Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.12 – 30.12


Honduras został właśnie 50. krajem Israel Allies Foundation (IAF), który dołączył do jej parlamentarnej sieci Israel Allies Caucuses.

Osiągając cel, jakim jest dotarcie do 50 krajów do końca 2020 roku, przewodniczący IAF Josh Reinstein powiedział: „To, co rozpoczęło się 15 lat temu jako wysiłek byłego członka Knesetu Jurija Szterna, aby dotrzeć do chrześcijańskich zwolenników Izraela, teraz rozprzestrzeniło się na sześć kontynentów. krajów i 1200 parlamentarzystów na całym świecie, których poparcie dla Izraela jest niezachwiane. Ta grupa proizraelskich parlamentarzystów jest największym narzędziem, jakie Izrael ma w swoim dyplomatycznym arsenale ”.


29 grudnia 2020 r.


premier Benjamin Netanjahu rozmawiał wieczorem z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Omówiono rozwój sytuacji w Syrii i w regionie, a także kwestie dotyczące zwiększenia stabilności regionalnej. Prezydent Putin wysłał również list do premiera Netanjahu: “Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji nadchodzącego Nowego Roku. Przywiązujemy dużą wagę do przyjaznych stosunków z Izraelem. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej współpracy


 Przy ruchu ulicznym na prawie normalnym poziomie, wielu ludzi na ulicach, niektóre bez masek, a biznesy otwarte jak zwykle, poczucie zmęczenia pandemią jest namacalne w Tel Awiwie.


Yarkon Park to duży park w Tel Awiwie z około 16 milionami odwiedzin rocznie Nazwany na cześć przepływającej przez niego rzeki Yarkon, park obejmuje rozległe trawniki, obiekty sportowe, ogrody botaniczne, ptaszarnię, park wodny, dwa koncerty plenerowe miejsca i jeziora.

Światowy Związek Studentów Żydowskich (WUJS) organizuje w tym tygodniu swój 47. kongres online, umożliwiając żydowskim studentom i aktywistom naukę, debatę, inspirację i pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i sukcesu studentów żydowskich na kampusach uniwersyteckich na całym świecie.


Grupa 150 Demokratów w Izbie Reprezentantów USA podpisała list wzywający prezydenta-elekta Joe Bidena do „szybkiego” ponownego przystąpienia do porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku.


minister zdrowia Juli Edelstein ogłosił wieczorem, że w ciągu pierwszych ośmiu dni operacji szczepienia przeciwko koronawirusowi udało się zaszczepić prawie 495 tys. Izraelczyków, czyniąc Izrael krajem o najwyższym odsetku osób zaszczepionych na świecie. Zaszczepiono 4,37 na 100 osób w całej populacji kraju. Obecnie szczepionych jest do 98 tys. osób dziennie, a celem jest osiągnięcie limitu 150 tys. szczepień dziennie.


w nocy palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, która z powodu jakiegoś błędu lub usterki spadła wewnątrz strefy. W przygranicznych izraelskich społecznościach ogłoszono alarm.


We wtorek nastąpi niewielki wzrost temperatur, choć przewiduje się, że pogoda będzie nadal bardzo sucha i ciepła. Przez cały tydzień nie należy spodziewać się deszczu.


W wywiadzie dla Limmud Jewish Learning Festival w Wielkiej Brytanii Keir Starmer, lider Partii Pracy, mówił o spodziewanych tematach politycznych, takich jak działania partii na rzecz wyplenienia antysemityzmu Starmer otworzył się również na temat, o którym niewiele mówił: jak on i jego żydowska żona wychowują swoje dzieci, aby uznawały ich żydowską wiarę.


Po raz pierwszy Izrael będzie polegał na własnych dostawach gazu ziemnego, bez konieczności korzystania z zewnętrznych dostawców, począwszy od 2022 r., Poinformowało Ministerstwo Energetyki.


Przesyłka 800 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi dotarła na lotnisko Ben-Gurion we wtorek rano, . W ciągu tygodnia spodziewane są dalsze dostawy.


Pomimo zmagania się z globalną pandemią COVID-19, ponad 20000 osób dokonało aliji (imigrowało do Izraela) w 2020 roku z prawie 70 krajów


30 grudnia 2020 r.


Izraelska modelka Yael Shelbia zajęła pierwsze miejsce na liście najpiękniejszych kobiet świata magazynu  TC Candler na rok 2020.


Burmistrz Tel Awiwu Ron Huldai oficjalnie ogłosił we wtorek, że wkracza do polityki krajowej i tworzy nową partię, która będzie rywalizować w nadchodzących wyborach parlamentarnych o nazwie Partia Izraelska.


Lider partii Yisrael Beytenu, Avigdor Liberman, powiedział we wtorek, że celem wyborów w marcu 2021 r. Jest usunięcie premiera Benjamina Netanjahu i jego ultraortodoksyjnych sojuszników.


Zgodnie z amerykańskim urzędem celnym i ochroną granic amerykańska polityka wymagająca, aby produkty wyprodukowane w izraelskich osadach na Zachodnim Brzegu była „wyprodukowana w Izraelu”.


Ambasador Izraela przy ONZ, Gilad Erdan, zastanawiał się nad rokiem 2020 i tym, ze „przyszłość Izraela wygląda jaśniej niż kiedykolwiek” w swoim przemówieniu wygłoszonym w podczas gali wirtualnych supergwiazd Syjonistycznej Organizacji Ameryki.


Departament Stanu USA zatwierdził potencjalną sprzedaż 3000 precyzyjnych amunicji kierowanej do Królestwa Arabii Saudyjskiej w ramach umowy o wartości do 290 miliardów dolarów, poinformował we wtorek Pentagon.


Dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych Alon Ushpiz napisał , że Izrael zaoferował natychmiastową pomoc Chorwacji, która została dotknieta trzęsieniem ziemi o sile 6,4 stopnia które spowodowało wielkie szkody, zabijając pięc osob i raniąc wielu innych


Centralne Biuro Statystyczne opublikowało listę izraelskich miast z najlepszymi warunkami życia. Najwyższe miejsce w tym rankingu zajęło miasto Kfar Saba.’


Grafika w Fox News w zeszłym tygodniu pokazała, że ​​„Palestyna” jest krajem, mimo że nie jest niezależnym narodem. Fox News nie odpowiedział na prośbę o komentarz.


Syryjskie wiadomości państwowe podały wczesną środę, że izraelskie pociski zostały wystrzelone na cele w stolicy i na południowym zachodzie kraju. Według syryjskiego źródła wojskowego, rakiety zostały wystrzelone z północnego Izraela o 1:30 w nocy, celując w obronę powietrzną w rejonie Nabi Habil w pobliżu Damaszku.


do Izraela przyleciał Jonathan Pollard, który odbył w Stanach Zjednoczonych karę 35 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Izraela. . Na lotnisku przywitał go premier Benjamin Netanjahu.


 Legendarny sędzia amatorskich pokazów talentów, Simon Cowell, dołączy do jury „The X Factor Israel” w długo oczekiwanym czwartym sezonie, który ma zostać wyemitowany w 2021 roku.


Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż 3000 „inteligentnych” bomb do Arabii Saudyjskiej za 290 milionów dolarów, ogłosiła we wtorek Agencja Współpracy w dziedzinie Bezpieczeństwa Obronnego.


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Sojusze na BW obowiązują dopóki istnieją warunki zapewniające korzyści stron. To samo można powiedzieć o każdym innym sojuszu w każdym innym miejscu na świecie.
    W obecnej sytuacji Saudia i Izrael mają 2-3 wspólne interesy z których tylko jeden ma prawdziwą wartość polityczną – obawa przed imperializmem irańskim.

    Dlatego naprawdę nie ma sensu mówić o “umowach pokojowych”, jest sens mówić o umowach. I prawdopodobnie takie są, ale raczej tajne.

    Obecna mapa strategiczna BW może zmienić się dramatycznie w jeden dzień. Dzień upadku reżimu islamistycznego w Iranie. W jej ślady nawet przysięgi dozgonnego pokoju i miłości z Emiratami mogą okazać się warunkowe.

    Wolę ostrożną platformę interesów z Saudią z nadzieją że ta przetrwa także upadek islamistów w Iranie.

  2. Wszystko mi się podoba poza tymi bombami dla Arabii Saudyjskiej. Gdyby najpierw podpisali sojusz z Izraelem byłoby trochę lepiej. Ale tylko trochę …

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.