Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izrael wychodzi z UNESCO. Za “próby zmierzające do wyrugowania żydowskiej historii”

Izrael ogłosił decyzję w piątek. Formalności mają zostać dopełnione do końca roku 2017. Izrael zamierza opuścić z UNESCO do końca 2018 roku. Izrael ogłosił, że występuje z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) z powodu “ataków”. Emmanuel Nahshon, rzecznik MSZ, powiedział, że powodem takiej decyzji były “próby organizacji, zmierzające do wyrugowania żydowskiej historii z izraelskiej ziemi”.

 Calosc TUTAJ

Arabowie muszą zmienić antyżydowską mentalność, musimy zrozumieć, że Jerozolima jest religijnym symbolem dla Żydów
Saudyjski badacz Abdelhameed Hakeem, dyrektor mieszczącego się w Dżudda Bliskowschodniego Ośrodka Badań Strategicznych i Prawnych, powiedział, że Arabowie muszą przyznać, że Jerozolima jest „równie święta dla Żydów jak Mekka i Medyna są dla muzułmanów”.​
Calosc TUTAJ

Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Izraela o zbliżających się rocznicach

Zbliżające się dla obu krajów znaczące rocznice dot. m.in. odzyskania i ogłoszenia niepodległości były tematami rozmowy telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Izraela Reuwena Riwlina – poinformował PAP w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak podkreślił Szczerski, rozmowa dotyczyła przypadających w 2018 r. obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 70. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Izrael oraz 75 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim.
Calosc TUTAJ

Wiadomość z ostatniej chwili: Jerozolima nie jest w ogniu!

Palestyńczycy ogłosili trzy dni “wściekłości” z powodu oświadczenia prezydenta USA Donalda Trumpa, że uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela. Jak dotąd jednak wydaje się, że prawdziwy gniew ujawnia się w międzynarodowych mediach, nie zaś na palestyńskiej ulicy.

Calosc TUTAJ


Arsienij Roginski nie żyje. Prezes Memoriału “walczył o prawdę do ostatniego dnia”

W Izraelu zmarł Arsienij Roginski. Historyk dokumentujący zbrodnie stalinowskie i współzałożyciel stowarzyszenia Memoriał miał 71 lat.

Arsienij Roginski urodził się w Wielsku na północy Rosji, gdzie zesłano jego rodziców za działalność antyradziecką. Ukończył historię na uniwersytecie w Tartu i zajął się dokumentowaniem zbrodni komunistycznych. W latach 1975 – 81 współredagował zeszyty historyczne pod wspólnym tytułem „Pamiat”.

Calosc TUTAJ

Argentyna: rabin Abraham Skórka odebrał Nagrodę Orła Jana Karskiego

W Pałacu Świętego Marcina w Buenos Aires, rezydencyjnej siedzibie argentyńskiego MSZ, wręczono Nagrodę Orła Jana Karskiego jednemu z dwóch jej tegorocznych laureatów: rabinowi Abrahamowi Skórce – poinformowało w sobotę PAP Towarzystwo Jana Karskiego.

Kapituła nagrody uhonorowała rabina Skórkę za “charyzmatyczne kapłaństwo dialogu judeochrześcijańskiego”.
Calosc TUTAJ

Archiwum „Przekroju” z lat 1945-2000 dostępne za darmo w Internecie
Od 20 grudnia w sieci dostępne jest wielkie archiwum „Przekroju”. Wirtualnie można przeglądać wszystkie numery wydane w latach 1945-2000.
Dostęp do każdego z wydań jest darmowy, a kolejne roczniki mają być stopniowo uzupełniane…
Archiwum dostępne jest pod tym linkiem.

Darmowa prenumerata dla bibliotek i instytucji kultury

CNN – przykład złego dziennikarstwa

Jeden reportaż z Bejrutu. Emocje zastępują fakty, przekłamania informację. Doświadczona dziennikarka, zmienia doniesienie w opowieść mającą wzbudzić niechęć i złe uczucia.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.