany politycznej, znacznie wykraczającej poza konsekwencje zmiany wyborczej. Nastąpiło przeorientowanie azymutów: przestawienie drogowskazu, ku czemu Polska ma zmierzać.
Kryzys tylko lokalny?
Calosc TUTAJ

  Obchody 140. rocznicy urodzin Bolesława Leśmiana

22 stycznia przypada 140. rocznica urodzin Bolesława Leśmiana. Urodziny autora „Łąki” świętowane będą m.in. w Zamościu, Iłży, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu.

W 2017 r. przypada 80. rocznica śmierci i 140. rocznica urodzin autora „Sadu rozstajnego”. Propozycja senatora Jerzego Fedorowicza by to właśnie Bolesław Leśmian był jednym z patronów roku 2017 nie znalazła uznania w oczach większości senatorów,…

„To jest poeta tej miary co Kochanowski, Mickiewicz i Słowacki. Poeta, który czerpał z polskiej tożsamości, polskiej tożsamości ludowej, umiał to wszystko, co usłyszał w polskości przetransferować do poezji,…

 Calosc TUTAJ

„Leśmian był największym polskim poetą XX- ego wieku. (…)

Jacek Trznadel – badacz życia i twórczości Leśmiana, redaktor jego „Dzieł zebranych” napisał we wstępie do opublikowanego w 2016 r. „Kalendarium Leśmianowskiego”: „Układaniu tego kalendarium towarzyszyła myśl, że obcuję z poetą, który wyraził tak wiele z ludzkich uczuć i myśli. Znaczy to, że czytając jego utwory, może lepiej rozumiemy życie. To duże słowa, ale tak właśnie patrzę na poezję Leśmiana”. (PAP)

Calosc TUTAJ

 


Masakra ludzi za ich styl życia

Zeszły rok był bez wątpienia annus horribilis dla Turcji. Prezydent Recep Tayyip Erdogan Powiedział, że w walkach Turcji z Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) 1178 osób zginęło między lipcem 2015 a grudniem 2016. Zamachy bombowe Państwa Islamskiego (ISIS) pochłonęły kolejne 330 ofiar. Te liczby nie obejmują 248 ludzi, którzy zginęli podczas krwawej próby zamachu 15 lipca, ani 9,5 tysiąca domniemanych członków PKK, których zabiły tureckie siły bezpieczeństwa. Turcja twierdzi także, że od lipca 2015 r. zabiła 1,8 tysiąca członków ISIS. Te liczby dają całkowitą liczbę 13 056 ofiar śmiertelnych w Turcji w ciągu mniej niż 17 miesięcy.

Calosc TUTAJ


 Finansowane przez kraje islamskie uniwersytety brytyjskie a wywoływany przez nie antysemityzm

Rozważmy, co zdarzyło się w ciągu minionych dwóch miesięcy: organizacja studencka na University of Manchester przegłosowała bojkot Izraela, University of London zaprosił mówcę, by opowiedział o “nazistowskim Izraelu”, a na University College London tłum nie dopuścił do zebrania żydowskich studentów. To nie są Niemcy 1933r., ale Anglia 2016 r.
Calosc TUTAJ

Piętnastu uczestników konferencji w Wannsee – mordercy zza biurka (i ich ostatni los)

W konferencji w Wannsee, na której przyjęto plan eksterminacji 11 milionów Żydów, uczestniczyło 15 przedstawicieli najwyższych władz III Rzeszy. Jak pisał o „mordercach zza biurka” Szymon Wiesenthal: „wymordowanie milionów nie wymagało fanatycznego, graniczącego z obłędem sadyzmu; wystarczyło gorliwe posłuszeństwo wobec wodza”.

Calosc TUTAJ

 


Proca Dawida gotowa do przechwytywania celów. Koniec testów

To był krytyczny krok dla upewnienia się, że Izrael posiada zdolności do samodzielnej obrony przed bardzo realnym i rosnącym zagrożeniem – podsumował zakończoną właśnie serię testów systemu David’s Sling wiceadmirał Jim Syring, dyrektor U.S. Missile Defense Agency. Amerykańska agencja wraz z Israel Missile Defense Organization realizowała 5 serię testów, które obejmowały wykorzystanie wszystkich komponentów systemu do zwalczania różnego typu celów powietrznych. 
Calosc TUTAJ

Tesla największym zwycięzcą wyborów w USA?

Od momentu, gdy stało się jasne, że Donald Trump obejmie fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, wartość akcji koncernu Tesla wzrosła o 40%.
,,Tesla to modelowe dziecko spod znaku Made in USA. Poprzez takie firmy Donald Trump chce dać pracę Amerykanom”

Calosc TUTAJ

 


Najdokładniejszy zegar atomowy uruchomiono w Borowcu

W grudniu 2016 roku Polska dołączyła do elitarnego grona państw, w których pracują najdokładniejsze na świecie zegary atomowe. Inauguracja polskiego urządzenia do mierzenia czasu – fontanny cezowej – miała miejsce w Obserwatorium Astrogeodynamicznym CBK PAN w Borowcu pod Poznaniem.
 
…Taki zegar pomyli się o 1 sekundę po 150 milionach lat…
   Calosc TUTAJ

Pierwsze efekty pracy nowego meteosatelity NASA.

Amerykański satelita pogodowy nowej generacji serii GOES dostarczył długo wyczekiwane pierwsze wyniki swojej aktywności. Umieszczony na orbicie w listopadzie 2016 roku instrument obserwacji meteorologicznych spisuje się jak dotąd bez zarzutu, dając od niedawna okazję do podziwiania szczególnej jakości zobrazowań powierzchni Ziemi. Jego działanie pozwoli na wykonywanie niedostępnych dotąd pomiarów atmosferycznych i precyzyjnych prognoz pogodowych.
Calosc TUTAJ

Premier o Auschwitz: tutaj człowiek odebrał drugiemu człowiekowi człowieczeństwo

Pamięć ofiar niemieckiego obozu Auschwitz uczcili w piątek uczestnicy uroczystości, która odbyła się w 72. rocznicę jego wyzwolenia. W ceremonii uczestniczyło kilkudziesięciu byłych więźniów oraz premier Beata Szydło.
 
…Tutaj człowiek drugiemu człowiekowi odebrał człowieczeństwo, odebrał to, co definiuje nas jako ludzi” – powiedziała premier Beata Szydło przemawiając do zgromadzonych…
Calosc TUTAJ

Czy tolerancja jest ulicą jednokierunkową?

Minęły dwa lata od kiedy dwóch uzbrojonych bandytów weszło do redakcji tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” i zamordowało dwanaścioro ludzi. Oznacza to więc także drugą rocznicę okresu gorączkowej aktywności, kiedy znaczna część wolnego świata oznajmiła, że jest „Charlie” i próbowała spacerami po ulicach, minutą milczenia i tweetowaniem hashtagu „Je Sui Charlie” pokazać całemu światu, że wolności nie można zdławić i że pióro jest potężniejsze od kałasznikowa.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.