Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

O bojkotowaniu radykalnych narodów islamskich

Co zrobiłyby kraje muzułmańskie Zachodowi, spytałam, gdyby 19 amerykańskich terrorystów rozbiło samoloty w arabskich stolicach o budynki rządowe i kwaterę główną armii? Co jej zdaniem zrobiliby Arabowie, gdyby niemal każdego tygodnia terroryści amerykańscy prowadzili zsynchronizowane zabijanie w całym świecie muzułmańskim, strzelając do muzułmanów, wysadzając ich w powietrze bombami domowej roboty z szybkowarów, wjeżdżając w tłumy ciężarówkami?

… Zachód poświęca swoją kulturę, wartości, prawa, dumę, a nawet szacunek do samego siebie. Kultura muzułmańska potrzebuje pobudki,…

.Muzułmanie muszą usłyszeć, że ich system edukacyjny i kazania w meczetach pełne są podżegania, są wstrętne, przepełnione nienawiścią i są fundamentem, na którym zbudowany jest pełen przemocy dżihad. Islamski nakaz dżihadu poświęca muzułmańskich mężczyzn, kobiety i dzieci, by zabijali i byli zabijani…

Calosc TUTAJ

IPN opublikował nazwiska ok. 8,5 tys. esesmanów z KL Auschwitz

Ok. 8,5 tys. nazwisk esesmanów z KL Auschwitz zawiera baza, którą upublicznił w poniedziałek krakowski oddział IPN. „Dzisiejszy dzień jest historyczny” – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek. W planach jest uzupełnianie bazy o dane z innych b. niemieckich obozów koncentracyjnych.

Baza jest dostępna pod adresem www.truthaboutcamps.eu/zalogass. To pierwsze i jedyne tego typu opracowanie na świecie.

Calosc TUTAJ

Prokuratorzy: baza załogi KL Auschwitz to postęp w śledztwie oświęcimskim

Opracowanie bazy danych członków załogi KL Auschwitz jest dużym postępem w śledztwie dotyczącym zbrodni niemieckich, popełnionych podczas II wojny światowej – mówią prokuratorzy o opublikowanej w poniedziałek przez IPN liście esesmanów z KL Auschwitz.

Jak podaje IPN, w KL Auschwitz zginęło ok. 1 mln Żydów, od 70 tys. do 75 tys. Polaków, 21 tys. Romów oraz ok. 15 tys. jeńców sowieckich. Łącznie w obozie zamordowano ok. 1,1 mln osób. (PAP)

Calosc TUTAJ

 


Chór Aleksandrowa, śpiewająca broń imperium

Pięć dni po ataku Niemiec na ZSRR Chór Aleksandrowa na Dworcu Białoruskim wykonał nową pieśń. Zaczynała się od słów: Wstawaj, strana ogromnaja/wstawaj na smiertnyj boj. Po zakończeniu zapadła cisza, a potem odjeżdżających na front opanował patriotyczny szał.

Calosc TUTAJ

 


Czy borowanie wkrótce odejdzie do lamusa?

Naukowcy z Londynu dowiedli, że można zregenerować wnętrze chorego zęba bez konieczności borowania. Wystarczy do zęba podać lek na chorobę Alzheimera.

…naukowcy zauważyli zdolność leku do pobudzania komórek macierzystych znajdujących się w miazdze zęba

Calosc TUTAJ

Pięć lat temu zmarła Wisława Szymborska

Napisała około 350 wierszy, w 1996 r. otrzymała literacką Nagrodę Nobla – 1 lutego przypada 5 rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. W tym roku – wraz z Kornelem Filipowiczem – będzie patronką sierpniowego festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn.

 Calosc TUTAJ

„To Święty Graal fizyki wysokich ciśnień”. Naukowcom udało się otrzymać metaliczny wodór
Badacze z Uniwersytetu Harvarda oświadczyli, że udało im się w warunkach ziemskich otrzymać metaliczny wodór. W naturalnych warunkach prawdopodobnie występuje on we wnętrzach olbrzymich planet gazowych. Jeśli odkrycie uda się potwierdzić, a otrzymany materiał okaże się stabilny, wówczas metaliczny wodór może zrewolucjonizować energetykę i loty kosmiczne.
Calosc TUTAJ

Japońska droga do Pearl Harbor
W 1919 roku japońscy żołnierze maszerowali u boku Brytyjczyków na defiladzie w Londynie. Wspólnie z nimi świętowali zakończenie I wojny światowej. W ciągu zaledwie dwudziestu lat ich relacje z Anglosasami uległy diametralnej zmianie. Co doprowadziło Japonię do odwrócenia się od świata Zachodu i rozpętania straszliwej wojny na Pacyfiku?
Calosc TUTAJ

Temat drugiej wojny światowej ciągle nie jest zakończony
Do Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego trafią dokumenty z Instytutu Hoovera w Stanford, dotyczące ofiar okupacji sowieckiej z lat 1939-1941. Z doktorem Maciejem Siekierskim, archiwistą i opiekunem Kolekcji Europejskiej tej instytucji, rozmawia Bartosz Bolesławski.
  Calosc TUTAJ

Rusza pierwszy na świecie prywatny kosmodrom. Starty z Nowej Zelandii
Firma Rocket Lab obwieściła oddanie do użytku własnego samodzielnego ośrodka lotów kosmicznych na półwyspie Mahia, przynależącym do nowozelandzkiej Wyspy Północnej. Kompleks okrzyknięto pierwszym na świecie prywatnym centrum lotów kosmicznych. Firma uzyskała już formalne pozwolenie od rządu Nowej Zelandii na przeprowadzanie startu autorskiej rakiety kosmicznej Electron.
     Calosc TUTAJ

Czternaście cech faszyzmu według Umberto Eco

W 1995 r. Umberto Eco wygłosił na Uniwersytecie Columbia wykład, w którym zawarł 14 cech – jak to określił – „wiecznego faszyzmu”. Można powiedzieć, że są to metacechy tej ideologii. Włoski pisarz i intelektualista stwierdził bowiem, że faszyzm był totalitaryzmem rozmytym, niespójnym, niejednorodnym w różnych odmianach, zaaplikowanych w różnych krajach. Wypreparowany przez niego katalog składników tej ideologii jest jednak wspólny dla wszystkich wersji.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.