Uncategorized

Wiadomosci z Izraela

10 kwietnia 2017 r. islamscy terroryści wystrzelili rano z terytorium Egiptu rakietę, która spadła na Negew. Uszkodzona została szklarnia. Nikt nie został ranny. Do ataku przyznał się ISIS.

10 kwietnia 2017 r. Izrael w południe zamknął przejście graniczne Taba z Egiptem. Przejście będzie jedynie otwarte dla Izraelczyków wracających do kraju po wypoczynku na Półwyspie Synaj. Zamknięcie przejścia wprowadzono ze względów bezpieczeństwa.

10 kwietnia 2017 r. brytyjska premier Theresa May powiedziała, że Wielka Brytania bez społeczności żydowskiej nie będzie już brytyjska. „Wasza wspólnota wnosi ogromny wkład w Wielką Brytanię i osiągnęła sukcesy w każdej dziedzinie, pomagając zbudować zamożny kraj.”

11 kwietnia 2017 r. władze miejskie Jerozolimy poinformowały, że przygotowują 10 tys. izraelskich flag, które zostaną wywieszone w mieście podczas Dnia Jerozolimy (24 maja). Burmistrz Jerozolimy Nir Barkat powiedział: „Jerozolima jest sercem państwa Izrael i narodu żydowskiego. W tym roku, pięćdziesiąt lat od zjednoczenia, miasto będzie wypełnione państwowymi flagami, które wzmocnią więzi nas wszystkich, tych którzy popierają Jerozolimę. Wzmocni także nasz obowiązek zapewnienia przyszłości dla Jerozolimy i Izraela.”

11 kwietnia 2017 r. jordański król Abdullah II powiedział, że Jordańczycy i Egipcjanie mają specjalne relacje z Izraelem. Podkreślił przy tym, że nie widzi żadnej alternatywy dla dwu-państwowego rozwiązania. „Izrael chce nawiązać relacje z Arabami. Ale problemem, który stoi pomiędzy Arabami i Izraelczykami, to Palestyńczycy. Ważnym punktem naszej inicjatywy pokojowej są gwarancje bezpieczeństwa dla Izraela. Jeśli rozwiążemy problem Palestyny, otworzy to nową epokę stabilności w naszym regionie, gdzie Izraelczycy będą naprawdę stanowić część tego regionu. Pragnę zaangażować się na rzecz osiągnięcia porozumienia pokojowego między Izraelczykami i Palestyńczykami.

 

——————————–

 Efraim

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.