Uncategorized

Smutna wiadomość – Rozalia Zandberg


Róża urodziła się w 1950 roku we Wrocławiu jako pierwsze dziecko Zofii i Szlomy Rotensztajnów. Ojciec pracował jako fryzjer, a matka jako księgowa. Po paru latach urodziła się siostra Sabina, a do najbliższej rodziny należał także wujek Simcha. W Polsce Roza regularnie jeździła na żydowskie kolonie letnie i był to czas, który ciepło wspominała. To właśnie na tych letnich koloniach zdobyła przyjaciół których miała do dziś. W 1969 r. wyjechała z Polski do Szwecji, przez Wiedeń i Rzym. Rodzina przebywała w Rzymie przez kilka tygodni a Róża z radością wspominała ten czas. Często mówiła o powrocie i ponownym zobaczeniu Rzymu.

Po kilku latach w Malmö Roza przeniosła się do Lundu i założyła rodzinę. Była bardzo dumna ze swoich dwojga dzieci; Philip i Linda i trójki wnuków: Maya, Adam i Molly które były jej ” oczkiem w głowie”. Była fantastyczną matką, która robiła wszystko dla swoich dzieci i zawsze dbała o nie i troszczyła się żeby było im jak najlepiej. Po okresie choroby Róża opuściła nas 16 lutego 2021 roku.

Będziemy za nią bardzo tęskniłi .

Dzieci Filip i Linda z rodzinami , siostra Sabiną z rodziną , mama Zofia, a także przyjaciele i znajomymi.


Kondolencje ( po szwedzku lub angielsku )na adres

linda.eilenberg@icloud.com


Wszystkie smutne wiadomosci

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Znalem Roze jako osobe pozytywna, tak zwana “dobra dusza”, zawsze zyczliwa. Brala aktywny udzial w dziecieco-mlodziezowej organizacji “Maccabi” w Lundzie, miedzy innymi uczestniczyla w letnich koloniach dla dzieci jako wolontariuszka.
    Bedzie jej bardzo brakowalo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.