Uncategorized

Zapraszam pana Polańskiego

Napisal i przyslal Jozek Gelbert

To miał być kolejny komentarz do artykułu Jerzego Klechty (  TUTAJ ). Ale się to to rozroslo. I tak powstał kolejny artykuł.


A tak w związku z tymi frankistami, ciekawi mnie sprawa Chopina (jego matki) – czy to prawda?

O Adamie Mickiewiczu wiadomo powszechnie, dzięki przede wszystkim Arturowi Sandeuerowi. W trzeciej części Dziadów przedstawił Mickiewicz (być może) gematrię swej matki (44) – czy się nie mylę (ostatnio miałem z tym do czynienia w roku 1963)? Liczba 40 oznacza literę מ, czyli M, jak Majewska, a liczba 4, to dalet ד, jak Dawid.

Osobiście nigdy nie zajmowałem się literaturą. Jestem fizykiem.

A oto, co znalazłem dziś w Wikipedii – dwa fragmenty z III cz. Dziadów, w których pojawia się liczba 44.

Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!

Wskrzesiciel narodu,

Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,

A imię jego będzie czterdzieści i cztery.

Fragment drugi:

Nad ludy i nad króle podniesiony;

Na trzech stoi koronach, a sam bez korony;

A życie jego – trud trudów,

A tytuł jego – lud ludów;

Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,

A imię jego czterdzieści i cztery.

To dwa fragmenty, w których pojawia się ta tajemnicza liczba 44. Hipoteza, że miał na myśli naród żydowski, sądząc po tekście, sądząc po jego masjaniźmie, ma jakieś uzasadnienie.

W Turcji dążył do utworzenia legionów polskich, oraz żydowskich; z całą pewnością wśród uchdźców z Polski. Żydzi oczywiście z powodu pogromów polsko-ukraińskich. Z całą pewnością nie zamieszkali W Konstantynopolu, a w Erec Israel. A tam Turcy przymusowo islamizowali ich. Nic dziwnego, że w sporym procencie „Palestyńczycy” w Joszu, genetycznie są bardzo zbliżeni do Żydów aszkenazyjskich z Polski, nawet bardziej niż do Żydów z Maroka. [W państwach arabskich  o tym wiedzą i dlatego „Palestyńczycy” są wszędzie tam, przez Arabów, prześladowani – nie posiadają równych praw z autochtonami. Gdyby udało się ich przywrócić narodowi żydowskiemu, dać im prawa olim chadaszim pod warunkiem powrotu na judaizm… Kojarzy mi się to z proroctwem Jechezkela o kościach…] Aż ciarki przechodzą.

Sądzi się, że Mickiewicz zmarł otruty arszenikiem. Można sobie sporo dopowiedzieć (bo dowodów brak), a nawet nakręcić interesujący film sensacyjny. Zapraszam pana Romana Polańskiego.

Może ktoś do niego dotrze.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.