Polityka

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu

24 października 2018 r.


kilkuset Palestyńczyków demonstrowało przy ogrodzeniu granicznym w Strefie Gazy. Palono opony, oraz rzucano kamienie i bomby zapalające, usiłując uszkodzić płot graniczny. Kontynuowano także ataki z użyciem balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które wywołały 8 pożarów przygranicznych terenów w Izraelu. Wieczorem izraelski samolot ostrzelał grupę Palestyńczyków wypuszczających takie balony.


Naczelny rabin Lau wzywa Lapida, by potępił nagrania wideo z kampanii


 biuro Agencji Żydowskiej w Nowym Jorku (USA) zostało ewakuowane po otrzymaniu informacji o podłożeniu bomby.


Delegacja egipska przybywa do Strefy Gazy na rozmowy o zawieszeniu ognia


25 października 2018 r.


w nocy palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, która spadła na otwartym terenie na Negewie.


minister obrony Avigdor Liberman powiedział rano: „Kolejna konfrontacja z Hamasem jest nieunikniona, musimy zadać im największy cios.” Rzecznik armii Ronen Manelis powiedział, że zachowanie Hamasuwynika z faktu, że bardzo boi się wojny z Izraelem. „Raz po raz zawodziły ich ataki terrorystyczne, tunele i rakiety, i płacą za to wszystko wysoką cenę w zabitych i rannych. Ten terror jest wyzwaniem dla nas, ale jako armia stoimy w obliczu trudniejszych i bardziej złożonych wyzwań.”
opady deszczu wywołały powodzie w rejonie Morza Martwego i w obszarze Arava. Służby ratownicze uratowały 9 osób z pojazdu, który został uwięziony przez powódź w pobliżu Masady. W pobliżu beduińskiej miejscowości Kuseife wezbrane wody strumienia Arad porwały 4-letniego chłopca, który został odnaleziony w ciężkim stanie.


w nocy izraelskie siły powietrzne zbombardowały 8 celów terrorystycznych w Strefie Gazy. Wśród celów znalazły się centrum szkolenia Hamasu, magazyny amunicji i warsztaty produkujące broń. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela.


Rakieta wybucha w otwartym terenie


 izraelskie służby ratownicze udzieliły pomocy Jordanii, ratując między innymi osoby w rejonie ogarniętym powodzią w obszarze Morza Martwego. Ewakuowano dzieci z uwięzionego powodzią autobusu. W Jordanii podczas powodzi zginęło 5 osób, a 36 jest zaginionych. W Ammanie ogłoszono stan wyjątkowy z powodu burzliwej pogody. W kacji ratowniczej uczestniczy kilka izraelskich śmigłowców.26 października 2018 r.27 października 2018 r.


w nocy palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy co najmniej 14 rakiet w czterech różnych kierunkach. Część rakiet zostało zestrzelonych przez system Iron Dome, a pozostałe spadły w otwartym terenie. Rano wystrzelono 30 rakiet, z których 10 zestrzelił system Iron Dome. Dwie rakiety spadły w obrębie Strefy Gazy. Jedna z rakiet trafiła w szklarnię w przygranicznej izraelskiej społeczności. Później wystrzelono jeszcze 5 rakiet w kierunku miasta Sderot, z których 4 zostały zestrzelone przez system Iron Dome. Ostatnia spadła w niezabudowanym terenie. Do ostrzału przyznał się Islamski Dżihad. Z moździerza ostrzelano także przejście graniczne Erez.


 izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy 80 celów terrorystycznych w Strefie Gazy. Wśród celów był kompleks wojskowy Hamasu, ośrodek szkoleniowy oraz magazyny broni. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela. Rano zbombardowano kolejne cele w północnej części Strefy Gazy, jako odpowiedź na poranny ostrzał. Celem była między innymi nowo budowana główna kwatera Hamasu w dzielnicy Al-Daraj w Gazie.


w południe Islamski Dżihad poinformował, że po egipskiej interwencji osiągnięto w Strefie Gazy zawieszenie broni. „Poinformowaliśmy Egipcjan, że będziemy zaangażowani w zawieszenie broni tak długo, jak długo Izrael się na to zdecyduje.”


11 Izraelczyków bierze udział w zawodach ZEA w judo


In first, ‘Hatikva’ anthem played at UAE contest as Israeli judoka wins gold


Efraim

Kategorie: Polityka, Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.