Muzyka

Niesamowite nagranie – rabin śpiewa kolędy, a biskup „Hava nagila”!

 

Do tej pory ten krótki utwór obejrzało już ponad 3 miliony internautów!


24 grudnia po zachodzie słońca Żydzi rozpoczęli świętowanie. Tak jak chrześcijanie. My zapalaliśmy wigilijne świece i dzieliliśmy się opłatkiem, oni – rozpoczynali swoje „święto świateł”. Wigilia Bożego Narodzenia i Chanuka [przeczytaj, co mają ze sobą wspólnego]. W tym samym czasie. W imię tego samego Boga.Biskup Pedro Torres i rabin Marcello Polakoff pokazali, że tak naprawdę nie ma „my” i „oni”. Weszli razem do studia i nagrali piosenkę. Rzecz wydarzyła się w Argentynie, w kraju Franciszka. Przypadek?

„Szczęśliwej Chanuki” – życzy biskup. „Wesołych świąt, mój przyjacielu” – odwzajemnia życzenia rabin. Dalej jest równie miło – śpiewają, że są przyjaciółmi, dzielą się swoimi tradycjami z szacunkiem i miłością, przynosząc błogosławieństwo, pokój i szczęście. I widać, że wyśpiewane słowa nie są tylko teorią.

Ten niezwykły międzyreligijny dialog rabin i biskup nagrali najpierw po hiszpańsku – na melodię „Jingle bells” i „Hevenu Shalom Alehem”.

 

Trzy dni później na facebookowym profilu World Jewish Congress pojawiła się wersja angielska – też pół na pół – tym razem trochę na „Hava nagila” i trochę na melodię kolędy „Cicha noc”.

Jedna i druga wersja są niezwykłe! A świadczy o tym liczba odsłon – świąteczny utwór w wykonaniu rabina i biskupa obejrzały już ponad 3 miliony internautów.


https://pl.aleteia.org/2016/12/28/co-rabin-i-biskup-robia-razem-w-studiu-nagraniowym/

Kategorie: Muzyka

4 odpowiedzi »

  1. MEF+ Europejski moga sobie podac rece. Niby niezle po polsku napisany komentarz, ale tyle w tym falszu i nienawisci. Nie warto umiescic takich komentarzy i to ”bravo, bravo” mowi dokladnie z kim mamy do czynienia. Salomea

  2. Dla mnie to taki zarcik bez znaczenia. Osobiscie wole gdy kazdy holduje swojej wlasnej religii i tradycjom i pozostaje w szacunku wobec innych, nie musząc się koniecznie przyłączać do śpiewu bo taka gorliwość brzmi dla mnie sztucznie i niepoważnie.
    A nawet nieszczerze.

  3. Pocieszne.
    Jak już taka przyjaźń to może Franciszek uzna przy okazji Jerozolimę jako stolicę państwa żydowskiego i łaskawie zgodzi się na powrót Żydów do Jerozolimy. Bo o ile mi wiadomo zakaz wstępu Żydów do Jerozolimy obowiązuje od roku 71 i nie został zniesiony do dzisiaj.

    Smętna uwaga na temat dziwnego i asymetrycznego postmodernizmu żydowskiego i schyłku chrześcijaństwa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.