Izrael wychodzi z UNESCO. Za “próby zmierzające do wyrugowania żydowskiej historii”
Izrael ogłosił decyzję w piątek. Formalności mają zostać dopełnione do końca roku 2017. Izrael zamierza opuścić z UNESCO do końca 2018 roku. Izrael ogłosił, że występuje z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) z powodu “ataków”. Emmanuel Nahshon, rzecznik MSZ, powiedział, że powodem takiej decyzji były “próby organizacji, zmierzające do wyrugowania żydowskiej historii z izraelskiej ziemi”.
Zbliżające się dla obu krajów znaczące rocznice dot. m.in. odzyskania i ogłoszenia niepodległości były tematami rozmowy telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Izraela Reuwena Riwlina – poinformował PAP w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Wiadomość z ostatniej chwili: Jerozolima nie jest w ogniu!
Palestyńczycy ogłosili trzy dni “wściekłości” z powodu oświadczenia prezydenta USA Donalda Trumpa, że uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela. Jak dotąd jednak wydaje się, że prawdziwy gniew ujawnia się w międzynarodowych mediach, nie zaś na palestyńskiej ulicy.
W Izraelu zmarł Arsienij Roginski. Historyk dokumentujący zbrodnie stalinowskie i współzałożyciel stowarzyszenia Memoriał miał 71 lat.
Arsienij Roginski urodził się w Wielsku na północy Rosji, gdzie zesłano jego rodziców za działalność antyradziecką. Ukończył historię na uniwersytecie w Tartu i zajął się dokumentowaniem zbrodni komunistycznych. W latach 1975 – 81 współredagował zeszyty historyczne pod wspólnym tytułem „Pamiat”.
W Pałacu Świętego Marcina w Buenos Aires, rezydencyjnej siedzibie argentyńskiego MSZ, wręczono Nagrodę Orła Jana Karskiego jednemu z dwóch jej tegorocznych laureatów: rabinowi Abrahamowi Skórce – poinformowało w sobotę PAP Towarzystwo Jana Karskiego.
CNN – przykład złego dziennikarstwa
Jeden reportaż z Bejrutu. Emocje zastępują fakty, przekłamania informację. Doświadczona dziennikarka, zmienia doniesienie w opowieść mającą wzbudzić niechęć i złe uczucia.
Kategorie: Uncategorized